Меню

ТОП-7 методів відлякування птахів

Як тримати птахів подалі: 7 самостійних рішень для захисту

Новина опублікована: 01.04.2020

Автор: Редакция Ликвидатор ТОП-7 методів відлякування птахів

Думка про те, що птахи — не тільки чудові співаючі мешканці планети, але ще й злісні нахабні злодюжки, що завдають шкоди посадкам, приходить тоді, коли непрохані гості починають поїдати урожай з вашої ділянки. Пернаті перестають виглядати чарівними особами, коли блискавично знищують те, над чим ви так старанно і довго працювали.


Вважається, що найзапекліші капосники на ягідних і фруктових плантаціях, наприклад, граки, чорні дрозди, горобці, щиглики та ворони здатні знищити до 50% усієї кількості врожаю ягід. Коли з городу починають зникати смородина, полуниця, молода черешня або агрус, постає питання захисту від настирливих ненажерливих хуліганів. Вбивати крилатих зовсім негуманно, до того ж, вбивство багатьох видів заборонено законом, тому зосередимося на засобах відлякування.

Чого бояться птиці

Розшукуючи методи захисту врожаю від непроханих візитерів, потрібно пам'ятати, що з різними видами боротися необхідно по-різному — кожен птах має свої особливості життєдіяльності та поведінкові реакції. Тому засоби боротьби з ними слід застосовувати, враховуючи особливості ділянки та виду птахів, які зазіхають на ваш урожай. Так як з часом вони можуть ставати сприйнятливими до деяких способів впливу, необхідно комбінувати варіанти — поєднувати, наприклад, як візуальну, так і звукову дія, не даючи птахові відчути себе в безпеці на вашій території.

Якщо ваш сад або город став жертвою крилатих шкідників, пам'ятайте, що чим раніше ви почнете здійснювати заходи щодо захисту плодів, тим більший ефект вони нададуть, адже якщо птахи звикнуть до місцевості, вплинути на них буде вже складніше.

Методи відлякування птахів на ділянках

Завдяки прогресу, існує безліч способів захистити ділянку від нальотів шкідників різних видів - вибрати відповідний ви можете в залежності від суми, яку готові вкласти, і тих властивостей, які найбільш важливі для вас.

Одними з найбільш ефективних є електронні відлякувачі - це відносні нові прилади для збереження плантацій. Серед них можна виділити 4 основні категорії: звукові і біоакустичні, пропанові гармати, ультразвукові відлякувачі і лазерні відлякувачі.


Замовити послугу

Звукові та біоакустичні відлякувачі


Недорогий варіант, і, на думку багатьох садівників, досить ефективний - це звукові і біоакустичні відлякувачі. Вони відтворюють тривожні крики хижих птахів, відлякуючи тим самим дрібних крилатих мисливців, які бажають поласувати вашим урожаєм. Ціна пристрою залежить від того, на яку площу території звуки будуть поширюватися. Біоакустичні відлякувачі можуть функціонувати при будь погодних умовах.

Ультразвукові відлякувачі

Ультразвукові відлякувачі - пристосування, які відтворюють звук, абсолютно непомітний для людини, але відлякуючий небажаних крилатих гостей. Ультразвукові відлякувачі, здебільшого дорожче, ніж прості звукові, проте заслужили безліч позитивних відгуків від вдячних власників ділянок за свою ефективність.

Пропанові гармати


Пропановая гармата - це професійний механічний звуковий відлякувач. Гармату встановлюють в виноградниках або садах, вона автоматично імітує постріли з рушниці. Звук поширюється на широку територію і лякає шкідливих пернатих, постійний контроль з боку людини не потрібен. На ефективність роботи пристрою і площу поширення впливає сила вітру, напрямок його руху, а також наявність перешкод для поширення звуку по території. У пропанових гармат є істотний недолік - вони дуже гучні, і можуть заважати вам або вашим сусідам, якщо ви живете в приватному будинку. Однак для використання на фермерських господарствах і великих виробництвах це хороший варіант.

Лазерні відлякувачі


Лазерні відлякувачі - застосовуються в умовах закритих приміщень, наприклад, в цехах, ангарах або зерносховищах. Лазерні промені пристрою швидко переміщуються по периметру і створюють візуальний дискомфорт птахам, вони лякаються яскравого світла і залишають простір, який захищається. Лазерні відлякувачі можна використовувати в поєднанні зі звуковими, так як деякі птахи, наприклад, голуби або горобці, можуть бути сприйнятливі до звукових коливань.

Замовити послугу

Як тримати птахів подалі: 7 самостійних рішень для захисту


Якщо птахи стали справжнім лихом, необхідно зайнятися пошуком оптимального методу захисту, що підходить саме для вашої ділянки. Пропонуємо вам розглянути кілька популярних варіантів самостійного вирішення проблеми:


 Протиприсадні шипи - це фізичний бар'єр у вигляді закріплених шипів в тих місцях, на яких особливо люблять сидіти пернаті - це можуть бути балкони в вашому домі, підвіконня і карнизи. Подібна перешкода не дає птаху приземлитися і лякає його.


  Установка опудала на ділянці. Птахи дуже швидко пристосовуються навіть до агресивних умов, відповідно, поступово втрачають страх навіть перед тим, чого раніше боялися. Але одне залишається незмінним - вони бояться своїх хижих побратимів. Опудало в образі повноцінного дикого створення захистить ваші плодово-ягідні посадки, питання лише в естетичному вигляді території.


❸  Світловідбиваючі девайси - деякі дачники майструють відлякувачі своїми руками, використовуючи фольгу для запікання, світловідбиваючі стрічки, кришки, блискучу пластмасу, шматочки дзеркала і старі диски. Такі яскраві пристосування засліплюють світлом і віднаджують голубів, дятлів і горобців, однак лише в ясну погоду. У похмурий день блискуче забарвлення предметів не дає належного ефекту.


 Різні брязкальця і ​​тріскачки - один з аматорських варіантів захисту. Іноді дачники також просто голосно включають музику з акустичних колонок - потужні звуки відлякують пернатих на ділянці, але слід враховувати також той факт, що вони здатні звикати до шуму.


❺ Захисна сітка. Підходить для укриття садових культур, не шкодить врожаю, так як пропускає сонячне світло і воду, але через неї птахи не зможуть дістатися до ваших плодів. Однак є нюанс - метод дієвий лише для захисту від великих видів крилатих, дрібні пернаті, спокусившись на врожай, цілком можуть пролізти в клітинку, розшукуючи ласощі.


Хімічні методи - використання речовин, які роблять фрукти або ягоди огидними для птиці на смак, викликаючи роздратування і неприємні відчуття при контакті, або маскують запах плодів, приховуючи їх тим самим від шкідливих мисливців. Застосовувані речовини не смертельні і не завдають шкоди, є досить ефективними, проте вимагають чіткого дотримання правильного дозування.


Якщо ви страждаєте від гастрономічних рейдів пернатих шкідників і хочете широко і комплексно підійти до вирішення проблеми, виходом буде звернення до фахівців нашої компанії. Професійні орнітологи знають точно, які способи необхідно використовувати для захисту ваших городів і садів, враховуючи всі нюанси території і кожного окремого виду птахів. Ми поєднуємо різні види впливу:


  • візуальні перешкоди для дезорієнтації;

  • фізичні перепони, що перешкоджають переміщенню;

  • звукові засоби відлякування.


Завдяки поєднанню кількох методів заощадження врожаю, птахів не покидає відчуття небезпеки, а інстинкт самозбереження не дає їм затримуватися на такий ненадійній території. Весь комплекс боротьби для людини абсолютно безпечний. Подбайте про захист ваших плодово-ягідних культур вже зараз.



Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт