
Особливості життя ос: будова тіла та роль в екосистемі
05.11.2023
Автор: Редакция Ликвидатор
З осами знайомий кожен із нас – боляче жалять і не дають меду, як бджоли. Хоча оси займають важливе місце в екосистемі: запилюють рослини, знищують шкідників, але люди їх намагаються позбутися.
Тіло у всіх ос складається з голови та, розділених тонкою стеблинкою, грудей і черевця, вкритого пушком. На голові знаходяться 2 ямки з вусиками. Вони відповідають за нюх, попереджають про небезпеку. Завдяки парі складних фасеткових очей, розташованих по краях голови і 3 додатковим на самому верху голови, оси добре бачать. Ротовий орган гризучого типу. Сильними щелепами комахи подрібнюють тверду їжу та деревину – матеріал для будівництва гнізда.
На кінчику черевця оси-самки знаходиться жало з отрутою. Воно є загнутою трубкою, яка комаха встромляє в противника і впорскує отруту. На відміну від грізної зброї бджоли жало ос без зазубрин, тому оса легко витягає його зі шкіри і не гине, а може використовувати знову.
За способом життя ос поділяють на 2 групи: суспільних та одиночних. Суспільні живуть колонією із чітким поділом ролей. Самці займаються заплідненням, матка відкладає яйця, безплідні робочі особини доглядають потомство, шукають їжу, будують і охороняють гніздо. Поодинокі оси живуть у простих будиночках і розмножуються окремо.
04.09.2024
31.08.2024
11.08.2024
Оцінки та коментарі
Вдячні за ваш відгук.
Наявний рейтинг: 5 из 5
Будь ласка вибиріть бажану оцінку:
Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.
Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час
Надання дозвільних документів, та укладання договору
Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин
Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт