Меню

Мокриця

Вся інформація про мокриці - як боротися з мокрицями і чому від них треба позбавлятися? • Все про мокриці

Мокриця

Мокриця

Мокриці: постійні гості міських санвузлів

Широко розповсюджений побутовий шкідник мокриця належить до ракоподібних, і є найрозвиненішою з них. У той час, як інші представники виду не можуть існувати без вологи, мокриці навчилися виживати без неї. Вони успішно живуть і розмножуються в умовах звичайних квартир у багатоповерхових будинках або заміських дач, розташованих далеко від природних водойм.

Життєвий цикл мокриці

Найбільш активний спосіб життя комахи ведуть навесні та восени, а на літо припадає пік їхнього розмноження. Зустріти побутових шкідників ви можете на кухні, в туалеті або ванній, усюди, де є достатньо тепла і висока вологість повітря.

Особливо мокриці люблять селитися в:

- підвалах;

- старих дерев'яних будинках, де є прогниле покриття на підлозі або стінах;

- теплицях, де вирощують кімнатні рослини, фрукти та овочі;

- під плінтусами та підвіконнями в житлових будинках;

- помийних ямах із відкритим доступом;

- дров'яних купах;

- скупченні опалого листя;

- прогнилих деревах і пнях у садах.

А ось чого мокриці дуже не люблять, так це сухих приміщень і яскравих прямих сонячних променів. Тому шукати місце скупчення паразитів потрібно там, де більшу частину часу темно і підвищена вологість. У небезпеці появи мокриць ті, кого нещодавно затопили сусіди - ці комахи точно з'являться у квартирі.

У період активного розмноження комахи носять запліднені яйця всередині тіла, в спеціальному мішечку. Поширюють їх у приміщенні лише тоді, коли будуть у цілковитій безпеці, а поблизу немає природних ворогів виду

Їдять шкідники зіпсовані рослини, але не гребують і їх здоровими екземплярами. У зону ризику потрапляють папороті, різні види кімнатних орхідей і кактусів. У природному середовищі мокриці відповідають за вироблення поживних речовин у результаті перероблювання зіпсованих рослин. Виникнення ж у будинку великої кількості мокриць може серйозно нашкодити декоративним квітам і кущам.

Ви можете довгий час жити в одному просторі з мокрицями та навіть не підозрювати про їхнє існування. Ці комахи дуже добре ховаються, намагаються не потрапляти на очі людині й домашнім тваринам. Досить зазирнути під плінтус або кахель, щоб зрозуміти, що там є яйця мокриць і їх настав час вивести.

Вдень шкідники поводяться пасивно, а активізуються ближче до вечора. Якщо їх помітили, мокриці згортаються в клубок і прикидаються мертвими, щоб не бути з'їденими.

Єдиний нюанс: мокриці не схильні до масового розмноження. Не варто очікувати від кількох особин такої навали, як у випадку зі щурами, тарганами або мурахами. Вони поширюють невелику кількість яєць протягом літа.

Чи є небезпека появи у квартирі мокриць для людини?

На відміну від бліх та інших ектопаразитів-переносників вірусних інфекцій, ці комахи не є причиною погіршення санітарно-гігієнічної обстановки в будинку. Вони не небезпечні для домашніх тварин і людини.

Нашкодити мокриці можуть хіба що кімнатним рослинам і городнім культурам на дачі. Велика кількість комах у відкритому ґрунті призводить до його сильного ущільнення. Внаслідок цього погіршується процес надходження кисню до коріння та інших життєво важливих частин рослин.

Популяція мокриць особливо небезпечна для молодих рослин і їхньої розсади - комахи люблять їсти ніжні зелені листочки та стебла. Боротися з ними потрібно на стадії яєць, не чекаючи повного дозрівання.

Під час зіткнення з ними на шкірі не буде видно жодних слідів, оскільки комахи не виділяють токсичного слизу. Сліди їхньої життєдіяльності не викликають у людей алергічної реакції, а домашні тварини не отруяться, якщо випадково їх проковтнуть.

Популярні методи, які допомагають позбутися мокриць

Перш ніж використовувати в будинку інсектицидні засоби, проведіть генеральне прибирання приміщення. Головне - добре провітрити кімнати та забезпечити хороший доступ сонця для зниження загального рівня вологості. Впоратися з цією проблемою можна і замовивши послугу дезінфекції.

У санвузлах варто перевірити труби каналізації та водопроводу на наявність протікання. Навіть якщо там лише трохи вологи або конденсату, це вже сприятливе середовище для проживання і розмноження не тільки мокриць, а й інших домашніх паразитів.

Якщо комах видно біля підвіконь, на балконі, спробуйте осушити поверхні за допомогою фена та обігрівачів. Потім ретельно вимийте всі кути й важкодоступні місця за допомогою засобів побутової хімії та насухо витріть, щоб запобігти виникненню гнізд паразитів.

Пам'ятаючи про небезпеку появи мокриць на кімнатних рослинах, потрібно провести серед них ретельну ревізію. Уражені паразитами горщики потрібно викинути разом із квітами - лікуванню вони не підлягають. Також рекомендуємо оглянути шафу на кухні на предмет зіпсованих і запліснявілих продуктів - її можуть облюбувати мокриці.

Боротися з мокрицями в домашніх умовах можна за допомогою підручних засобів, а не інсектицидів, якщо їхня кількість невелика:

- борної кислоти - її використовують і у вигляді розчину, і в сухому вигляді, розсипаючи в місцях активного скупчення шкідників;

- сухого квасу - на його основі готують водний розчин і з його допомогою обробляють уражені поверхні;

- хлорки й оцту - розчини речовин не подобаються не тільки мокрицям, а й тарганам, клопам та іншим паразитам;

- ефірних олій м'яти, цитронели або евкаліпту;

- солі - її кристали відмінно вбирають вологу, улюблене середовище проживання мокриць.

Ви можете також використовувати саморобні пастки для мокриць. У цій ролі виступають банні віники, картопля або морква. У свіжих овочах потрібно зробити дірки і залишити на ніч у місцях проживання мокриць. Відчувши аромат овочевого соку, вони в них заповзуть, а вранці картоплини або морквини можна викинути разом із мокрицями.

Якщо вам не підходять народні методи, позбутися мокриць можна і за допомогою хімічних засобів. Найпоширенішим способом боротьби вважається застосування інсектицидів у формі порошків, спреїв. З їхньою допомогою можна точково розправитися зі шкідниками в тих місцях, де вони живуть, не зачіпаючи інші кімнати в будинку. Вивести мокриць реально за допомогою крейди й гелів - їх потрібно нанести там, де найчастіше вони зустрічаються.

Оскільки вони - не зовсім комахи, використання інсектицидів не завжди доцільне, адже дія активної речовини вельми обмежена. Тому треба застосовувати сильнодіючі препарати, доповнювати їх іншими засобами або ж проводити неодноразову обробку житла від мокриць.

Ми допоможемо позбутися мокриць у будинку

Компанія "Ліквідатор" проводить обробку будь-яких типів приміщень від ракоподібних. Перед тим, як підібрати оптимальний інсектицид для дезінсекції, наші співробітники аналізують ступінь ураження об'єкта мокрицями та визначають їхній вид. Процес дезінсекції відбувається з дотриманням заходів безпеки й санітарних норм, як для самих співробітників, так і для мешканців будинку та їхніх домашніх улюбленців.

Наші співробітники оперативно обробляють заявки на знищення домашніх паразитів. Дезінсектори "Ліквідатора" використовують речовини без кольору і різкого запаху, спрямовані на боротьбу з переносниками захворювань, які не шкідливі кімнатним рослинам і тваринам.

Ви можете розраховувати на безкоштовні інформаційні консультації як до обробки від мокриць, так і після.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт