Меню

Пацюки, щури і миші

Боротьба з пацюками в будинку або на дачі

Пацюки, щури і миші

Пацюки, щури і миші

Загальна інформація про щурів і мишей

Щоб боротися з ворогом, треба розуміти всі його слабкі і сильні сторони. Гризунам потрібна вода, тому де б вони не знаходилися на вулиці або в будинку, вони будуть влаштовуватися ближче до води. Саме тому каналізаційні стоки улюблене місце проживання шкідників. Тож перше, що потрібно зробити якщо ви виявили сліди перебування гризунів, - це обмежити доступ до води і залишків їжі. Розсипані крихти, крупи, борошно - це їжа для цих тварин. Без води і їжі вони почнуть гинути або просто підуть.

У них дуже хороший слух. Тому підкрадатися до них марно, вони почують вас швидше. Діапазон частот, який здатне сприймати людське вухо досягає 20 кГц, у мишей - він в два рази більше - 40 кГц.

Гризуни живуть колоніями. В опалюваних приміщеннях вони можуть розмножуватися до 10 разів на рік, а в звичайних умовах - 2-3 рази. Основний період плідності припадає на кінець літа - початок осені. Крім того вересень-жовтень час збору врожаю, всі гризуни переміщаються ближче до житлових будинків.

Щури бігають зі швидкістю до 10 км / год., на шляху здатні долати висоту до 0,8 метра. Це дуже сильні і витривалі тварини.

Чим небезпечні щури та миші в вашому домі

Ці шкідники одні з найнебезпечніших для людини сусіди. Їх небезпека полягає в наступному:

  1. Щури і миші - переносники всіляких хвороб. Їх налічується близько 20 штук, вісім з них смертельні для людини. Біологи відносять їх до категорії природних носіїв паразитів. Останні поширюють і є збудниками багатьох хвороб. Деякі з них смертельно небезпечні. Свого часу саме гризуни стали причинами пандемії чуми в світі.

  2. Це хижаки. Більшою мірою це стосується щурів. Ця тварина здатна нападати. А її укус може призвести до зараження, а також травм психики.

  3. У світі набула поширення така хвороба, як мусофобія. Проявляється вона в алергії на шерсть або екскременти гризунів.

  4. Зуби - це головна зброя шкідників. З їх допомогою вони здатні перегризти кабель або провід. Наслідки можуть бути серйозними: від банального відключення інтернету до знеструмлення великих об'єктів. Їх підземні ходи можуть стати причиною просідання дамб. Надкушені гумові ремені або шланги машини можуть вивести її надовго з ладу.

  5. Здатні зіпсувати велику кількість запасів їжі, наприклад, зерна. Питання боротьби з гризунами особливо актуальні на великих складах і сховищах з їжею.

  6. Вони легко пристосовуються до нових умов життя. Тому в сільській місцевості, поблизу полів, щури йдуть на зимівлю ближче до дач і житлових будинків. У місті справжній "друг" гризунів - це смітники і внутрішньо будинкові сміттєпроводи. Тут вони і їдять, і живуть.

Сучасні методи боротьби зі щурами і мишами

Отже, ми визначили, що боротьба з цими видами гризунів - це питання безпеки і здоров'я людини. Існують різні способи винищення і відлякування. Щоразу методи вдосконалюються і стають все більш ефективними. Це пов'язано з тим, що щури легко пристосовуються і може наступити момент, коли, наприклад, отрута, не дасть необхідного ефекту. Розвиток науки і техніки дозволяє проводити розробки в цьому напрямі. Перш ніж почати їх відчувати в домашніх умовах, вони проходять випробування на промислових складах і полях.

Якщо ви виявили присутність "непроханих гостей", то позбутися від них потрібно до кінця. Інакше на зміну знищеним просто прийдуть нові представники колонії.

Для дачної ділянки може стати відмінним рішенням наявність кота. Але проблема в тому, що не всі представники цього роду здатні ловити гризунів. Крім того, не виключено, що тварина може підхопити якусь заразу.

Решта методів можна об'єднати в три категорії:

  1. Ультразвукові. Їх відносять до найбільш гуманних способів вивести небажаних сусідів. Сенс полягає в поширенні звукового сигналу, який не впливає ні на людину, ні на домашніх улюбленців. Але цей звук відлякує гризунів. Результат полягає в тому, що шкідники йдуть, так як не можуть жити по сусідству з таким подразником.

  2. Фізичні. Йтиметься про різного роду мишоловки та пастки. Ці методи будуть мати результат лише тоді, коли потрібно боротися з одиничними екземплярами. Крім того, миші досить спритні. А якщо вони почують запах загиблих родичів, то можуть взагалі не підійти до пастки.

  3. Хімічні. Сюди відносяться отруйні приманки. Яд додається в їжу або воду, але потрібно уважно стежити за тим, щоб приманкою не поласувала домашня тварина. Запилення - розсипання отруйного порошку. Миші постійно обтрушуються і порошок поширюється на інших. Газація - це обробка отруйними газами.

У всіх способів є свої переваги і недоліки. Але якщо видно, що ефект від самостійної боротьби невеликий, то краще за все звернутися до фахівців.



Михайло, 09.04.2021 06:25:50

Дякую,за корисну інформацію.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт