Меню

Міль

Вся інформація про міль - як боротися з міллю і чому від неї треба позбавлятися? • Все про міль

Міль

Міль

Міль: любитель жіночих шуб або непередбачуваний побутової шкідник?

Побутова міль - це комаха-кератофаг. Вона харчується речовинами, що містяться в хутрі і вовні, а в їх основі лежить саме кератин. Переварити його міллі допомагає особлива будову шлунку, який виробляє достатню кількість кислоти.

Незважаючи на те, що в природі живе велика кількість видів цього шкідника, найчастіше ми стикаємося лише з одним її видом - платтяною міллю. Всі ми були свідками того, як наші мами і бабусі боролися з цією комахою за допомогою народних засобів.

На щастя, виробники зараз пропонують в магазинах величезну кількість хімічних препаратів, які здатні вивести шкідника, запобігти його появі в будинках, на дачах, на території виробничих цехів.


Види міллі і їх особливості

Методи профілактики активного розмноження цього типу шкідника залежать від його виду. Міль буває:
  • Шубною - її личинки і дорослі особини воліють їсти речі, виготовлені з натуральних матеріалів.
  • Платтяною - вона виглядає набагато більше, ніж шубна. Якщо ви зберігаєте в шафах вироби з натурального хутра або вовни, завжди існує небезпека її появи. Її личинки воліють рости в складках вовняних тканин і поїдати їх нитки зсередини. Зовні така тканина не виглядає пошкодженої.
  • Меблевою - її личинки спочатку їдять волосяну набивку м'якої частини меблів, а потім вже стають видні на поверхні тканинної оббивки. Перетворюватися в лялечки вона вважає за краще на нижній поверхні м'яких крісел, стільців, ліжок і диванів.
  • Харчовою - вона з'являється всередині продуктів харчування, які неправильно зберігали. Найчастіше це бакалійні вироби, крупи, горіхи, цукор, ягоди, сухофрукти. Цей вид не може завдати шкоди одягу і м'яким меблям.

Важливий нюанс: метелики міллі не переносять яскравого денного або штучного освітлення, тому вони вважають за краще жити в темних приміщеннях, куди не потрапляє світло і де вони не помітні. Це можуть бути комоди, комори, платтяні шафи.

Живе метелик міллі від 2-3 днів до декількох тижнів. І весь цей час комаха активно займається спарюванням і відкладанням гранично можливої ​​кількості яєць. Їх кладка відбувається одночасно відразу в декількох місцях, щоб збільшити шанси потомства на успішне вилуплення і заляльковується. Для цього підходять різні види одягу, негерметично закриті пачки з борошном і крупами. Що примітно, після того як самка поширює в приміщенні останню порцію яєць, вона гине.


Чи заподіює міль шкоду людині?

Ця комаха-шкідник не здатна псувати речі і кусатися. Але для людини вона несе не меншу небезпеку, ніж мурахи і таргани. Всього за 2 місяці існування личинок вони встигають зіпсувати велику кількість харчових запасів, залишаючи в них мікроскопічні частинки екскрементів.

Забруднення продуктів побічними складовими життєдіяльності міллі відбувається дуже швидко, так як самка здатна за 24 години відкласти більше 100 яєць.
Людині категорично не можна вживати продукти харчування, які зіпсувала міль. Це загрожує:
  • гострим розладом шлунка;
  • діареєю;
  • сильною інтоксикацією організму;
  • алергічною реакцією;
  • ослабленням імунної системи.

У будинок, на дачу, в робочі цеху метелики міллі потрапляють через вхідні двері, відкриті вікна, вентиляційні отвори. Починати боротися з цим шкідником-переносником яєць потрібно з того моменту, як ви вперше помітили хоч одного метелика на кухні або в коморі. Якщо ви пропустите цей момент, то ризикуєте втратити не тільки всі запаси бакалії, але і одяг з натуральних тканин.


Як позбутися від міллі?

На даний момент на ринку не представлені препарати, які дають 100%-ву гарантію на знищення міллі. Так як її яйця дуже малі в розмірі, їх складно вчасно виявити. До того ж не завжди хімічні засоби забезпечують належний ефект.

Єдиний ефективний метод, який допомагає впоратися з дорослими особинами міллі - це хімічні пастки. Вони приваблюють комах і нищать їх. За допомогою таких засобів ви зможете значно зменшити їх популяцію в будинку і з часом вивести міль зовсім.

Мінусом їх застосування є сильний запах, який не кожна людина здатна адекватно сприймати.
Щоб позбутися від міллі в будинку, потрібно:
  • Викинути весь одяг або продукти, де були виявлені її яйця і личинки.
  • Протерти меблі на кухні, в кімнатах, в коморі за допомогою концентрованого мильного розчину. Ретельно очищайте кути і щілини.
  • Для протирання меблів також ефективно застосовувати оцтовий розчин.
  • Для більшого ефекту варто ретельно просушити меблі, щоб виключити появи личинок з раніше відкладених самкою яєць.
Позбутися від метеликів міллі як побутового шкідника і переносника яєць вам допоможе якісна дезінсекція приміщень.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт