Меню

Боротьба з щитівками: ефективні методи та засоби

Найпоширеніший шкідник кімнатних рослин – щитова попелиця, або щитівка. Цю комаху складно виявити на ранній стадії розмноження, а ось повністю позбутися колонії не так просто, як здається на перший погляд.

Автор: Редакция Ликвидатор Боротьба з щитівками: ефективні методи та засоби

Найпоширеніший шкідник кімнатних рослин – щитова попелиця, або щитівка. Цю комаху складно виявити на ранній стадії розмноження, а ось повністю позбутися колонії не так просто, як здається на перший погляд.

Причини появи щитівки на рослинах

Звідки береться шкідник на кімнатних рослинах? Є кілька причин, через які комахи окупують квіти в будинку:

  • перебування горщиків на відкритому повітрі;
  • відсутність карантину у нещодавно придбаної в магазині квітки;
  • перенесення щитівки потоками вітру з вікна безпосередньо на рослину;
  • слабкий імунітет у квітки через недостатній або надлишковий полив, порушення режиму освітлення, дисбаланс обміну речовин і внесення в ґрунт неправильної кількості азотних добрив.

shitivka.jpg

Паразит віддає перевагу горщикам з рослинами, у яких гладке і соковите листя. Варто тільки щитівці закріпитися на листі, вона відразу проколює його м'які тканини та починає харчуватися соками рослини. Ба більше, в періоді активної життєдіяльності щитівка виділяє липку падь. Ця клейка солодка субстанція – благодатний ґрунт для розмноження сажистого грибка, появи іржі на рослині. У підсумку її листя всихає, опадає, а якщо зі щитівкою не боротися – рослина гине.

Замовити послугу

Щитівки: як боротися з ними в домашніх умовах?

Насамперед уражену рослину потрібно механічно позбавити від шкідника. Щитівку прибирають пінцетом з важкодоступних місць (пазух листя, тріщин у стовбурах), а потім протирають листя, використовуючи обприскувач, ганчірочку або вату, змочену у воді, де потрібно розвести спирт або мило.

Метод усунення щитівки доступний і екологічний, але він не є замінником хімічної обробки. Без неї перемогти шкідника кімнатних рослин неможливо. Також не варто сподіватися винятково на народні методи, адже вони можуть призвести до погіршення стану рослини, попри ефективність проти щитівки.

Незалежно від того, наскільки сильно вражена щитовою попелицею кімнатна квітка, її потрібно спробувати врятувати. Для цього можна використовувати народні методи або спеціальні інсектициди, які продаються у квіткових магазинах. Як їх правильно розвести, читайте на інструкції виробника.

Після виконання обробки промисловими хімічними засобами квітку підгодовують, а її надземну частину обприскують розчином стимулятора росту. Потім горщик потрібно на деякий час накрити пакетом для створення ідеального мікроклімату.

shitivka-1.jpg

Для того, щоб процес боротьби зі щитівкою був максимально успішним, варто дотримуватися низки рекомендацій:

  • Обробляти рослини інсектицидами за допомогою обприскувача слід за температури, вищої, ніж 20 °C, і не менше 3-4 разів. В іншому разі використовувані засоби не продемонструють належної ефективності. Якщо температура повітря в кімнаті на рівні 20-24 градусів, тоді періодичність обробки становить 7-9 днів. Якщо вона вища - проміжок між обробками скорочується до 5-7 днів.
  • Одноразове використання будь-якого інсектицидного препарату проти щитової попелиці неефективне - ми рекомендуємо проводити тільки системне лікування.
  • Є низка неефективних препаратів проти щитівки, їх купувати не варто. Проти цього паразита не допомагає обприскування розчином марганцівки і будь-яким препаратом без короткочасного укутування в пакет, а також промисловий препарат "Фітоверм". Абсолютно марними виявляться застарілі інсектициди на кшталт "Інтавіру", "Іскри", до яких у щитівки вже встиг розвинутися за останні роки стійкий імунітет.

Замовити послугу

Профілактика появи на рослинах щитівки

Регулярний огляд квітів на наявність будь-яких шкідників, зокрема й щитівок - найкращий превентивний захід. Крім цього, варто:

  • регулярно провітрювати приміщення;
  • обприскувати листя з усіх боків, особливу увагу приділяючи тильному боку;
  • вносити добрива час від часу, виходячи з потреб рослини;
  • при скороченні світлового дня досвічувати горщики;
  • вчасно проводити зміну ґрунту в горщиках на якісний і свіжий;
  • своєчасно видаляти слабке і хворе листя, пагони, правильно обробляти зрізи, щоб не занести інфекцію
  • щойно купленим рослинам і тим, які весь літній період були на відкритому повітрі, влаштовувати місячний карантин і профілактично обробляти розчинами від будь-яких видів шкідників.

shitivka-2.jpg

Пам'ятайте, що боротьба зі щитівкою не буде швидкою і простою. Ураженим рослинам потрібна підвищена увага, адже шкідник дрібний і швидко розмножується. Якщо популяцію щитівки не знищити - через 4-6 місяців комахи на рослинах з'являться знову.

Також, як і у випадках ураження рослин у будинку та на садовій ділянці кліщами, можна скористатися послугами дезінсекторів "Ліквідатор". Ми знищуємо будь-яких шкідників у найкоротші терміни завдяки використанню сучасних технологій і професійних інсектицидів.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт