Меню

Кліщі

Кліщі: чим вони небезпечні

Кліщі

Кліщі

Кліщі: чим вони небезпечні

Хто не чув про кліщів і їх небезпеку для людини, домашніх тварин і худоби? Ці невеликі комахи здатні завдати великої шкоди організму, незважаючи на свої крихітні розміри.

Ці шкідники відносяться до членистоногих комах, в світі їх живе кілька тисяч різних видів. Одні з них видно на рослинах - садових, городніх і кімнатних культурах. Інші - нападають на тварин. Прикрепившись до них своїм хоботком із зубцями, вони харчуються кров'ю і збільшуються в розмірах. Є також такі кліщі, які їдять падаль і гниючі органічні залишки.

Ці шкідники розповсюджують хвороботворні віруси і бактерії. Часто їх укуси провокують загальне погіршення стану здоров'я, адже в їхній слині міститься багато антикоагулянтів. Вони погіршують процес згортання крові.

До тих пір, поки кліща не буде видно на тілі і його оперативно не вилучено лікарем, складно поліпшити самопочуття людини лише за допомогою медикаментозних препаратів. Вивести людину зі стану хвороби може лише відсутність кліща і глибоке очищення крові і лімфи від його токсинів.

Що з себе представляють іксодові кліщі?

Цей вид шкідників відомий більшості людей. Саме від них навесні і влітку обробляють парки і зони відпочинку за допомогою акарицидних препаратів. Ці невеликі комахи мають характерне для кліщів будову тіла. Їх цілісний хітиновий панцир захищає їх від пошкоджень під час падіння з листя дерев або кущів.

Ротовий апарат іксодових кліщів також дуже цікавий. Він оснащений довгим хоботком із зубцями - з його допомогою кліщ кусає шкіру тварини або людини і щільно до неї прикріплюється. Хоботок відповідної довжини дозволяє пити кров, навіть якщо кровоносні судини розташовані не близько до шкіри.

У своєму розвитку вони проходять стадії від яйця до личинки, німфи і дорослої особини. Зіткнутися з ними ви можете як на лавочці біля житлового будинку, так і на дачі - вони поширені скрізь, де є листяні дерева або чагарники.

Самці кліщів не живуть довго - вони гинуть через кілька днів після спарювання. Самки кліщів, навпаки, довгожительки - їх життєвий цикл становить від 5 до 8 років.

Іксодові кліщі зустрічаються в будь-яких кліматичних зонах. Вони вважають за краще відкладати свої яйця у вологій місцевості, подалі від впливу прямих сонячних променів.

Небезпека кліщів для життя людини

Кліщ за період своєї життєдіяльності кусає різні вид птахів і тварин, він є переносником рідкісних патогенних мікроорганізмів, до яких у людини немає захисту. Цей паразит поширює збудників таких серйозних інфекційних захворювань як:
 • туляремія;
 • бореліоз (також він відомий як хвороба Лайма);
 • піроплазмоз;
 • енцефаліт;
 • ерліхіоз;
 • бруцельоз;
 •  геморагічного лихоманка;
 • Ку-лихоманка.

Всього кліщі є переносниками більше 80 різних захворювань різного ступеня тяжкості. Тому головна небезпека при контакті з кліщем полягає не в самому укусі.

Кліщі знаходять нових господарів по теплу, яке виділяє їх тіло, запаху, волозі і вібрації. Зачепившись за людину або тварину, кліщ намагається якомога швидше прокусити шкіру і надійно закріпитися. Ви можете навіть нічого не відчути в цей момент. При укусі шкідник виділяє в кров анальгетики, які знижують чутливість шкіри в цьому місці. Хоч спочатку ви можете його не помітити на шкірі, з часом місце укусу буде добре видно - воно почервоніє і стане болючим на дотик.

Також різні види кліщів небезпечні для городніх і плодово-ягідних рослин, які вирощують на дачі. Вони провокують висихання і відмирання розсади, знижують врожайність, погіршують якість зернових. Боротися з ними потрібно за допомогою методу хімічного впливу. Тільки так ви зможете знищити популяцію кліщів.

Дієві способи позбутися від кліщів

Найкраще для боротьби з цими паразитами застосовувати хімічні засоби, їх ділять на 3 основні групи:
 • Акарициди. З їх допомогою можна вивести кліщів на присадибній ділянці. Ефект від застосування препарату зберігається на кілька тижнів.
 • Репеленти. Вони допомагають боротися з атаками кліщів під час відпочинку на природі. Їх активні компоненти відлякують комах і не дозволяють їм прикріплятися до шкіри. Цей метод захисту підходить для обробки одягу і дітей, і дорослих.
 • Акарицидно-репеллентні препарати. Вони одночасно відлякують кліщів від людини і дозволяють позбутися від сусідства з ними на довгий час.

Застосування хімічних засобів захисту від кліщів не виключає дотримання правил особистої безпеки. Для відпочинку в місцях активного скупчення цих паразитів вибирайте закритий верхній одяг з довгими рукавами, зручне взуття, штани або джинси відповідної довжини. Повернувшись, огляньте уважно шкіру тіла і голови на наявність кліщів. Виявивши паразитів, не намагайтеся витягнути їх самостійно - зверніться за допомогою до лікарів.

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Квалифицированная помощь в короткий срок и по разумной цене.
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок