Комахи сплять?

Компанія Ліквідатор - якісна боротьба з комахами і гризунами

Комахи сплять?

29.03.2019

Комахи сплять?
Сон відновлює і омолоджує. Без нього наш розум не так гострий, а рефлекси притупляються. Вчені точно знають, що птахи, рептилії і інші ссавці під час відпочинку відчувають такі ж мозкові хвилі, як і ми. А як же комахи, чи потрібно їм спати?

Не так легко визначити, чи сплять комахи. По-перше, у них немає століття, тому ви ніколи не побачите, як жук закриває очі. Вчені вивчали комах в стані спокою і виявили деякі цікаві паралелі між сном людини і відпочинком комах.

Досліджуючи плодових мух (drosophila melanogaster) вчені повідомили, що комахи демонстрували поведінку, яке передбачало сонний стан. У певний час дня плодові мухи поверталися в свої улюблені місця для сну і влаштовувалися зручніше. Комахи залишалися нерухомими більше 2,5 годин, хоча вчені відзначили, що мухи іноді смикали ногами під час відпочинку. Під час цього періоду відпочинку плодові мухи гірше реагували на подразники. Іншими словами, коли плодові мухи дрімали, було важко розбудити їх.

Дослідження також показали, що позбавлені відпочинку комахи страждають так само, як і люди. Дрозофіли, безсонні понад свого звичайного активного періоду, відновлювали втрачений сон, дрімаючи довше звичайного, коли їм нарешті дозволяли відпочити. А в дослідженні, де комах довгий час не давали спати, результати були вражаючими: близько третини плодових мух загинуло.
Схожі публікації

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок