Дезінсекція зерносховища: секрети обробки і профілактики

Дезінсекція зерносховища: секрети обробки і профілактики

Дезінсекція зерносховища: секрети обробки і профілактики

Дезінсекція зерносховища: секрети обробки і профілактики

Санітарний стан зерносховища є одним з факторів успішного зберігання зерна в ньому. Підготовку елеватора до прийому нового врожаю починають відразу ж після звільнення від старих запасів зерна.

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОБРОБКИ ЕЛЕВАТОРІВ

Спочатку групою фахівців шляхом перевірки приміщень, обладнання та території визначається ступінь зараженості і складається комплекс заходів з очищення та дезінсекції зерносховища.

На 1 етапі проводиться механічне очищення зерносховища, обладнання та території. При цьому з усіх конструкцій видаляється пил, частинки зерен, просипу, сміття. Для роботи використовуються промислові пилососи. Приміщення після цього промивають сильним струменем води. На території навколо елеватора знищуються бур'яни за допомогою гербіцидів.

На 2 етапі проводиться герметизація об'єктів дезінсекції для запобігання витоку хімічних препаратів. При цьому закладають щілини, закривають вікна, двері, люки, вентиляційні ходи, змінюють розбите скло.

На 3 етапі проводиться безпосередньо дезінсекція. 

Вона буває двох видів:

1. Газова (фумігація) дезінсекція. Інсектициди подаються в приміщення у вигляді пари або газів. При цьому препарат надходить в усі важкодоступні місця.

2. Волога дезінсекція. Хімічна речовина (розчини, емульсії, суспензії) наносять на оброблювані поверхні (стіни, стелі, вентиляційні решітки, щілини) за допомогою спеціальних обприскувачів.

Після обробки внутрішніх поверхонь обов'язковому знезараженню піддаються зовнішні стіни і прилегла територія на відстані 5 метрів.

Термін тривалості впливу інсектициду на шкідників становить 24-30 годин. Після цього проводиться провітрювання протягом 1-2 годин.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ДЕЗІНСЕКЦІЇ

Результати проведення дезінсекційних робіт перевіряються через 1-3 дні. У приміщенні не повинно бути запаху фуміганта, а також живих комах. Якщо при перевірці вони виявлені, то сховище обробляється заново. Після вологої обробки приміщення повинно бути сухим. Готуючи елеватор до прийому зерна, обов'язково проводять також дератизацію.

ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ

Для запобігання появи шкідливих комах в зерносховище необхідно:

• дотримуватися чистоти як всередині приміщення, так і на прилеглій території;

• підтримувати в справному стані все виробничі приміщення;

• контролювати стан зерна, що надходить в сховище;

• дотримуватися суворий режим зберігання зерна: в сухому і охолодженому стані, без доступу повітря, в газовому середовищі (вуглекислоти, азоту);

• проводити в разі потреби профілактичну обробку та дезінсекцію зерна за допомогою професійних дезінсектор.

Ефективну і безпечну дезінсекцію зерносховищ можуть забезпечити тільки професійні фахівці, які мають у своєму розпорядженні сертифікованими препаратами і сучасним обладнанням.

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

  • Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.

  • Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною

  • Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.

  • Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок