Меню

Боротьба з домашніми гризунами: правила гігієни та засоби контролю

У приватному будинку ймовірність появи гризунів набагато більша, ніж у квартирі.

Автор: Редакция Ликвидатор Боротьба з домашніми гризунами: правила гігієни та засоби контролю

У приватному будинку ймовірність появи гризунів набагато більша, ніж у квартирі. І тут важливо не тільки знати, за допомогою яких засобів позбутися присутності щурів і мишей, а й зробити так, щоб вони не з'явилися.

Основні правила гігієни для запобігання розмноженню гризунів

Саме профілактика, а не саме фізичне або хімічне знищення – ключовий пункт у питанні знищення щурів, мишей та інших гризунів. Перше, що вам потрібно знати та вжити заходів - закрити в приміщенні щілини й дірки, крізь які небажані гості можуть проникнути всередину. Пам'ятайте, що мишам під силу пробратися крізь отвір, не більший за гумку для олівців, а щури долають отвори діаметром 1/4 об'єму їхнього тіла.

З цією метою:

  • оберніть труби дротом для захисту перед тим, як штукатурити щілини навколо них;
  • закрийте за допомогою дрібнопористої сітки всі отвори, призначені для вентиляції будинку;
  • зробіть ваше житло непривабливим для перебування гризунів – приберіть увесь мотлох у хаті та гаражі, скосіть зарості трави та бур'янів у саду, городі, біля каркаса будівель, якщо вони є;
  • контейнери для сміття повинні мати кришку, що щільно закривається, і встановлюватися на висоті не менше ніж 30 см від рівня землі та далеко від житлових будівель, особливо, якщо вони дерев'яні;
  • компостна яма має бути недоступною для потрапляння в неї гризунів;
  • усі джерела води, що протікають, відремонтувати, а відкриті водні стоки осушити.

І головне – на кухні в будинку повинна дотримуватися чистота. Усі придатні до вживання в їжу щурами та мишами продукти повинні міститися в тарі з металу або скла, з кришкою, що щільно закривається. Ці поради будуть корисні й вашому здоров'ю.

mish.jpg

Усі підвали й горища на дачі обов'язково мають бути сухими й добре провітрюватися. Запас дров варто зберігати від житлового будинку на відстані не менше, ніж 6 м. Пам'ятайте, що популяції будь-яких видів гризунів активно ростуть і розмножуються, коли у них легкий доступ до укриття і харчових продуктів.

Замовити послугу

Засоби контролю над домашніми гризунами

Контролювати кількість мишей і щурів, а також запобігати їхній появі в оселі можна за допомогою хімічних засобів і механічних пристосувань. Вони доступні у вигляді пасток, спреїв, капсул, ультразвукових відлякувачів тощо.

Одним з ефективних способів позбутися гризунів вважаються мишоловки. Вони доступні за ціною, прості у використанні, і допомагають вбивати й щурів, і мишей, які проникають у будинок.

Застосування отрути та отруєних приманок доречне за умови дотримання загальних правил санітарії. Потрібно пам'ятати, що в житловому будинку завжди є небезпека отруєння ними домашніх тварин і маленьких дітей, і це велика небезпека для їхнього здоров'я.

Якщо ви зважитеся на використання отрути для захисту від щурів, пам'ятайте, що:

  • привчати гризунів до годування отрутою потрібно поступово, а її саму розміщувати в закритих коробках;
  • приманки з отрутою мають розташовуватися в щілинах, норах і тунелях, де пересуваються гризуни;
  • мертвих гризунів потрібно позбавлятися негайно.

mish-1.jpg

Ультразвукові відлякувачі – новий спосіб боротьби з мишами, вони доречні як профілактика їхньої появи. Невеликий прилад, що видає ультразвукові хвилі, діє в радіусі до 40 кв. м, змушує гризунів покинути ваш дім, і ви будете в цілковитій безпеці.

Замовити послугу

Основні ознаки наявності гризунів на дачі

Зрозуміти, що у вашій оселі завелися щури або миші, нескладно. Визначити це легко за такими ознаками:

  • погіршення гігієни, у кімнатах помітний послід – найчастіше його виявляють там, де гризуни годуються і гніздяться;
  • у приміщенні з'явився різкий специфічний запах, на який одразу ж реагують домашні улюбленці;
  • з'являються пошкодження на меблях, одязі, проводці, і навіть на дерев'яних частинах каркаса будинку – це вже свідчить про розмноження щурів, а не польових мишей;
  • вночі чути шурхіт, дряпання, метушню;
  • упаковки харчових продуктів пошкоджуються – це стосується круп, насіння і зерен насамперед.

Пам'ятайте, що якщо гризунів удень у домі не видно, то це свідчить про те, що їхня популяція ще не сильно розмножилася. А ось якщо мишей, щурів можна побачити й вдень, це вже показник втрати контролю над розмноженням популяції. У цих випадках варто звертатися за професійною послугою дератизації для поліпшення рівня санітарії в житлі.

mish-2.jpg

З метою профілактики не залишайте поблизу будинку поклади побутових і органічних відходів – це ідеальне місце для гніздування гризунів. Так ви посилите ризик сусідства з мишами та щурами, якщо ваш будинок розташований поблизу звалищ.

Після знищення щурів і мишей варто провести комплексну дезінфекцію житла, щоб зробити його повністю безпечним для проживання. Найкраще з цим завданням впорається компанія "Ліквідатор", яка має філії по всій території України.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт