Меню

Як уникнути цвілі в будинку?

Грибок і пліснява в будинку - це широко поширена проблема в багатьох країнах, з якою хоч раз за сезон стикаються власники квартир, дач, заміських будинків, тільки в різних масштабах.

Автор: Редакция Ликвидатор Як уникнути цвілі в будинку?

Грибок і пліснява в будинку - це широко поширена проблема в багатьох країнах, з якою хоч раз за сезон стикаються власники квартир, дач, заміських будинків, тільки в різних масштабах. Просто механічно вивести цвіль можна за допомогою спецзасобу, це не займе багато часу, але ефект від такого її усунення недовговічний. Перш за все, важливо визначити, чому вона з'являється в будинку, і причину поширення ліквідувати. У цьому вам допоможуть фахівці "Ліквідатор".

Головна причина розвитку в будинку цвілі

Цвілеві грибки з'являються в будинку з однієї причини - надмірно високого рівня вологості. Сама вологість може збільшуватися з різних причин, але вона незмінно провокує появу цвілі та грибка. Варто нагадати, що і сама вологість у надмірно високій концентрації в повітрі негативно впливає на здоров'я людини.

Цвіль здатна повільно і згубно впливати на здоров'я людини. Її найдрібніші спори виділяються в повітря, а потім потрапляють у дихальні шляхи та призводять до розвитку астми й алергічних реакцій.

Нагадаємо, що рівень вологості в будинку особливо сильно піднімається в холодний сезон. Тоді температура зовнішніх стін житла або їхніх внутрішніх шарів набагато нижча, ніж температура повітря в кімнатах. У підсумку досягається точка роси, і конденсат починає осідати на зовнішніх стінах будівлі. Якщо згадати, наскільки сиро буває у квартирах із центральною системою опалення в міжсезоння, то не дивно, що практично кожна людина на власному досвіді стикалася з боротьбою з цвіллю в різних масштабах.

Якщо йдеться про водозахисні типи поверхонь, як-от вікна, то конденсат по них просто стікає, і цвілі ніде розмножуватися. А ось якщо йдеться про пористі матеріали (як цегляна кладка), нічим зовні не оброблені, тоді там починає осідати конденсат. Стіни таких будівель швидко руйнуються і стають чудовим місцем для росту і розмноження патогенної мікрофлори. Поступово вона із зовнішніх шарів стін проникає вглиб, а потім починає проростати й всередині житла.

plesen-dom.jpg

Як рівень вологості впливає на зростання патогенного мікробіому в будинку?

Головна проблема (появу якої провокує надмірна волога) - посилений ріст мікроорганізмів. Йдеться не тільки про цвіль, а й про бактерії, кліщів, віруси, що атакують організм людини. 

Взяти, наприклад, цвілеві грибки, які в будь-якому повітрі містяться у вигляді спор. Усі їхні продукти метаболізму, а також фрагменти відмерлих клітин стають причиною проблем зі здоров'ям - це алергія, мікотоксикоз, чутлива до цвілі пневмонія. Зазначимо, що в процесі метаболізму цвіль виділяє в повітря гази з характерним запахом. Усі відзначають, що повітря в кімнатах, де є пліснява, особливо неприємне - там складно дихати, сильно болить голова і різко погіршується загальне самопочуття. У спорах цвілевих грибків теж містяться токсини, які провокують проблеми з диханням, набагато серйозніші, ніж алергія. 

Сприятлива умова для їхнього розмноження - рівень відносної вологи, що перевищує 60%. Через критично малий розмір спори цвілі без проблем проникають у будівлю, а якщо на її поверхнях оптимальний рівень вологи, то через деякий час там розмножуються цілі колонії. 

Чому пліснявим грибам потрібна вода? Вони харчуються речовинами, які розчинені у воді. Особливо любить пліснява заводитися в кутах та інших місцях у приміщенні, де є скупчення або застій води.

Що стосується температурного рівня, то цвіль може активно розмножуватися в діапазоні від 0 до 40 градусів. Якщо температура повітря стає нижче нуля, вона не гине, а лише припиняє ріст. А ось за температури навколишнього середовища понад 40 градусів грибки довго прожити не можуть і гинуть. Тому в сухих і спекотних країнах з подібними проблемами в побуті практично не стикаються.

Чому цвіль з'являється?

Є проста порада, як визначити причину появи цвілі, виходячи з місця її локалізації:

  • її виявлено в кутах стін - стіни сильно промерзають, а також у цегляній кладці є щілини;
  • у кутах будинку - є проблеми у функціонуванні трубопроводу та системи опалення;
  • у кутах на підлозі - погано змонтована система каналізації або сирий підвал;
  • на підлозі - відсутність опалення взимку разом із плюсовою температурою навколишнього середовища;
  • на стелі - недостатньо добре працююча система вентиляції або текти на підлозі в кімнаті поверхом вище, якщо така є;
  • за стінками меблів - недостатній рівень прогріву стін, пов'язаний із поганою циркуляцією повітря.

Замовити послугу

У разі появи цвілі в хаотичному порядку в різних місцях у кімнатах і на різній висоті, то тут причиною є виключно підвищений рівень вологи. Викликати його може наявність акваріума, велика кількість кімнатних рослин, а також надто часте сушіння одягу на опалювальних приладах.

Перевірити спочатку варто організацію систем опалення та вентиляції. Якщо вони неправильно змонтовані, то в приміщеннях повітря застоюється, а самі стіни промерзають, і на них осідає конденсат. Також через погане провітрювання кімнат у них зберігається високий рівень вологи, який і провокує розмноження цвілі. Особливо проблема актуальна в санвузлах, на кухні, горищах і підвалах.

Як боротися з цвіллю? 

Щоб запобігти розмноженню в будинку цвілевих грибків у будь-яку пору року, варто звернути увагу на два моменти. Перший із них - це контроль над рівнем вологості повітря. Він не повинен перевищувати 40-60%. У кімнатах із сильною вологістю довго перебувати незатишно, особливо, якщо це дитячі або спальні. Другий - унеможливлення осідання водяної пари на стінах житла, як зовні, так і всередині. У цьому разі народні методи взагалі не ефективні. Усе, що вони можуть - допомогти механічно усунути наявність цвілі. Візуально її не буде на стінах, але всередині покриття грибок залишиться, і через короткий проміжок часу знову проб'ється назовні на поверхні. 

Це замкнене коло, з якого вихід один - капітальний ремонт приміщення, і зняття зі стін штукатурки та фарби аж до цегляної кладки.

Що робити з цвіллю на кухні?

На кухні постійно щось вариться, розігрівається, миється, тому в повітрі завжди велика кількість вологи й висока температура повітря. Де, як не на кухні, першою з'явиться пліснява, особливо, якщо в кімнаті не встановлена витяжна система вентиляції повітря. Для зниження рівня вологості на кухні, повного і швидкого видалення всіх неприємних запахів від приготування їжі та запобігання потрапляння назад у приміщення відпрацьованого повітря доречно встановити вентилятор витяжки зі зворотним клапаном. Але паралельно важливо організувати повноцінний повітрообмін, який неможливий без регулярного припливу свіжого повітря з вулиці.

Утеплення стін дасть змогу знизити ступінь їхньої промерзання та шанси на осідання конденсату. Плюс варто регулярно проводити генеральне прибирання з обробкою всіх поверхонь, щоб запобігти появі в затишних куточках осередків розмноження грибка.

plesen-dom-1.jpg

Цвіль у ванній кімнаті - не норма!

У старих багатоквартирних будинках не те, що маленькі ванни, де й одній людині ніде розвернутися. Там і жодних умов для нормальної вентиляції повітря немає, і це в кімнаті, яка найбільше схильна до впливу вологи та високої температури. Кращого поєднання для комфортного розмноження грибка і плісняви складно придумати! Крім неефективної вентиляції та високого рівня вологості, ще одним фактором, який впливає на поширення цвілі, є відсутність сонячного світла.

Якщо поверхня плитки у ванній кімнаті темна, то ви вчасно можете і не помітити появи цвілі. А ось коли вона дійде вже до швів між плитками, тоді людина і починає з нею боротися. Виявити чорні плями можна також на килимках під ногами - вони постійно контактують з вологою і рідко просушуються, тому підлога під ними - ідеальне місце для розмноження цвілевих грибів.

Попереджений, значить, озброєний. Якщо ми вже знаємо, що ванна кімната особливо схильна до появи цвілі, то потрібно зробити все, щоб не дати їй там розвинутися. І перше, що варто зробити - облаштувати в приміщенні вентилятор витяжного типу, бажано з автоматичним контролером рівня вологості. Система вмикатиметься сама, коли рівень вологості перевищено, і вимикатиметься, коли опуститься до нормального. 

Замовити послугу

Що це дасть? Відсутність вічно мокрих стін у ванній і неприємного запаху плісняви, що гарантує вашій сім'ї безпечне здійснення всіх гігієнічних процедур. Вам більше не потрібно буде думати, чим відмити грибок і плісняву зі стін і стелі, і як потім провітрити приміщення від неприємного хімічного запаху подібних засобів для дезінфекції.

Поширення цвілі на горищах і в підвалах

Якщо у випадку з підвальними приміщеннями головною причиною появи цвілі стає відсутність нормальної системи вентиляції - як витяжної, так і природної, то питання боротьби з цвіллю на горищах полягає в іншому. Тут здебільшого грибок і пліснява з'являється внаслідок погано зробленої гідроізоляції покрівлі. Під час опадів у вигляді дощу, снігу вода легко потрапляє на горище і потім довго випаровується. Тому часто в будівлях, де тече дах, затхлий і неприємний запах на горищі та багато цвілі.

Проблема з нею буває таких масштабів, що необхідна професійна дезінфекція підвалів і горищ. "Ліквідатор" виконує роботи з усунення грибка і плісняви на будь-яких типах об'єктів, з подальшою дезінфекцією та генеральним прибиранням. Але обробка за допомогою хімічних засобів не дасть 100%-вої гарантії знищення цвілі. Якщо не провести масштабний ремонт горищних і підвальних приміщень, не усунути протікання і не ізолювати їх від впливу навколишнього середовища.

Якщо цвіль з'явилася в житлових кімнатах

Рідко, але все ж таки трапляється так, що кімнати, де постійно перебувають і сплять люди, уражаються цвіллю. Не з чуток це відомо мешканцям перших поверхів, причому страждають від появи цвілі як у старих будинках, так і в новобудовах. 

Основними причинами почорніння стелі, стін і укосів у кімнатах є погана вентиляція. Якщо оборот повітряних мас здійснюється не в достатньому обсязі, а канали вентиляції забруднені або вийшли з ладу, тоді всередині приміщення буде накопичуватися вогкість. Вона стає причиною появи цвілі та неприємного запаху.

Причина може полягати в недостатньому опаленні кімнат - особливо це типово для квартир із центральним опаленням у міжсезоння. Коли батареї вже або ще не гріють, а на вулиці холодно, то в кімнатах повітря стає сирим і неприємним. У підсумку на стінах осідає конденсат, а згодом там розмножується цвіль. Розв'язати цю проблему можна за допомогою монтажу додаткових опалювальних приладів.

Вентиляція працює нормально, у будинку тепло, але пліснява все одно з'являється на стінах? Значить, уся проблема в занадто тонких стінах, які варто утеплити. Так ви змістите точку роси та на стінах не осідатиме конденсат. Але лише правильно виконане утеплення (товщина матеріалів обшивки має бути не меншою за 5-15 см) і відсутність зазорів між матеріалами дасть змогу стінам не промерзати, а теплу утримуватися в кімнатах довше.

Через тріщини в стінах цвіль може з'являтися точково. Подібний дефект будівельної конструкції усувається швидко - поверхні обробляються засобами проти грибка і цвілі, а потім заповнюються спеціальними розчинами.

Якщо заміна склопакетів відбулася неякісно, і укоси були погано закладені, вони швидко почнуть чорніти. Вам потрібно утеплити укоси, щоб у них були відсутні зазори, які пропускають холодне повітря всередину квартири. У разі, якщо вікна не мінялися, а укоси все одно чорніють, тоді питання в зносі ущільнювальних гумок вікон. Просто замініть їх, і в кімнатах ви не побачите більше цвілі.

plesen-dom-2.jpg

Народні та професійні способи боротьби з цвіллю

Цвіль видно на невеликій ділянці? Тоді ви можете спробувати позбутися її за допомогою підручних засобів. У магазинах представлена велика кількість препаратів для обробки різних типів поверхонь від грибка і цвілі. Так, усі вони вирізняються стійким неприємним запахом, зате допомагають швидко позбутися чорних плям цвілі.

Позбутися цвілі можна за допомогою таких народних засобів, як:

  1. Відбілювач - цей вид рідкої побутової хімії відмінно бореться з грибком, але він не підходить для використання на пофарбованих і пористих поверхнях. Розводять відбілювач з водою в пропорції 1:10, і потім цей розчин розпилюють на уражені грибком ділянки. Потім його потрібно змити водою.
  2. Нашатирний спирт - його розводять із водою в пропорції 1:1 і застосовують для усунення цвілі винятково на твердих, не пористих поверхнях. Головний мінус використання нашатирного спирту - це стійкий їдкий запах, від якого дере в горлі.
  3. Перекис водню - він без запаху і безпечний у роботі, але здатний знебарвити низку поверхонь. Перекис наносять на місця, де є грибок, і залишають так на час. Через тиждень процедуру варто повторити для закріплення ефекту.
  4. Оцет - його розприскують на уражені поверхні, і потім промивають водою через годину. Від оцту залишається сильний запах у приміщенні, тому його потрібно провітрити. 
  5. Харчова сода - це безпечний засіб для боротьби з пліснявою, який не має різкого запаху і може застосовуватися на будь-яких видах поверхонь. На 1 склянку води потрібно взяти столову ложку соди, і розчином протерти пошкоджені грибком стіни і меблі. Через годину поверхні ретельно промиваються, щоб на них не залишилося білястих содових розводів.

І за допомогою спеціальних засобів побутової хімії можна усунути цвіль. Але всі вони занадто сильно пахнуть, і після них приміщення потрібно провітрювати багато днів, щоб на 100% усунути запах.

Своїми силами не вдалося побороти цвіль? Саме час звернутися по допомогу до фахівців "Ліквідатора". У нас ви можете замовити послугу зі знищення цвілі в комплексі з процедурами дезінфекції та генеральним прибиранням будинку.

Так ви точно зможете бути впевненими в тому, що цвіль у квартирі більше не з'явиться, та й така обробка не займе багато часу. Детальніше дізнатися про терміни виконання послуги, її вартість на конкретно взятому об'єкті та нюанси підготовки до приїзду фахівців компанії "Ліквідатор" ви можете у наших менеджерів.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт