Меню

Як уникнути зараження попелицею на кімнатних рослинах?

Попелиця, яка з'явилася на домашніх рослинах, сама по собі не зникне - чекати цього не потрібно. Цей дрібний і підступний шкідник, якщо почав атакувати кімнатні квіти, то за короткий період вразить їх усі.

Автор: Редакция Ликвидатор Як уникнути зараження попелицею на кімнатних рослинах?

Попелиця, яка з'явилася на домашніх рослинах, сама по собі не зникне - чекати цього не потрібно. Цей дрібний і підступний шкідник, якщо почав атакувати кімнатні квіти, то за короткий період вразить їх усі. У підсумку рослини будуть сильно хворіти, а потім можуть і зовсім засохнути. Щоб цього не допустити, боротьбу з паразитом варто починати відразу ж, як тільки ви помітили його появу.

Важливість догляду за кімнатними рослинами для захисту від попелиці

Своєчасний огляд вазонів на наявність у них уражених ділянок (стебел, листя, пагонів) може запобігти масштабному поширенню будь-якого шкідника, зокрема й попелиці. Йдеться про регулярну зміну ґрунту, оптимальний рівень світла, поливу водою та обприскувань, відсутність протягів та інших чинників, що погіршують загальний стан будь-яких декоративних рослин. Причому для кожного виду домашніх квітів існують свої особливі побажання щодо догляду.

tlya.jpg

Використовуючи ці рекомендації, ваші улюблені квіти будуть ще довгий час вас тішити здоровим зовнішнім виглядом, потужним листям і буйним цвітом, а шкідники забудуть дорогу у ваш дім.

Замовити послугу

Як попелиця заражає кімнатні рослини?

Потрапити до вас у дім або квартиру ці комахи можуть навіть з вулиці - через відкриті вікна або на вашому верхньому одязі. Принести із собою шкідників у дім можна і з новим вазоном із магазину – невелику кількість попелиці на ньому просто можна не помітити. Потрапляє попелиця в горщики з квітами й з ґрунтом, який був неправильно продезінфікований – у ньому можуть жити личинки попелиці. Звісно, не для всіх рослин вона небезпечна, але ось до фуксій, цикламенів, троянд вона буває нещадна.

Як вчасно виявити попелицю на кімнатних рослинах?

Є кілька явних симптомів ураження рослин цим шкідників:

  1. На їхніх бутонах і молодих пагонах можна помітити невеликих комах зеленого, білого або чорного кольору.
  2. Пагони та листя починають загортатися кінчиками всередину.
  3. Листя покривається липким нальотом, а загальний ріст рослини різко сповільнюється або повністю зупиняється.
  4. Молоде листя не росте, а відмирає. Точно така ж ситуація спостерігається з бутонами й квітками.

Потрібно відразу ж зайнятися винищенням попелиці, навіть якщо на рослинах з'явилася зовсім невелика кількість її личинок. Якщо від неї не почати позбуватися відразу ж, то без захисту квіти у вазонах просто повільно загинуть, втрачаючи свої життєві сили.

Як позбутися попелиці?

Будьте готові до того, що процес повного знищення цього шкідника займе не менш як місяць. Попелиця вкрай небезпечна для кімнатних рослин, попри свої скромні розміри. Колонія цих паразитів, що розмножилася й атакувала рослину, здатна знищити її за місяць. Що ще більше погіршує ситуацію, так це те, що на собі попелиця переносить безліч збудників грибкових захворювань, які додатково вражають рослину.

tlya-1.jpg

Краще одразу оглянути всі квіти й визначити, які з них уже заражені, а які ще здорові. Уражені квіти потрібно ізолювати та почати обробку від паразитів – можна пробувати народні методи боротьби або відразу ж використовувати спеціальні інсектициди. Почати варто зі звичайного механічного способу боротьби з попелицею - видаляти комах з домашніх рослин можна вручну або змивати струменем води, а потім вже провести обробку розчином мила.

Замовити послугу

Методи боротьби з попелицею

Одним із найефективніших способів захисту є використання інсектицидів у вигляді розчинів – вони бувають кишкового, системного або контактного типу.

Контактні засоби усувають шкідників під час безпосереднього потрапляння. Системні препарати забезпечують захист зараженої рослини від появи попелиці на кілька тижнів, а ось кишкові інсектициди проникають всередину організму паразита і вбивають його зсередини.

Є три періоди, які ідеально підходять для профілактичної та цільової обробки рослин від попелиці. Перша процедура проводиться безпосередньо перед їх цвітінням, на етапі формування бутонів. Друга – в процесі дозрівання зав'язі, якщо така є, і третя - приблизно за місяць до збору врожаю (якщо рослина плодоносить).

Якщо зараження домашніх рослин сильне, то без спеціальних засобів точно не обійтися – народні засоби від попелиці вже не допоможуть. Підібрати препарати для боротьби з попелицею можна самостійно – на ринку представлений широкий асортимент інсектицидних засобів, що відрізняються ступенем впливу і ціною. 

Захист рослин від попелиці

Правильно підібраний і своєчасний догляд за домашніми рослинами гарантує відсутність на них будь-яких видів шкідників. І щоб попелиця у вас не з'явилася, потрібно стежити за:

  • Складом використовуваної ґрунтосуміші - бажано брати її в магазині, а не на вулиці або в саду. Її вологість має бути помірною. Якщо ж субстрат занадто вологий, то в ньому створюються сприятливі умови для розмноження шкідників. Якщо ж занадто сухий, то рослина слабшає і стає вразливою до хвороб і паразитів (наприклад, павутинних кліщів).
  • Регулярним підживленням – квіти, у яких є дефіцит основних мікроелементів, особливо схильні до ураження попелицею.
  • Проведенням обприскувань розчиненим у воді милом, розчинами інсектицидних засобів з метою профілактики та влітку, і взимку.
  • Провітрюванням, адже попелиця дуже любить розмножуватися в задусі.

tlya-2.jpg

У разі сильного розмноження попелиці в теплиці, саду, оранжереї, звертайтеся за допомогою в службу професійної дезінсекції компанії "Ліквідатор". Якісна обробка інсектицидами дасть змогу позбутися попелиці та запобігти її повторній появі.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт