Меню

Боротьба з грибком і цвіллю в домашніх умовах

Компанія Ліквідатор - якісна боротьба з комахами і гризунами

03.01.2020

Автор: Редакция Ликвидатор

Боротьба з грибком і цвіллю в домашніх умовах
В повітрі, який нас оточує, постійно знаходиться багато спор цвілевих грибів. Під час їх перебування в сухому і добре провітрюваному середовищі вони не розмножуються. Але варто спорам тільки потрапити в підходящі умови - тепле та вологе середовище, як цвілеві гриби моментально починають рости на різних типах поверхонь. І це велика проблема для людей з алергією на цвіль.

Який вид цвілі найнебезпечніший для людини?

Особливо часто вона з'являється в квартирах і заміських будинках:
 • синя цвіль вражає дерев'яні віконні рами, паркет і меблі з натурального дерева;
 • зелена з'являється на зіпсованих продуктах харчування;
 • біла цвіль розростається в горщиках з кімнатними рослинами, також вона зустрічається на хлібобулочних виробах;
 • чорна цвіль найнебезпечніша для людини, вона з'являється при високому рівні вологості всюди - від плитки в санвузлі до шпалер в спальні або дитячій кімнаті.
Більш того, чорна цвіль часто викликає сильну алергічну реакцію, згодом переростає у приступи бронхіальної астми.

Чому цвіль небезпечна для людини?

При малій концентрації спор цвілі в повітрі її негативний вплив відразу не відчувається. Однак при тривалому контакті з організмом вони викликають:
 • запаморочення і постійні головні болі;
 • захворювання верхніх дихальних шляхів в гострій і хронічній формі - пневмонію, астму, гайморит, синусит, риніт, бронхіт;
 • нудоту і розлади органів шлунково-кишкового тракту;
 • шкірні захворювання алергічного походження - мікози та дерматози;
 • сильне виснаження;
 • захворювання печінки і нирок;
 • емфізему легенів.
Особливо сприйнятливі до впливу цвілі літні люди, діти і ті, хто проходить тривалу хіміотерапію або прийом антибіотиків.

Дуже небезпечні її спори при безпосередньому потраплянні в органи травного тракту. Вони викликають неприємні симптоми в шлунку і біль у животі. Причому викликати проблеми зі здоров'ям здатні активні і мертві грибки.

Тривале проживання в приміщенні з пліснявою сприяє розвитку ускладнених патологій, а саме захворювань суглобово-ревматичного комплексу. При них можливі головні болі, сильна сонливість, слабкість і загальне погіршення здоров'я.
Довгостроковий контакт з грибком провокує активний ріст клітин злоякісних новоутворень у дорослих і дітей, розвиток захворювань серцево-судинної системи, погіршення загальної якості життя.

Фактори, що провокують зростання цвілі

Спори цвілі дуже люблять тепле і вологе середовище. Саме високий рівень вологості (не менше 65%) призводить до активного розмноження її спор. Не завжди необхідно, щоб сиро було в усьому будинку - іноді досить 1 вологого кута або всієї стіни, щоб грибок поступово поширився по всьому приміщенню.

Як формується підвищений рівень вологості в приміщенні? Він пов'язаний з 2 особливостями мікроклімату житла, а саме:
 • Переохолодженням вікон, кутів будинку і стін квартири. В результаті різкого перепаду температур там випадає конденсат, який і створює сприятливі умови для зростання цвілі.
 • Погано працює система вентиляції, яка не забезпечує нормальну циркуляцію повітря по всій квартирі. Вологе повітря або зовсім не виводиться з житла, або не розбавляється свіжим повітрям, що поступає ззовні.

У ванній кімнаті особливо часто спостерігаються осередки цвілі. Це пов'язано як з постійними перепадами температури, так і з протікання, нерівномірним прогріванням приміщення або локальним переохолодженням стін, підлоги або стелі. Якщо ж цвіль з'явилася точково на одній зі стін, то причиною цього може стати витік води у водопровідній шахті.

Чорна цвіль швидко розмножується на схилах і рамах пластикових склопакетів. Всьому виною осідання конденсату, через яке різко підвищується рівень вологості в цій зоні. Ця проблема вирішується лише шляхом інтенсивного провітрювання кімнати і запобігання переохолодженню вікон.

Цвіль в кутах зовнішніх стін розростається через порушення теплоізоляції зовнішніх стін. Ця проблема характерна для старих панельних будинків, в яких вже з'явилися тріщини і щілини. Вирішити її можна провітрюванням кімнат за допомогою вентиляції яка підігріває повітря.

Як позбутися від цвілі самостійно?

Для обробки житла від цвілі зверніться до професійних дезінфекторам з СПК «Ліквідатор». Але якщо у вас немає такої можливості, ви можете зробити це самостійно. Головне - забезпечте надійний захист від попадання всередину хімічних засобів і спор грибка. Для цього вам знадобиться захисна маска, рукавички, окуляри та спецодяг.

Алгоритм роботи з поверхнею, ураженої пліснявою, гранично простий:
 • Очистіть стіни від нальоту механічним шляхом. Зручніше для цієї мети використовувати невеликий металевий шпатель, він допоможе максимально глибоко зняти шар фарби і шпаклівки. Якщо шар цвілі зовсім невеликий, його можна швидко прибрати з поверхні за допомогою розчину мильної води і губки або щітки.
 • Обробіть поверхню протигрибковим препаратом інтенсивного впливу. Бажано повторювати процедуру грунтовки стін антисептичним засобом при кожному ремонті приміщення.
 • Ретельно просушіть оброблену раніше стіну і організуйте провітрювання приміщення. Це необхідно для запобігання повторного росту цвілі в цій зоні.
Якщо грибок з'явився на шпалерах, його можна прибрати без пошкодження покриття лише на ранній стадії. В іншому випадку потрібно зачистити ділянку стіни аж до штукатурки. Якщо зволікати з обробкою, грибок вразить не тільки зовнішнє покриття стін, але і цеглу або бетон. Щоб запобігти вдихання спор грибків під час обробки стін, зачищати поверхню щіткою або наждачним папером можна лише попередньо змочивши її водою.

У ванній кімнаті грибок з'являється в стиках плитки і в швах між її частинами. Перед обробкою поверхні засобом від цвілі потрібно ретельно зішкребти герметик, уражений цвіллю. Всі відходи потрібно відразу прибрати в герметичний пакет, щоб запобігти поширенню спор цвілі по повітрю. Після зачистки швів потрібно їх обробити і просушити, і тільки потім можна обробити шви, стики новим герметиком і спеціальної затіркою.

Профілактика появи цвілі у вашому будинку

Щоб запобігти появі цвілі в будинку, необхідно:
 • під час ремонту приміщення проводити грунтування стін і стелі антисептичним засобом - це допоможе вам з імовірністю 95% уникнути розмноження грибка в будинку;
 • здійснювати провітрювання житла, не відкривши для цього кватирку всього 1 вікна, а відчинивши навстіж двері і вікна - так ви запустите в будинок свіже повітря;
 • купувати очищувачі повітря з фунгіцидним просоченням - так ви зможете знищити спори цвілі, які знаходяться в неактивному стані.
Якщо в будинку є окремі місця з підвищеним рівнем вологості, їх необхідно регулярно протирати звичайної сухою ганчіркою. Щоб уникнути розмноження цвілі також рекомендується стежити за землею в квіткових горщиках - там вона теж часто з'являється.

В опалювальний сезон обігрів будинку повинен бути постійним і якісним. Його не рекомендується відключати на ніч, так як зростання цвілі активізується саме в той момент, коли квартира починає поступово остигати.

У боротьбі з цвіллю також пам'ятайте, що:
 • не можна ховати в шафу або комод одяг, який не до кінця висохнув - цвіль може з'явитися як на ній, так і на стінках меблів;
 • вологість повітря в квартирі не повинна перевищувати 35-40% - при такому рівні буде комфортно людині, а спори цвілі не зможуть активно розмножуватися;
 • в сонячні дні тримайте вікна відкритими - штори перешкоджають попаданню ультрафіолету, що знищує бактерії і грибки;
 • очищати всі поверхні від осілого конденсату потрібно при першій же можливості за допомогою сухої ганчірки або губки;
 • нормальний повітрообмін в кухні та у ванній кімнаті залежить від стану вентиляційних шахт - їх потрібно регулярно чистити;
 • якщо в приміщенні немає вентиляційних шахт, тоді варто встановити в нижній частині дверей грати для вільної циркуляції повітря;
 • робочі поверхні в санвузлі і на кухні періодично потрібно мити за допомогою антибактеріальних і протигрибкових засобів, а потім насухо протирати.

Що стосується появи цвілі у ванній кімнаті, а саме тут вона зустрічається найчастіше, то в першу чергу потрібно подбати про якісну гідроізоляції труб і ліквідацію протікання. Встановлення теплої підлоги і рушникосушарки забезпечить оперативне висихання стін в санвузлі і запобіжить підвищенню рівня вологості після прийому вами ванни або душа. Якщо ж рушникосушарка недостатньо потужна, варто сушити рушники та мочалки в інших кімнатах.

При виборі вентилятора для ванної зверніть увагу на моделі, які працюють незалежно від включення в кімнаті освітлення. Якщо ж вентилятор вже встановлено, а цвіль все одно з'являється, варто перевірити тягу у витяжному каналі.

Утеплення будинку зовні перед опалювальним сезоном дозволить уникнути надмірного осідання вологи на стінах. Краще проконсультуватися з фахівцями для підбору технології гідроізоляції і відповідних матеріалів для ремонту.

Ніколи не заселяйтеся в квартиру або будинок, якщо там вже є цвіль - це вкрай небезпечно! Спочатку потрібно провести комплексну антисептичну обробку приміщення, і лише потім починати там жити. Так ви зможете уникнути багатьох захворювань, розвиток яких провокують спори грибка.

Виконати дезінфекцію ви можете самостійно або оформивши заявку на виїзд співробітників СПК «Ліквідатор». Ми оперативно оцінимо стан об'єкта і підберемо ефективний засіб для знищення цвілі. Дезінфектори застосовують механічний і хімічний способи обробки, надаючи гарантію на виконану роботу від півроку. Вартість обробки залежить від розміру площі і ступеня її ураження пліснявими грибами. Її висока якість забезпечить вам відсутність грибка на стінах навіть в саму сиру погоду!
Схожі публікації

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Квалифицированная помощь в короткий срок и по разумной цене.
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок