Меню

Шашіль

Вся інформація про короїд - як боротися з шашелем і чому від них треба позбавлятися? • Все про короїд

Шашіль

Шашіль

Шашіль: ненажерливий шкідник, з яким потрібно боротися

Якщо ви раніше не стикалися з шашелем, значить, вам крупно повезло. Жителі старих будинків з дерев'яними перекриттями точно знають, про що йде мова. Але шашіль з'являється не тільки в старих будинках. І нові дачі, побудовані з натурального дерева, також схильні до дії цього шкідника.

Вивести шашіль не так складно, як вчасно виявити. Справа в тому, що шкоду деревені завдають НЕ дорослі особини, а личинки древоточца. Самки відкладають яйця під кору дерев, а личинки з них вилуплюються, починаючи прогризати ходи всередині дерева. Замість деревини всередині залишаються лише екскременти комах, які зовні схожі на тирсу.

У нашій смузі живуть, активно розмножуються 2 види шашеля - меблевий і домовий. Кожен з них несе небезпеку для меблів і дерев'яних підстав будинку. Лише своєчасне виявлення шкідника дозволить позбутися від нього і врятувати деревину від тотального знищення.


Життєдіяльність шашеля

Дізнатися про те, що в будинку або на дачі живе шашіль, можна дуже просто. Під час спарювання ці комахи відтворюють особливий звук, який нагадує цокання годинника. Він виходить в результаті того, що комахи стукають головою об внутрішню частину дерева. Але якщо ви його почули, це означає лише одне - популяція шкідників вже дуже велика.

Активно псувати деревину личинки древоточца починають відразу після виходу з яйця. Вони поступово просуваються вглиб і залишають в дереві вузькі борозенки у вигляді ходів. Вдосталь наситившись деревиною, шашіль поступово поглиблюється всередину стовбура. В середньому, ці комахи в стадії личинки можуть жити від 2-3 місяців до кількох років. Після цього личинка обертається в лялечку, і з часом з неї виходить доросла особина комахи. У дорослого представника цього виду на надкрилах чітко видно борозенки.

Якщо з наявністю інших шкідників-переносників мікробів і бактерій в будинку ще якось можна миритися, то шашіль - серйозна небезпека для життя людини. Так як вона їсть деревину, личинка зробить ходи в підлозі, стінах, несучих дерев'яних перекриттях, які буде видно. Ваш будинок з фортеці перетвориться в аварійну руїну, готову зруйнуватися в будь-який момент.
 


Небезпека шашеля для садових культур

Крім того, що ці комахи живуть, їдять меблі, дерев'яні покриття в приватних будинках, вони завдають шкоди саду, так як часто заводяться в стовбурах фруктових дерев. Всього кілька представників даного виду можуть поширити яйця по всьому саду.

Жук у дереві за 1 сезон під корінь знищує навіть самий доглянутий сад і порушує його плодоношення. Уявіть собі: всього за 1 сезон самець в період активного спарювання привертає за допомогою феромонів кілька тисяч самок. І вони згодом відкладуть яйця в сотнях дерев, піддаючи їх зараженню.

У шашеля немає переваг до типам деревини - він вражає будь-які дерева, як живі, так і вже зрізані. Головним показником для розмноження цього виду комахи є відповідний рівень вологості. Він підтримує оптимальну температуру всередині відкладених яєць, що прискорює процес дозрівання личинок.

Личинки і дорослі особини цього виду не є переносниками інфекційних захворювань, тому безпосередньо не є небезпечними для людини. Проте 1 колонія шашеля здатна зруйнувати великий будинок. А що вже говорити про дерев'яні елементи декору, меблів - личинки цього шкідника люблять їсти їх найбільше.


Методи боротьби з шашелем в домашніх умовах

Найбільш ефективним способом позбутися від шашеля в будинку є знищення ураженої деревини. Найкраще її не викидати, а спалити, щоб в саду або в будинку далі не поширювалися його личинки.

Якщо це неможливо, то для підбору способу вивести шашіль потрібно спочатку виявити місце його проживання. Особливу увагу слід звернути на:
  • підлогові покриття;
  • меблі з натурального дерева;
  • дерев'яні перекриття і частини фундаменту;
  • перегородки та балки.

Меблі з м'якою оббивкою також потрібно розібрати на частини, ретельно оглянувши.
Боротися з ненажерливими личинками можна такими методами:
  • температурним - впливом на дерево поперемінно низькою і дуже високої температури;
  • хімічним - деревина інтенсивно обробляється інсектицидними препаратами від шашеля.
Пам'ятайте про те, що обробка дерева за допомогою хімічних препаратів ефективна при неглибокому зараженні шашелем. Глибина ходів не повинна перевищувати кілька міліметрів, інакше їх немає ніякого сенсу застосовувати. Постійне використання одного і того ж типу інсектициду також загрожує виробленням у личинок до нього резистентності.

При масовому ураженні дерев'яної споруди шашелем звертайтеся до професійних дезінсектор. Вони підкажуть найбільш ефективний метод вивести шашіль раз і назавжди.

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок