Основні вимоги до послуг дезінфекції, дезінсекції та дератизації

Основні вимоги до послуг дезінфекції, дезінсекції та дератизації

Основні вимоги до послуг дезінфекції, дезінсекції та дератизації

Основні вимоги до послуг дезінфекції, дезінсекції та дератизації

ДЕЗІНФЕКЦІЙНІ ЗАХОДИ. ОСНОВНІ ВИМОГИ

Суб'єкти господарювання зобов'язані дотримуватися державних вимог, що стосуються питань зберігання, перевезення та експлуатації засобів, що призначаються для заходів з дезінфекції.

Дезінфекційні роботи можуть проводитися одним з перерахованих нижче методів:

• Зрошення предметів меблів, технологічного обладнання, і транспорту робочим дезінфекційним складом за допомогою гідропульта або іншої спеціальної техніки. Також для нанесення знезаражувальних засобів можуть використовуватися миючі головки.

• Використання аерозолю з дезінфекційним розчином в приміщеннях. Нанесення його на обладнання, транспорт або меблі здійснюється за допомогою дрібнокрапельного розпилювача.

• Знезаражуюча обробка герметичних приміщень (боксів, автомобільних транспортних засобів спеціального призначення, і так далі) аерозолями дезінфекційних речовин шляхом об'ємного наповнення.

• Протирання поверхонь предметів меблів ганчіркою, змоченою дезінфекційним засобом. Також цим методом обробляються предмети по догляду за хворими, пристосування медичного призначення, іграшки та багато іншого.

• Занурення предметів в робочий склад дезінфекційного засобу. Таким способом обробляються, іграшки, пристосування медичного призначення білизна, інвентар, Мелкогабаритна тара, і так далі.

• Нанесення сипучих дезінфекційних сумішей на виділення, залишки харчових продуктів, урни, трупи і грунт.

• Обробка одягу, взуття, білизни та м'яких іграшок пароповітряної або за допомогою пароформаліновою сумішей, а також, потоків пара або гарячого повітря в спеціальній камері.

• Обробка ультрафіолетовим опроміненням води, повітря, поверхні елементів меблів інших і інших побутових предметів.

Об'ємний метод знезараження має на увазі під собою повне заповнення дезінфекційним складом комунікацій, технологічних ємностей або трубопроводу на виробничих підприємствах, що належать до переробної фармацевтичної, або харчової та промисловості.

Спосіб дезінфекції вибирається з урахуванням особливостей кожного конкретного об'єкта. Робочий склад дезінфекційної речовини готується в спеціальній промаркірованій тарі з матеріалів, що володіють підвищеною стійкістю до корозії, методом інтенсивного змішування з водою. Категорично забороняється використання алюмінієвих ємностей при виготовленні дезінфекційних розчинів на лужнії основі (кальцинованої води, каустичної соди і т.ін.). Якщо справа стосується приготування розчинів на основі перекису водню, не допускається використання ємностей з низьколегованих металів (міді, латуні і сталі).

Приготування робочих складів дезінфекційних речовин здійснюється з використанням води, що відповідає державним стандартам. Готові робочі суміші зберігаються в спеціальних ємностях з щільною, герметичною кришкою.

Допускається приготування робочих сумішей в технологічній тарі і циркуляційних резервуарах. При цьому необхідно враховувати ступінь корозійної стійкості матеріалів, з яких вони зроблені.

Робочі склади лужних і кислотних речовин виготовляють з сухих порошків або концентрованих сумішей з урахуванням правил, описаних нижче.

Для розкриття ємностей, в яких зберігається суха каустична сода, використовуються спеціальні ножі. Для подрібнення великих частин відводяться спеціальні приміщення.

При розведенні лужних і кислотних розчинів ємності заповнюються водою, і лише потім додається основна речовина (кислота або луг). Для запобігання розбризкування переливання здійснюється за допомогою спеціального сифона або лійки.

Допускається тимчасове зберігання кислот і лугів високої концентрації в сталевих або емальованих відрах. При цьому забороняється наповнювати ємність більш ніж на 70%. З метою дотримання безпеки відра необхідно закривати щільними герметичними кришками.

У місцях, що використовуються для здійснення маніпуляцій з лужними і кислотними розчинами, завжди повинен бути залишковий запас нейтралізуючої речовини, а саме: розчин соди, борної кислоти або аміаку. Якщо кислота розіллється, її прибирають в протигазі типу «B».

При здійсненні маніпуляцій з дезінфекційними розчинами, що містять етиловий або пропіловий спирт, технологічне обладнання, зливні пристрої, резервуари і трубопроводи, задіяні при цьому, повинні мати захист від виникнення статичної електрики. Для цього встановлюється захисне заземлення, об'єднує з колом заземлення електрообладнання. З метою запобігання виникненню статичної електрики забороняється використовувати заземлення з опором вище 100 Ом.

Дезінфекція об'єктів здійснюється з дотриманням режимів, встановлених діючою законодавчою системою. Категорично забороняється проводити будь-які заходи щодо профілактики і усунення вогнищ інфекції на підприємствах фармацевтичної, продовольчої та косметичної промисловості, а також, в навчальних закладах, на торговельних підприємствах, в місцях громадського харчування і в транспортних засобах з використанням знезаражувальних розчинів, компоненти яких не відповідають гігієнічним нормативам повітря оброблюваної зони.

Розчини, відпрацьовані в ході проведення дезінфекційних заходів, зливаються в систему каналізації. При цьому враховуються гранично-допустимі нормативи компонентів конкретного речовини.

Суворо забороняється зливати в систему каналізації розчини дезінфекційних засобів, що містять не нормовані для об'єктів користування водою компоненти.

ДЕЗІНСЕКЦІЙНІ ЗАХОДИ. ОСНОВНІ ВИМОГИ

Суб'єкти господарювання зобов'язані дотримуватися нормативів, що стосуються питань збору та створення умов зберігання відходів, з високим вмістом компонентів дезінсекційних речовин. У міру збільшення обсягу відходів їх поміщають в спеціальні ємності. Для відходів кожного з декількох класів небезпеки існує спеціальна тара. Процес збору відходів здійснюється з дотриманням техніки безпеки.

Дезінсекційні заходи проводяться за допомогою одного або декількох способів, зазначених нижче:

• Поверхні в приміщеннях, предмети меблів, а також, транспортні засоби та технологічне обладнання зрошуються дезінсекційними складами.

• Використання дезінсекційних аерозолів. Ними обробляють різні тверді поверхні. Крім того, аерозолі використовуються для наповнення приміщень інсектицидними речовинами або репелентами.

• Фумігація транспорту спеціального призначення і приміщень з використанням аерозолів, диму або інсектицидного туману.

• Обробка різних поверхонь інсектицидними речовинами у вигляді лаків, гелів або дустов.

• Локальне використання приманок, що містять інсектицидні речовини. Цей метод застосовується в місцях великого скупчення особин шкідника.

• Імпрегнація предметів з використанням робочих сумішей дезінсекційних засобів. Таким способом обробляється одяг, намети, фіранки і штори.

• Обробка одягу і білизни дустом, що містять інсектицидну речовина.

• Нанесення інсектицидних речовин на шкіру людини. Для цього існують спеціальні засоби у вигляді мазей, лосьйонів, гелів і шампунів;

• Обробка предметів одягу та взуття, а також, білизни та інших текстильних виробів парами, пароповітряними сумішами або гарячим повітрям в спеціальній дезінфекційної камері.

• Обробка рослин, поверхні води, і будівель дезінсекційними складами або спеціальними біологічними речовинами. У певних випадках, при високих епідеміологічних показниках використовується розпорошення за допомогою повітряної і наземної техніки.

Спосіб проведення дезінсекції вибирається з урахуванням особливостей кожного конкретного об'єкта. Для проведення дезінсекційних заходів можуть бути використані наступні методи і засоби:

• Фізичні. Під цим мається на увазі спалювання, обробка гарячим повітрям (як сухим, так і вологим), обробка гарячою водою, зниження температури, а також, використання генератора звукових хвиль.

• Механічні. Пастки, клейкі поверхні та інші засоби, спрямовані на вилов шкідників.

• Хімічні. Засоби, виготовлені з різних з'єднань хімічних речовин.

• Біологічні. Засоби штучного регулювання розвитку, збудники захворювань шкідників, хижаки, що поїдають комах, і так далі.

• Атрактанти і репеленти.

Дезінсекційні приманки дозволяється виготовляти за таких умов:

• Наявність дозвільної документації, що дозволяє виготовлення приманок.

• Наявність матеріальної і технічної бази для виготовлення дезінсекційних приманок.

ДЕРАТИЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ЇХ ПРОВЕДЕННЯ

Суб'єкти господарювання зобов'язані дотримуватися вимог, що стосуються питань збору, а також, переміщення і безпечного зберігання відходів, в яких містяться компоненти дератизаційних засобів.

Заходи зі знищення гризунів-шкідників можуть проводитися одним з перерахованих нижче способів:

• Розміщення отруєних харчових приманок в місцях постійного переміщення або концентрації особин гризуна. Цей метод можна застосовувати як в приміщеннях комунікацій, так і на відкритих стаціях.

• Обробка шляхів пересування гризуна, а також, входів в його нори концентрованими розчинами дератизаційних засобів з метою припинення переміщення шкідника.

• Нанесення липкого покриття, що містить отруйну дератизаційних засіб, на входах в нори гризуна і на шляхах його пересування.

• Установка механічних засобів, орієнтованих на вилов гризунів. Як правило, для цього використовуються всілякі капкани, мишоловки і інші пристосування.

• Проведення газації транспортних засобів, а також, ізольованих складських приміщень; При цьому приміщення (або транспортний засіб) заповнюється отруйним газом. До закінчення заходу обробляється об'єкт повинен знаходитися підлогу охороною. При цьому забороняється підходити до нього ближче, ніж на 60 метрів.

• Газація отруйними речовинами, або ж, обробка дератизаційними засобами нор гризуна-шкідника в навколишньому середовищі за допомогою спеціального обладнання.

• Застосування ультразвукового устаткування. Такі кошти є тимчасовими, оскільки лише на певний час відлякують шкідника.

Будь-які дератизаційні роботи поводяться відповідно до вимог інструктивно-методичної документації. Виготовлення приманок для проведення дератизаційних заходів допускається за таких умов:

• Наявність дозвільної документації, що дозволяє виготовлення приманок.

• Наявність матеріальної і технічної бази для виготовлення дератизаційних приманок.

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

  • Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.

  • Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною

  • Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.

  • Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок