Що потрібно знати - коли вкусила оса, шершень або бджола?

Що потрібно знати - коли вкусила оса, шершень або бджола?

Що потрібно знати - коли вкусила оса, шершень або бджола?

Що потрібно знати - коли вкусила оса, шершень або бджола?

Так склалося, що кожне літо, починаючи з травня, кого-небудь вкусить то бджола, то оса, то шершень. Звичайно, найімовірніше свідомо проводити роботи по профілактиці заселення ос, бджіл, шершнів поблизу вашого житла. Але в силу нашого менталітету, діяти ми починаємо лише тоді, коли, як то кажуть, «бджола вжалить».

І якщо так трапиться і людину вкусить оса, бджола, або шершень, потрібно знати як себе вести, і яку першу медичну допомогу треба надати.

Отже:

• Потерпілий від укусу комахи людина не повинна панікувати, інакше кровообіг прискориться, і отрута набагато швидше пошириться по всьому організму;

• З тієї ж причини не приймати алкоголь, навіть якщо хочеться зняти стрес;

• Не промивати місце укусу водою з водойми, щоб не занести інфекцію;

• При укусі бджоли, оси, джмеля не намагайтесь вбити комаха. Це не заклик пошкодувати кривдника. Вся справа в тому, що під час поранення тільця комахи виділяються речовини, які повідомляють побратимам про небезпеку. Отже, при наявності неподалік їхніх родичів, потерпілий може бути повторно атакований.

А ЩО Ж ТОДІ РОБИТИ, КОЛИ ВАС ВЖЕ ВКУСИЛА БДЖОЛА, ОСА АБО ШЕРШЕНЬ?

По-перше з'ясувати, чи є у потерпілого алергія на укуси комах. Якщо так, то негайно викликати бригаду швидкої допомоги для надання професійної допомоги.

Якщо людині не відомо, чи існує ймовірність прояву алергічної реакції, потрібно, спираючись на теоретичні знання, самостійно оцінити ситуацію.

Як може проявитися алергія на укус комахи?

• У вигляді кропивниці, яка супроводжується свербінням;

• Набряк Квінке, небезпечна форма прояву реакції на укус;

• Набряк гортані, який веде за собою складне становище дихання аж до втрати свідомості. Сиплий голос, задишка і посиніння з подальшою блідістю шкірних покривів це прямі ознаки даної алергічної реакції;

• Анафілактичний шок. Найважча реакція на укус, яка настає практично миттєво. Ознаки: почервоніла шкіра з висипом, що сильно зудить, жар, озноб, слабкість, запаморочення, нудота, набряк обличчя і задишка.

Також звертаємося за невідкладною допомогою:

1. при безлічі укусів;

2. якщо комаха вжалила в район шиї, рота або очі;

3. якщо відбувається спазм у грудях або в горлі;

4. після укусу у потерпілого починається нудота і блювота;

5. при втраті свідомості.

НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ЯКЩО ВКУСИЛА КОМАХА

Розглянемо схему проведення заходів з надання екстреної допомоги після укусу жалячих комах (бджіл, ос, шершнів):

1. Оглянути область укусу. При необхідності обережно дістати жало, не зачепивши капсулу з отрутою. Інакше отрута проникне в кровообіг. Якщо раптом жало виявилося під шкірою, його слід видавлювати до виступу крові на поверхню. Рану продезінфікувати. Як правило, жало залишають тільки бджоли через специфічний його будови.

2. Забезпечити максимально повне видалення отрути в області укусу якомога раніше. Яд можна витягнути / відтягнути, приклавши до місця проколу шматочок цукру, заздалегідь зволожений. В умовах відсутності цивілізації, в лісі, можна скористатися порадою наших дідів - накласти на уражене місце компрес з сечі. Яд дозволяється видавити. АЛЕ! Тільки при дотриманні умов стерильності і при наявності навичок. В іншому випадку, отрута пошириться далі по кровообігу. І, нарешті, отруту можливо нейтралізувати. Отруту у бджіл кислотного характеру нейтралізуємо будь-яким підручним лугом. Наприклад, милом (бажано звичайним господарським) або розчином соди (щіпка на чверть склянки кип'яченої води). Отрута у ос і шершнів лужного характеру нейтралізуються кислотою. Для цих цілей відмінно підійде оцет, сік лимона або розчин лимонної кислоти.

3. Продезінфікувати місце проколу будь-яким наявним антисептиком. Підходять настоянки трав на спирту (особливо календули), медичний спирт, саліциловий і левоміцетіновий спирт, перекис водню 3%, горілка.

4. Прибрати набряклість, свербіж і болючі відчуття. Прикласти холод. Намастити запалену ділянку маззю Тримістин (це одночасно протизапальне, антибактеріальна і протиалергічний засіб) або бальзамом при укусах комах, наприклад, Псило-бальзамом.

5. Полегшити прояви симптомів інтоксикації. У великій кількості пити солодкий чай, воду, прийняти вітамін С і Р. Приймати в перші 2-5 діб антигістамінний лікарський препарат. Наприклад, Лоратадин, Кларитин, Едем, Супрастин.

Цей алгоритм дій важливо запам'ятати на випадок раптової атаки комахи. А співробітники компанії Ліквідатор бажають вам уникнути укусів ос, бджіл або шершнів. А якщо потрібно - забезпечимо вам захист!

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

  • Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.

  • Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною

  • Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.

  • Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок