Меню

Занепокоєння після укусу кліща - коли потрібно турбуватися

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Новина опублікована: 01.10.2019

Автор: Редакция Ликвидатор Занепокоєння після укусу кліща - коли потрібно турбуватися

Кліщі живуть на деревах і у високій траві, чекаючи свою жертву-людину, собаку або будь-яку теплокровну тварину. Їх укуси безболісні, але можуть стати причиною попадання в кров небезпечних бактерій, що викликають ураження суглобів і нервової системи. Убезпечити себе від цих комах можна за допомогою професійного знищення кліщів на вашій присадибній ділянці. Експерти «Ліквідатор» швидко і ефективно розв'язувати проблему кровопивць та інших шкідників.

Як діяти при укусі кліща

Якщо вас або вашу домашню тварину вкусив кліщ, потрібно якомога швидше витягти його. При можливості краще звернутися в медичний пункт, але можна позбутися від кровопивці самостійно. Для цього акуратно висмикніть Комаха пінцетом або пальцями, провертаючи тільце в будь-яку сторону. Тягнути потрібно під прямим кутом до поверхні шкіри. Для вилучення кліща також можна скористатися ниткою:

  • оберніть нитку навколо кровопивці максимально близько до хоботка;
  • зав'яжіть надійний вузол;
  • обертайте вільний кінець нитки, щільніше скрутивши її;
  • потягніть на себе – при витяганні комахи нитка буде провертати його.

Після вилучення комаху можна здати в лабораторію на аналіз. Фахівці перевірять, чи була вона інфікована збудниками бореліозу (захворювання Лайма). Позитивний результат ще не свідчить про зараження особи, але це привід проявити максимальну пильність, звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Здавати кров на аналіз на кліщовий енцефаліт можна не раніше, ніж через тиждень після укусу, коли почнуть вироблятися антитіла. Озноб, головний біль, висока температура, нудота, ураження суглобів – симптоми інфекції та привід негайно звернутися до лікаря, який призначить курс антибіотиків. При реінфекції (повторному зараженні) хвороба проявляється м'якше.


Замовити послугу

Що потрібно знати про кліщів

Потрапивши на тіло людини, кліщ протягом 2 годин вибирає відповідне місце для укусу, тому на природі слід регулярно оглядати себе. Занурення ротового апарату в товщу шкіри відбувається не менше пів години, на початковому етапі кліща легше видалити. Кліщі люблять тонку шкіру, покриту волосками, тому перш за все їх слід шукати на шиї та голові, в паху і нижній частині живота. Комахи можуть потрапити в ваш будинок з шерстю собаки після прогулянки по високій траві, тому домашніх вихованців також потрібно регулярно оглядати.

Профілактика після укусу кліща

Видаливши кліща, упевніться, що витягли комаху цілком. Чорна точка в товщі шкіри — відламаний хоботок, який надалі викличе нагноєння. Його видаляють з допомогою стерильної голки, як звичайну занозу. Місце укусу слід продезінфікувати етиловим спиртом або йодом. Якщо ви вже перехворіли бореліоз, не слід втрачати пильність, оскільки можлива реінфекція іншим штамом бактерій. Для профілактики та лікування інфекції застосовують антибіотики.

Фахівці компанії «Ліквідатор» оброблять вашу ділянку від кліщів, позбавивши вас від ризику підхопити небезпечні захворювання, наприклад, хворобу Лайма.

Дізнатись більше про кліщів

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт