Меню

Як уникнути зараження попелицею на кімнатних рослинах?

Чекати, що попелиця, яка з'явилася на домашніх рослинах або деревах, зникне сама по собі, марно.

Автор: Редакция Ликвидатор Як уникнути зараження попелицею на кімнатних рослинах?

Чекати, що попелиця, яка з'явилася на домашніх рослинах або деревах, зникне сама по собі, марно. Цей шкідник, якщо вже потрапив у житло і став атакувати кімнатні квіти, в найкоротші терміни вразить їх усі - вони почнуть сильно хворіти, а потім і зовсім засохнуть. Щоб цього уникнути, боротьбу з кімнатною попелицею варто починати відразу ж, як ви її помітили на пагонах, листках, стеблах. Це ж стосується і перших ознак появи короїда в приміщенні, який може завдати великої шкоди.

Причини появи попелиці в будинку

Потрапити до вас у будинок або квартиру ці комахи можуть з вулиці через відкриті вікна – це відбувається дуже часто, якщо ви живете на нижніх поверхах. Принести в житло шкідників можна і з щойно купленою рослиною з магазину або взятою у знайомих. На ній уже може бути малопомітна попелиця, яка поступово швидко розмножиться.

Личинки попелиці заражають рослини, потрапивши до горщиків разом із неякісно продезінфікованим ґрунтом. Його часто набирають просто з вулиці або городу, і він просто кишить різними шкідниками, не тільки попелицею. Ідеально його дезінфікувати за допомогою високої температури – в духовці або влітку під прямими сонячними променями, але не всі прислухаються до цієї рекомендації.

Принести попелицю в дім можна і на верхньому одязі. Часто варто лише зачепити заражений попелицею кущ на вулиці, щоб захопити із собою кілька паразитів. 

Звичайно, не для всіх домашніх рослин попелиця небезпечна. До деяких вона зовсім байдужа, але ось особливу загрозу ця комаха несе для троянд, цикламенів, фуксій. І якщо на них з'явилася хоч невелика кількість попелиці, потрібно відразу ж зайнятися її винищенням.

tlya-0.jpg

Як зрозуміти, що в будинку завелася попелиця? Є кілька явних ознак її присутності:

  1. На бутонах і молодих пагонах рослин помітні невеликі комахи – вони бувають чорного, білого або зеленого кольору.
  2. Листя і пагони кінчиками загортаються всередину.
  3. На листяній масі з'являється липкий наліт, а ріст рослини різко зупиняється.
  4. Молоде листя відмирає, не встигнувши вирости, а квітки та бутони, що ще не розкрилися, опадають.

Якщо попелицею не почати боротися одразу ж, кімнатні рослини повільно загинуть без захисту, адже паразити випивають з них усі життєві соки. Одразу будьте готові до того, що процес знищення цього шкідника займе не менше 1 місяця.

Замовити послугу

Способи усунення попелиці

Попелиця - вкрай небезпечний шкідник, попри свої скромні розміри. Колонія цих паразитів, що атакувала рослину, здатна знизити швидкість розвитку пагонів і бутонів протягом місяця. Крім цього, попелиця на собі переносить безліч грибкових захворювань, які вражають рослину через ранки, які комахи завдають культурам.

Для 100% знищення попелиці боротися з нею можна як за допомогою садових препаратів, так і народних методів. І почати варто з механічних способів боротьби з попелицею – її можна видаляти з рослин вручну або ж змивати водою. Але така методика не підходить для використання на сильно ослаблених і маленьких культурах, оскільки є ймовірність нашкодити їм ще більше.

Одним із найефективніших способів захисту є обробка інсектицидами від попелиці, які бувають 3 видів – контактні, системні та кишкові. Перші препарати усувають шкідників під час безпосереднього потрапляння. Тому, якщо попелиця осіла під листям, у вас має бути можливість і з тильного боку обприскувати рослини.

Системні препарати захищають рослини від появи попелиці кілька тижнів, проникаючи в усі їхні частини. А ось кишкові інсектициди проникають всередину організму комахи та блокують роботу її травної системи.

Є три основні періоди, які підходять для обробки плодових рослин від попелиці. Перша процедура проводиться перед їх цвітінням, на початку формування бутонів. Друга – в процесі дозрівання зав'язі, і третя – приблизно за місяць до повного дозрівання плодів. 

Підібрати препарати від попелиці можна самостійно – на вітчизняному ринку представлений широкий асортимент інсектицидних засобів. Якщо зараження рослин попелицею сильне, без них точно не обійтися, а ось на початковій стадії можна звернутися до народних засобів боротьби з цими дрібними шкідниками.

tlya-1.jpg

Народні засоби боротьби з попелицею

Для обприскування ураженого паразитами листя потрібно взяти по 1 ч. л. соди та рідкого мила, і розчинити їх в 1 л теплої води. Готовим розчином потрібно обробити всі вазони з рослинами в будинку, і повторювати процедуру протягом 2 тижнів кожні 5 днів.

Другий спосіб – у 500 мл води потрібно заварити на вогні 1 ст. л. перцю чилі в меленому вигляді, остудити, процідити та додати води до об'єму в 1 л. Такий відвар для обприскування застосовується раз на 5 днів. Його потрібно використовувати доти, доки попелиця сама повністю не зникне.

Третій народний засіб – в 1 л води потрібно змішати по 2 ч. л. рідини для миття посуду, перекису водню і горілки. Протягом місяця рослини потрібно обприскувати цим розчином від попелиці.

Є ще варіант з використанням тютюну – вода з ним з'єднується в пропорції 2:1 і настоюється протягом 2 діб. Потім розчин проціджують, знову розводять водою в пропорції 1:1, і вже ним обробляють домашні квіти.

Часник теж добре діє проти попелиці. Для цього 30 г часнику подрібнюють, розбавляють 1 л води та добу настоюють. Потім у розчин додають трохи натертого на тертці мила і вже таким складом обробляють уражені попелицею ділянки рослин і плодових культур 1 раз на 5 днів.

Для боротьби з попелицею також підходять кірки лимона або апельсина. Потрібно взяти їх приблизно 100 г і розвести водою, потім поставити на 3 дні в тепле місце. Потім готовим настоєм можна обробити квіти.

Розчин від попелиці на основі деревного попелу готується таким чином. На 1 відро води потрібно взяти 50 г мила і 500 мг золи. Після настоювання і проціджування розчин готовий до використання.

У домашніх умовах можна приготувати засіб від попелиці на основі білої гірчиці. Для цього в 1 л води розчиніть 10 г порошку і залиште на дві доби. Після проціджування розчином можна обприскувати листя. Його концентрацію варто регулювати залежно від ступеня ураження рослини попелицею.

Як народними методами, так і за допомогою професійної обробки можна знищити сіноїдів, тарганів, мурах та інших домашніх шкідників.

Замовити послугу

Профілактика появи попелиці

Правильний і своєчасний догляд за кімнатними рослинами гарантує відсутність на них шкідників. І щоб попелиця у вас не з'явилася в будинку, потрібно стежити за:

  • Складом і властивостями використовуваної ґрунтосуміші. Вологість субстрату має бути помірною. Якщо вона занадто мокра, то такі умови сприятливі для розмноження шкідників, якщо ж занадто суха – то рослина слабшає і теж стає вразливою до паразитів.
  • Регулярним підживленням – ослаблені кімнатні рослини з дефіцитами основних мікроелементів особливо схильні до ураження різними шкідниками, не тільки попелицею.
  • Проведенням профілактичних обприскувань, навіть якщо шкідників на рослинах немає. Особливо важливо це робити влітку та взимку.
  • Провітрюванням кімнат із квітами, адже попелиці дуже люблять розмножуватися в духоті.
  • Появою в будинку мурашок – вони сприяють появі попелиці, слизом якої харчуються.
  • За новими вазонами – всі вони мають оглядатися на наявність шкідників і проходити процедуру карантину.

tlya-2.jpg

А ось якщо попелиця завелася у вас в саду, у великій оранжереї або теплиці, тоді варто звернутися за допомогою служби професійної дезінсекції. Професійна обробка дасть змогу знищити попелицю, і запобігти її повторній появі на деревах, квітах і чагарниках. Доречним буде додатково замовити й обробку від мурах, які й стають основною причиною появи попелиці.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт