Меню

Моль речова: правила збереження одягу та як уникнути псування речей

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Автор: Редакция Ликвидатор Моль речова: правила збереження одягу та як уникнути псування речей

У наших широтах рідкісна та людина, яка жодного разу не зіткнулася в будинку з міллю. Ці комахи можуть завестися на кухні, в шафах з одягом, у меблях, і позбутися їх повністю непросто. Щоб домогтися успіху у знищенні молі, потрібно дотримуватися суворої інструкції. У разі коли колонія комах стає великою - звернутися по допомогу до дезінсектора. 

Який вигляд має міль і які види живуть у квартирі?

Міль - комаха, представник загону лускокрилих, як і метелики. У природі існують десятки тисяч видів молі, але в домашніх умовах людина може зустріти лише кілька з них:

  • Вогнівка - харчовий вид, харчується сухими продуктами. Виявити міль можна в місткостях з крупами/чаєм/цукром, у сухофруктах і горіхах, у бобових.
  • Платтяна (її ще називають меблевою або речовою). Цей вид любить харчуватися натуральними волокнами - вовною, хутром, шовком, тому виявити її можна в шафах з одягом, а також у м'яких меблях і кімнатному текстилі - килимах, покривалах.

Еволюція молі дійшла до такого рівня, що самки комахи можуть відкладати яйця навіть у синтетичних тканинах. А ось ті особини, які літають у приміщенні - це самці. Тому самців можна усунути просто механічно, а ось у боротьбі з самками краще використовувати хімічні методи.

mol-vech.jpg

Чому міль з'являється у квартирі?

Завадити завестися комахам у будинку майже неможливо. Навіть якщо оселю утримують у чистоті, а всі продукти, які полюбляє міль, зберігають у герметичній тарі - це ще не гарантія, що шкідників не буде.

Принести її у квартиру ви можете:

  • у придбаних харчових продуктах - наприклад, у крупі, де всередині пакета можуть бути яйця або личинки молі;
  • з б/в одягом із хутра та вовни, меблями, килимами;
  • на шерсті собак і котів, які регулярно вигулюються на вулиці;
  • на одязі після поїздки в громадському транспорті.

Також комаха може потрапити в житло через вентиляційні отвори або просто через вікно.

Замовити послугу

Чим небезпечна міль для людини?

Комахи завдають людині не прямої шкоди, як блохи, клопи та інші паразити, а непрямої. Перш за все, міль псує харчові продукти. Якщо вона завелася, їх потрібно просто викинути, адже не можна вживати в їжу яйця і личинки комах.

Гусениці молі поширюють хвороботворні бактерії та інші види патогенної флори. Контакт із ними може викликати в людини риніт, кон'юнктивіт, алергічні реакції, дерматит і захворювання дихальних шляхів.

Але іноді міль може спричиняти особливе шкірне захворювання - лепідоптеризм. Контакт людини з личинками або дорослими особинами молі може спричинити:

  • хворобливий висип, що свербить;
  • біль у горлі;
  • подразнення слизової оболонки очей;
  • проблеми з диханням.

Як позбутися платтяної молі?

Головне - не знищувати насамперед дорослих особин молі, які літають по будинку. Вони вже не заподіють шкоди домашньому начиння і речам, а ось їхні ненажерливі личинки можуть, але їх виявити не так просто. Перша ознака присутності - поява проїдених дірок в одязі, оббивці меблів, килимах. Вони бувають різного розміру, залежно від ступеня розмноження популяції молі.

Позбутися цього виду молі можна за допомогою професійних інсектицидів або народних засобів - почнемо з останніх.

Перш ніж почати знищення молі, потрібно провести генеральне прибирання - пропилососити всі полиці в шафах, а також протерти їх ганчіркою з дезінфікуючим засобом. Усі штори/пледи потрібно випрати, віддати в хімчистку килими/подушки й навіть м'які іграшки. Особлива увага приділяється далеким і темним кутам квартири та шаф, де найбільше любить мешкати паразит. Такий самий принцип боротьби з тарганами, яких часто можна зустріти по кутах.

mol-vech-1.jpg

Для винищення шкідників ви можете використовувати:

  1. Кедрова олія - комахи не можуть переносити її запах. Чудова ідея використовувати саше з кедровою ефірною олією або вішалки з цього дерева, щоб відлякати комах.
  2. Ароматичні трави - у процесі знищення дорослих особин вони відіграють велику роль. Наприклад, комахи не люблять аромати гвоздики, чебрецю, розмарину, лаврового листа і лаванди.
  3. Низьку або високу температури. Речі або текстиль, де є яйця чи личинки, можна заморозити (у морозилці або на вулиці взимку) - температура має бути не менше 10 градусів, або ж випрати за температури понад 60 градусів. Підходить і обробка гарячою парою.
  4. Білий оцет - у натуральному засобі яйця і личинки комах не виживають, занадто високий у ньому рівень кислотності. Але використовувати рідину потрібно обережно, щоб не зашкодити зовнішньому вигляду меблів і килимів, а також одягу.

Замовити послугу

Професійні засоби для боротьби з міллю

Часто саме професійні інсектициди виявляються більш ефективними в боротьбі з міллю. Ви можете зупинити свій вибір на:

  • Пастках - вони допомагають позбутися дорослих особин і запобігти подальшому збільшенню популяції комах. Пристосування виглядають як липка стрічка, просочена особливими речовинами, що приваблюють міль.
  • Аерозолях - з їхньою допомогою варто обробити одяг, а також полиці в шафах.
  • Фумігаторах - пристрої, які працюють від мережі, і поширюють у повітрі аромат трав, що вбиває шкідників.
  • Ароматичних саше - їх розкладають по полицях, щоб відлякати комах.

Але іноді самостійна боротьба не призводить до бажаного результату. Щоб впоратися з навалою шкідників, варто звернутися в службу дезінсекції "Ліквідатор" за обробкою приміщення.

Профілактика появи молі

Щоб не воювати з комахами на постійній основі, потрібно регулярно дотримуватися заходів профілактики.

Перш за все, важливим є своєчасне прибирання квартири - відсутність бруду і пилу допоможе зупинити розмноження комах. Важливо приділяти увагу очищенню килимів, тому пилососьте їх якомога частіше.

Весь одяг з натуральних матеріалів після вулиці варто чистити щіткою, щоб не допустити появи шкідників. Прибиранню несезонних речей на тривале зберігання має передувати хімчистка або термічна обробка - для 100%-го знищення яєць і гусениць. Для зберігання речей краще вибрати вакуумні герметичні пакети, щоб паразити не могли ніяк туди проникнути та відкласти яйця.

Місця, де зберігається одяг, мають бути прохолодними й сухими, оскільки міль любить розмножуватися тільки в теплому середовищі з високим рівнем вологості. Є сенс розмістити в таких місцях саше з ароматичними травами або спеціальні пастки.

mol-vech-2.jpg

У чому запорука успішної боротьби з міллю?

Перше - це своєчасна реакція на появу літаючих комах. Навіть якщо в будинку були помічені 1-2 особини, це вже привід замислитися про прибирання та дезінсекцію. Платтяна міль здатна за лічені дні пошкодити одяг і текстиль, тому що раніше ви почнете її знищувати, то швидше її позбудетеся.

Щоб не витрачати час і гроші даремно, звертайтеся в "Ліквідатор" за послугою з дезінсекції. Наші фахівці використовують широкий спектр інсектицидних засобів, які підходять для знищення мурах, клопів, тарганів та інших непроханих гостей.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт