Меню

Як позбутися мишей у квартирі?

Народні засоби самостійно вивести гризунів в будинку та квартирі.

Автор: Редакция Ликвидатор Як позбутися мишей у квартирі?

Якщо ви думаєте, що живете у будинку одні, то ви можете глибоко помилятися. Серед нас є й інші представники планети, які мешкають не лише в живій природі, але в наших будинках. Це клопи, таргани, миші та інші види шкідників. Обов'язково знати причини їх появи, щоб використати найефективніші методи боротьби проти гризунів.

Присутність мишей доставляла немало клопоту ще багато століть тому. Вони псують харчові продукти, інтер'єр (гризуть меблі, батареї, предмети побуту), псують трубопровід і залишають специфічний запах, який обрадує далеко не кожного власника будинку. Як же з ними боротися і чи є інші методи, окрім насильства?

Звідки з'являються миші у квартирі?

Як би це парадоксально не звучало, але гризуни не завжди винні, що вони вибрали для життя саме ваш будинок. Не дотримуючись елементарних правил санітарії й не виконуючи генеральне прибирання у квартирі, ми самі виписуємо для них запрошення.

Нашестя шкідників варто чекати, коли:

  • у приміщенні багато органічних відходів (крихти, зернових культур і інших харчових продуктів), що не утилізували;
  • поряд з житлом є погреб, де зберігається їжа;
  • неподалік розташовані комори й зернові сховища;
  • сусіди борються з цією проблемою і «звірятка» просто до вас перекочували.

Стосовно останнього пункту, то він є основною в причиною появи мишей, оскільки сама по собі антисанітарія не породжує нове життя, а тільки притягає непроханих гостей. Часто таке відбувається в старих будинках, де багато щілин і затишних місць, по яких вони легко пересуваються.

Замовити послугу

Чим небезпечні миші в приміщенні?

Неприємний запах і сліди екскрементів – це не найголовніша проблема для мешканців, адже «співжиття» з гризунами може обернутися серйозними наслідками. Відомо, що ці представники тваринного світу є переносниками таких захворювань, як лептоспіроз, сказ, туляремія, чума, холера, черевний тиф і паразитарні інфекції. Самі мишки не хворіють на те, що переносять на своїх лапах, а передають це вільно не лише людям, але і домашнім тваринам. Зараження відбувається не лише контактно, але і через укуси, продукти гниття від трупів і фекалії. Непомітний тип передачі – фекально-оральний. Наприклад, миша пробігла по шматку хліба, а ви його з'їли.

Ознаки появи мишей у будинку

Непрохані гості можуть проникнути в житло наступними основними шляхами: каналізаційні ходи, підвал, вентиляційні системи, сміттєпровід, діри в підлозі на першому поверсі в приватних будинках. Як же зрозуміти, що «вони» вже тут і потрібно відповідні заходи:

  • діри в підлозі й в стінах – це основні шляхи пересування гризунів;
  • екскременти – мають чорний колір, довгасту форму і невеликі розміри;
  • запах – стійкий, кислуватого відтінку, пізнається відразу;
  • звуки – своїми лапками вони створюють специфічний скрегіт;
  • неспокійна поведінка кішки – метушня, ходьба з кута в кут в пошуку чогось.

Кожен з представлених доказів співжиття з мишами має практично 100% підтвердження, тому треба бути готовим.

Чого бояться миші?

З того моменту, коли люди почали будувати будинки й жити в них цілими сім'ями, гризуни стали частиною їх життя. До сьогоднішнього дня ці істоти вивчені досконально, тому людство знає, як з ними боротися. Також стало відомо, чого вони бояться, і яке середовище є для них несприятливим.

Чого боятися миші:

  • Відсутність їжі – ці «звірятка» не можуть голодувати довго, тому швидко гинуть цілими колоніями без їжі (до 1 місяця голодування).
  • Відсутність води – якщо немає такої, тоді протягом тижня можуть загинути абсолютно всі миші у будинку.
  • Холод. Цей чинник не особливо впливає на виживаність і більшою мірою визначає функцію розмноження. У теплі гризуни розмножуються до 10 раз на рік, а в холодну пору всього 2-3 рази.
  • Кіт – злісний ворог, який здатний знищити шкідників всього за декілька днів.

При дотриманні усіх вищеперелічених умов, у вашому будинку з маленькою вірогідністю з'являться кошлаті паразити.

Як позбавитися від мишей у квартирі назавжди?

Відповісти на це питання складно, адже боротьба з цими істотами нелегка. Вони не такі безглузді, як таргани, тому можуть обходити ваші пастки або не їсти отруєну їжу, запідозривши щось недобре. Але, є і такі методи, які примусово знищують мишей, при цьому шкода для людини повністю відсутня. Мова йде про ультразвукові установки.

Ультразвукові відлякувачі – це спеціальні пристрої, спрямовані на профілактику і знищення гризунів, що вже заселилися. Якщо людина нічого не чує, то спеціально підібрана хвиля приносить нестерпні муки для щурів, після чого вони перестають розмножуватися і зовсім покидають житла.

Які є типи відлякувачів:

  • електромагнітні;
  • ультразвукові;
  • комбіновані.

Залежно від конкретної ситуації й чисельності колонії, фахівець підбере потрібний прилад для будинку. Установка повинна функціонувати не менш 7-ми днів для досягнення ефекту.

Народні засоби

Народні методи можуть бути досить ефективними, якщо до цього підійти з розумом. 

Наприклад, є простий і перевірений рецепт: змішується гіпс з борошном в рівних пропорціях і розміщується в житлах паразитів. Суть цього засобу полягає в тому, що при зїданні такого блюда і подальшій питві води, суміш застигає усередині організму тварини, і вона гине. Не менш ефективною вважається зола, в якій міститься луг. 

Потрапляючи в ротову порожнину і на лапи гризунів, у них починаються запальні процеси. Радикальнішим методом вважається знищення мишей битим склом, яке також ушкоджує тіло і викликає смерть при проковтуванні.

Замовити послугу

Пастки й мишоловки

Усі ми знаємо, що таке мишоловка і як вона працює. Метод насправді має хороший ефект, якщо у будинку не більше 10-20 особин. За наявності колонії в 100 і більше особин, доведеться замислитися про сучасніші методи. Одним з таких є електрична мишоловка, що вбиває своїх жертв високовольтним розрядом.

Пастка з використанням хімічних сполук чудово підходить для великих колоній, які знаходять собі харчування в одному місці. З борошном або зерновими культурами змішується отрута, яка з’їдається гризунами. Важливо періодично міняти отруту, щоб паразити до неї не адаптувалися.

Пастка на клейовій основі – допомагає знерухомлювати тварину у момент її пересування по підготовленій поверхні. Спеціальний клейкий склад намертво фіксує мишу, і вона гине від спраги й голоду впродовж декількох днів. Тут можна відмітити єдиний мінус – сильні писки та скрегіт, які вона видає в спробах звільнитися.

Професійна дератизація

На сьогодні немає потреби вивчати літературу або довго читати властивості тих або інших хімікатів. Для тотального винищування гризунів в приміщенні можна звернутися до спеціальних служб, які використовують у своїй роботі професійні засоби. Вони мають низьку токсичність для людини й відрізняються високим результатом до 100%. 

Вартість такої методики винищування відносно невисока, і таку ціну можна заплатити за спокій усіх мешканців будинку. Ефект від дератизації стійкий і тримається не менше ніж рік. Лише у 2% випадків потрібна повторна обробка приміщення.

У цього способу є мінуси. Обов'язково необхідно працювати в засобах індивідуального захисту, тому як є ризик зашкодити здоров'ю домашніх улюбленців. Треба намагатися ретельно прибирати наслідки, оскільки швидке зростання чисельності трупів може спричинити появу неприємних запахів. Також іноді потрібна повторна обробка, а в процесі винищування у будинку краще не жити деякий час.

Попри деяку кількість мінусів, дератизація є найефективнішим методом, який знищить всіх гризунів і надовго відіб'є бажання повернутися назад у тих, кому вдалося вижити.

Миші – це справжні шкідники, якщо вони поселяються в житлових і промислових приміщеннях. Зіпсовані меблі, харчові продукти та неприємний стійкий запах змушують нас прибігати до радикальних методів боротьби зі шкідниками. Можна використати мишоловки, пастки, народні засоби. Але, самою перевіреною та найефективнішою є дератизація. Важливо, щоб боротьба з гризунами не відбилася на домашніх улюбленцях і членах сім'ї, тому краще звертатися до фахівців за відсутності належного досвіду.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт