Меню

Де‌ ‌ховаються‌ ‌таргани?

Як визначити, що в квартирі завелися таргани?

Автор: Редакция Ликвидатор Де‌ ‌ховаються‌ ‌таргани?

Серед комах, які мешкають в житлових і нежитлових приміщеннях, усім відомі таргани. Люди їх бояться, і це не даремно – вони є переносниками різних хвороб. Тому не дивно, що прибігають до методів дезінсекції, щоб позбавитися від цих небажаних сусідів. Але для цього спочатку слід зрозуміти, що вони з'явилися у вашому приміщенні.

Як визначити, що у квартирі завелися таргани?

Ці комахи боязливі за своєю природою. Місця, де вони можуть ховатися — найтемніші кути кімнати. Вони не люблять сонце і світло. Якщо проникають сонячні промені, то таргани намагаються втекти якнайдалі й сховатися — це може бути вечір або ранній ранок, коли хазяїн ще спить, а значить світло в приміщенні вимкнене.

Помилково вважати, що приміщення, де з'являються таргани, не прибиралося впродовж тривалого часу, в нім багато меблів і старих речей. Навіть якщо квартира постійно прибирається, в ній нові меблі й тільки зроблений ремонт, то все одно є ризик зустріти вусатого мешканця. Для цього досить в темний час доби зайти до кімнати та включити світло — шкідники відразу почнуть тікати в затишне місце.

Зрозуміти, чи є таргани у квартирі або ні, можна за такими ознаками:

  • був побачений хоч би один представник виду — частенько це відбувається вночі при включенні світла. В цей час доби вони вилазять зі своїх укриттів і йдуть на пошуки харчування і води, але нерідко побачити їх можна і вдень;
  • на підлозі з'являються дрібні плями;
  • якщо за меблями, плінтусом, шпалерами, дверними вічками було виявлено велике число коричневих капсул, які неприємно пахнуть — це яйця тарганів.

Такі ознаки є тривожним дзвіночком. Господарям необхідно відразу вжити заходи з боротьби з тарганами.

Замовити послугу

Місця, де частенько селяться таргани

Частенько шкідників зустріти можна:

  • на кухонній раковині або мийці, де постійно вони можуть знайти не лише їжу, а і воду;
  • у будь-якому відрі для сміття, де паразити зможуть знайти їжу у необхідній кількості;
  • на задній стінці холодильника, де завжди тепло, пил і темно;
  • трубах, через які вода з системи стікає. Вони розташовані внизу, ближче до підлоги. Їх поверхня постійно тепла і волога. У таких місцях таргани точно не залишаться без харчування;
  • у кухонних шафах, в місцях, де зберігається одяг. Усередині відсутній доступ до світла навіть в денний час, крихти хліба, залишки круп і залишки делікатесу є завжди;
  • у санвузлі й у ванній кімнаті — за туалетом і під ванною їжа буде постійно;
  • у СВЧ печі, пральній машині. На цих пристроях паразити добре і швидко розселяються, оскільки в них постійно є їжа і вода;
  • у комп'ютерній техніці, за якою постійно багато працюють і їдять. Хлібні крихти, шматки сирних і ковбасних продуктів залишаються між кнопками клавіатури та  в системному блоці.

Побачити також можна тарганів на підвіконнях, в щілинах в підлозі, на шпалерах і плінтусах. Тут мешкають цілі селища. Власники квартир можуть повністю усунути цих сусідів, якщо поставити поряд з місцем їх мешкання пастки.

Замовити послугу

Гніздо таргана: як знайти?

В деяких випадках досить проблематично знайти місце, де ховаються шкідники у квартирі. Особливо на початку, коли вони тільки оселяються: комахи є обережними, намагаються не попадатися на очі й виходять зі своїх притулків тільки вночі у пошуках харчування. Але якщо хоч би один прусак був помічений, означає, що вони планують тут оселитися, а може, їх гніздо вже з'явилося в приміщенні.

Щоб точно переконатися у присутності вусатих сусідів, потрібно ретельно оглянути затишні місця і віддалені куточки в кожній кімнаті. Допоможе в цьому потужний ліхтар, яким потрібно просвітити кожне приміщення. Потрібно подивитися за СВЧ піч, відсунути холодильник, кавоварку, електричний чайник, подивитися за посудомийну і пральну машину. Окрім цього, потрібно подивитися під ванну. Перевірити шафи в кухні, раковини, стіни за сантехнікою. Ліхтарем підсвітити треба і вентиляційні отвори, місця проходження стояків. Люблять ховатися комахи й в коробках тому якщо такі є, їх треба перевірити. Піднімати треба і незакріплений лінолеум.

Окрім цього, можна вийти на кухню вночі й включити світло. Помітити можна, як комахи біжать в одному напрямі. Визначити гніздо допоможе складений на полу папір, бажано, якщо він буде таким, що шарудить. Коли паразити виявляться близько, вкаже про це відповідний тріск. При включенні світла вони спробують сховатися в темному кутку — там і варто шукати лігво.

У місцях, які є важкодоступними для візуального огляду, скористатися можна генератором пари, на який надіта вузька насадка — струменем пари треба обробити щілини плінтусів або проміжки між кухонними шафами та дізнатися, ховається там неприємний сусід чи ні. Для цієї мети підійде й інсектицид побутового застосування у балончику.

За таким же принципом треба оглядати передпокій, спальню, інші кімнати. Під час огляду шукати треба не лише тарганів, а і їх сліди.

Якщо знайдені житла тарганів, то слід швидко розпочати боротьбу з ними. Якщо цього не зробити, таргани почнуть швидко розселятися по усьому житлу. Вони опиняться в житлових і підсобних приміщеннях, ховатимуться в одязі, який тривалий час лежить в шафі, оскільки ви його не носите. Дезінфекція затягнеться надовго, та потрібно немало часу і засобів.

При виявленні гнізда потрібно відразу використати сильнодіючі препарати. Вони допоможуть винищити як дорослих особин, так і німф. Гелі допоможуть позбавитися від колоній. Вони мають пролонговану дію. Для профілактики потрібні пастки. Частенько їх ставлять на шляху слідування паразитів до води. Також ефективна і крейда. Вона допомагає винищити якомога більше тарганів.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт