Як підготувати склад для зберігання зерна

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Як підготувати склад для зберігання зерна

Як підготувати склад для зберігання зерна

ПОЕТАПНА ПІДГОТОВКА СКЛАДУ ДО ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

Перед початком сезону кожне приміщення, де планується зберігатися зерно, сіно та інші продукти повинно проходити санобробку. Вона включає в себе дезінфекцію, дератизацію та дезінсекцію. Попередні роботи починаються з механічного очищення приміщення.

Головне завдання санобробки складських приміщень - створити всі необхідні умови для зберігання зерна, щоб мінімізувати ризик його зараження і псування.

МЕХАНІЧНА ОБРОБКА СКЛАДУ

Першим етапом підготовки складу до зберігання є механічна очистка. Під час проведення робіт особлива увага приділяється силосним елеваторів і зерносушарок, де можуть завестися комахи. Пропускна здатність отворів і конусів може бути утруднена нальотом на стінках в результаті скупчення вологи і пилу. Наліт слід видалити гарячою парою або мильними розчинами. Додаткову обробку також проходять підлогу і стіни, щоб уникнути скупчення бруду. Система вентиляції повинна бути добре вичищена, щоб повітря не забруднили шкідливі частинки, що зібралися в шахті. Інвентар і машини проходять обробку розчинами каустичної соди. Санобробку приміщення можна проводити як власними силами, так і за допомогою спеціального обладнання. При використанні парової техніки обов'язково слід пройтися по важкодоступних місцях, оскільки саме вони є потенційними осередками інфекції.

ДЕЗІНСЕКЦІЯ складських приміщень

Приміщення проходить дезінсекцію, щоб виключити можливість зараження зерна. Якщо цей етап пропустити, то в продуктах можуть завестися дрібні шкідники, які зроблять їх непридатними до вживання. Дезінсекція проводиться трьома способами:

• вологим

• аерозольним

• газовим.

Волога дезінсекція, яка представляє собою обприскування, є найбільш трудомісткою, оскільки потрібно обробляти кожну ділянку окремо. Більш того, при такій обробці існує ризик пропущених ділянок, які згодом можуть залучити комах або гризунів.

Дезінсекція аерозолями проводиться за допомогою генератора холодного або гарячого туману, що дозволяє в лічені хвилини охопити весь обсяг складу і знищити комах і їх личинки. Для приготування аерозолів наші фахівці використовують розчини високоякісних інсектицидів.

Газовий метод дезінсекції здійснюється за допомогою препаратів переважно на основі фосфінів. Принцип дії - виділення токсичного газу, який знищує шкідників не тільки зовнішніх, а й засіли в зерні або сіні.

ДЕРАТИЗАЦІЯ СКЛАДІВ

Дератизація складів обов'язково проводиться перед завантаженням матеріалу а також протягом всього періоду зберігання, оскільки саме гризуни можуть знищити великі обсяги зерна. Знищення і профілактика появи шкідників проводиться за допомогою ядоприманок, липких стрічок і живоловок, які дозволяють швидко позбутися від мишачих і щурячих гнізд. Фахівці компанії Ліквідатор встановлюють трирівневий дератизаційний захист, що забезпечує надійність і безпеку зберігання і подальшого використання зерна.

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

  • Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.

  • Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною

  • Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.

  • Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок