Меню

Павутинний кліщ - як боротися? Біологічні та хімічні методи

Ознаки ураження павутинним кліщем - світлі точки на внутрішній поверхні листа

Автор: Редакция Ликвидатор Павутинний кліщ - як боротися? Біологічні та хімічні методи

Вирішивши посадити кімнатну квітку ми очікуємо що вона стане справжньою прикрасою житла. Зелень освіжить будь-який інтер'єр, наповнить будинок чудовим ароматом, а деякі види навіть очищають повітря! Але також квіти є найулюбленішим місцем проживання деяких паразитів, у тому числі і павутинного кліща. Компанія "Ліквідатор" надає широкий спектр високоякісних послуг з боротьби з різними шкідниками. Наші фахівці готові приїхати до вас у будь-який час дня і ночі і провести комплекс заходів, які допоможуть позбутися непроханих "гостей"! 

Яку небезпеку несе павутинний кліщ?

Це дуже маленький, але небезпечний для рослин шкідник. Розглянути цю комаху можна тільки під мікроскопом, адже розмір дорослої особини зазвичай не перевищує 0,5 мм. Але зате добре помітні сліди існування такого шкідника. Він живиться клітинним соком рослин, що призводить до порушення фотосинтезу останніх. В результаті вона слабшає і може померти. 

Першими ознаками ураження павутинним кліщем є поява світлих точок на внутрішній поверхні листа (у місцях укусу). Також дуже часто можна спостерігати тонку павутинку. Листя стає млявим і блідими, а на самих кінчиках пагонів можна спостерігати цілі колонії комах. 

Замовити послугу

Існує кілька різновидів павутинних кліщів:

  • звичайний. Це найбільш поширений вид. Для нього притаманний світлий окрас, овальна форма тіла довжиною від 0,25 до 0,43 мм;
  • червоний. Цей тип є найбільш небезпечним. Він має яскраво червоний колір, а вивести цього шкідника дуже складно. Він селиться в основному на трояндах, орхідеях і лимонних рослинах; 
  • галловый.Про появу такого кліща свідчать червонуваті нарости на поверхні листя. В результаті вони скручуються і деформуються; 
  • цикламеновий. Переважно середовищем його існування є цикламени, герані, троянди, фіалки. Причому вражає він не тільки зовнішню частину, але і бульби. З-за чого боротися з таким паразитом дещо складніше, ніж з його побратимами. 

Ці шкідники можуть ховатися в різних місцях — листових пазухах рослин, грунті, а також квітковому кашпо. З-за своїх малих розмірів часто сприймаються квітникарями як звичайний пил з-за чого виходить пізно зрозуміти що рослина уражена небезпечним паразитом. 

Звичайно, поява павутинного кліща у кімнаті не саме приємне явище, однак, набагато гірше коли він оселяється в теплиці або на городі. Адже він може погубити всі овочі, залишивши нас без такого бажаного врожаю. Тому побачивши перші ознаки цієї комахи слід вжити комплекс заходів, спрямованих на його знищення!

Замовити послугу

Ефективні методи боротьби проти павутинного кліща

Професійна акарицидна обробка дозволяє позбутися цього шкідника. Фахівці компанії "Ліквідатор" готові приїхати на об'єкт в будь-який час і провести комплекс ефективних заходів. Наші фахівці нададуть всі необхідні документи і безкоштовну консультацію як до, так і після обробки. 

Методи боротьби з павутинним кліщем багато в чому залежить від місця його проживання. Наприклад, якщо мова йде про відкритий простор — городи, можна використовувати біологічні способи:

  1. Посадка спеціальних рослин, що володіють специфічним запахом, що відлякує комах.
  2. Обробка акарицидними препаратами, що виготовлені з грибів і згубно діють на цих павукоподібних.
  3. Використовувати головних ворогів, таких як кліщі-хижакі. Вони знищать павутинного кліща, при цьому залишать овочі недоторканими.

Також можна використовувати і хімічні засоби. Правда з ними потрібно працювати обережно, особливо якщо мова йде про обробку плодових культур. 

У теплицях  рекомендується підтримувати підвищену вологість (якщо рослини це дозволяють), яку не переносить цей вид кліщів. Ще один спосіб — підпалити брикети сірки, цей запах дозволить викурити небажаних гостей. Якщо ж вирішили обприскувати рослини акарицидними засобами,то врахуйте що процедуру необхідно повторити кілька разів і використовувати великі дози, щоб знищити всю популяцію. 

Якщо  павукоподібна комаха вразила квіти в кімнаті, то необхідно спочатку гарненько промити уражені листя мильним розчином, так вийде значно скоротити популяцію шкідника. А після провести кілька разів обробку спеціальними хімікатами.


Дізнатись більше про кліщів

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт