Меню

Що робити, якщо жук вже завівся в будинку і як запобігти його потраплянню в житло

Харчові жучки: що робити, якщо жук вже завівся?

Автор: Редакция Ликвидатор Що робити, якщо жук вже завівся в будинку і як запобігти його потраплянню в житло

Харчові жучки — справжній бич, варто виявити одного такого представника світу комах на своїй кухні, як можна не сумніватися, що найближчим часом вони заполонять продукти. Крім того, деякі види не просто псують їжу, але й можуть завдати шкоди меблям, що спричинить більш серйозні матеріальні витрати.

Чому жуки заводяться в будинку?

Ймовірність того, що жучок завівся в крупі самостійно або потрапив з вулиці дуже мала. В основному таких жителів ми приносимо квартиру разом з недоброякісною продукцією. Наприклад, ви не перевірили в магазині упаковку на предмет цілісності й ось вже у вас вдома найближчим часом з'явиться ціле поселення докучливих шкідників. Адже їм нічого не варто прогризти маленькі отвори в картоні, папері та навіть целофані. Крім того, личинки жучків можуть бути й в герметично закритій упаковці, потрапивши туди ще зі складу. 

Види кухонних жуків:

  • мукоїд суринамський. Це комаха буруватого кольору і розміром не більше 2 мм в основному живе в борошні, печиві, крупі, а також концентратах; 
  • точильник. Невеликий жучок (до 3 мм) з овальною головою. Забарвлення точильників варіює від темно-жовтого до коричневого. Вони обожнюють макарони, сухофрукти, але і не гребують деревиною. Так що цей вид може завдати набагато більш серйозний збиток, ніж зіпсовані продукти; 
  • рисовий довгоносик. Це невеликий жук із хоботком. Вдома комаху можна виявити у крупі. Його особливість – вміння літати. Шкідник харчується не тільки рисом, а будь-якими іншими крупами, макаронними виробами, сухарями. Він дуже ненажерливий, наприклад, у зерносховищі може знищити близько 5% зерна.
  • борошняний хрущак. Це дуже велика комаха завдовжки до 18 мм. Він має коричнево-чорне забарвлення і селиться в хлібницях, а також кухонних шафах.

Зазвичай вивести таких шкідників можете самостійно цілком гуманними способами.


Замовити послугу

Ефективні методи боротьби

Якщо ж зараження жучкам, у тому числі й довгоносиками у будинку вже відбулося, недостатньо просто давити комах, необхідно терміново приймати більш серйозні заходи. Обов'язково викиньте всі харчові продукти, в яких виявили шкідників. По-перше, навіть якщо там знайшли тільки одного жучка, далеко не факт, що немає інших особин. По-друге, навіть одиничний представник світу комах напевно встиг залишити свої екскременти та личинки, так що такий харчовий продукт вже непотрібний. Причому не лінуйтеся і викидайте відразу заражені продукти в сміттєвий бак, якщо ж залишити їх у відрі вдома, то дуже висока ймовірність того, що хоча б одна особина втече.

Навіть якщо ви швидко виявили вогнище зараження, перевірте та інші полки, а також шафи на кухні. Річ у тому, що ці комахи заводяться не тільки в борошняних і солодких продуктах, вони обожнюють бобові, залазять в чай і каву. Причому чорненьких комах дуже легко не помітити в них. Ретельно огляньте ящики з овочами та спеціями. Ще один можливий осередок їх поширення — аптечка, особливо якщо в ній зберігаються різні трави, гірчичники. 

Необхідно оглянути затишні місця в шафі, комахи віддають перевагу темним кутам, щілинам, що ускладнює боротьбу з ними.

Після того, як проведете огляд і знайдете комах слід провести обробку незаражених круп. Для цього можна помістити їх у морозилку щонайменше на 3 дні при температурі від -17 градусів, або прожарити на сковороді, нагрітій до 50 С протягом 40-60 хвилин.

Наступний крок — генеральне прибирання на кухні. Якщо бажаєте, щоб більше борошняні жуки довгоносики у квартирі вас не потурбували, необхідно позбутися не тільки від дорослих особин, але і від личинок, а також їх екскрементів. Для цього пропилососьте всі щілини й поглиблення, стики полиць і шаф. Далі проведіть вологе прибирання усіх вищевказаних місць. Рекомендується додати у воду столовий оцет. Також обов'язково помийте всі баночки, в яких зберігалася бакалія. Найкраще додатково обдайте їх окропом або помістіть в морозильну камеру.

Комахи бояться насичених ароматів, тому в шафі з крупами розкладіть лавровий лист, подрібнену гвоздику, квіти лаванди або піжми. У місткості з крупами можна покласти скоринку цитрусових. Крім того, не рекомендується зберігати крупи та інші сипучі продукти в паперовій упаковці, віддайте перевагу пластиковим або скляним банкам із щільною кришкою.

Як позбутися довгоносика на кухні за допомогою хімічної обробки? Сьогодні у продажу є безліч препаратів, за допомогою яких вдасться витравити таких шкідників. Одним з них є відомий всім дихлофос. Якщо ж вирішили труїти комах, слід дотримуватися правил безпеки:

  • обов'язково приберіть з кухні всі харчові продукти. Деякі з них можна покласти в холодильник, а інші просто перенесіть в іншу кімнату;
  • зробіть генеральне прибирання;
  • обробіть всі поверхні хімікатом використовуючи індивідуальні засоби захисту — гумові рукавички та окуляри;
  • покиньте квартиру разом з улюбленцями мінімум на 1-2 години;
  • повернувшись у житло необхідно відкрити всі вікна щоб будинок гарненько провітрився і знову вийдіть на вулицю;
  • тільки після того, як вся хімія вивітриться, можете остаточно повертатися додому.

Як позбутися довгоносика вирішувати вам все залежить від ступеня зараження. Для усунення невеликої колонії достатньо провести ретельне прибирання на кухні та дотримуватись профілактичних заходів. Якщо ви ведете тривалу боротьбу з рисовим довгоносиком у квартирі та не досягли бажаного результату, варто звернутися за допомогою до дезінсекторів.

Замовити послугу

Профілактика появи довгоносика, як позбутися комах назавжди

Мало просто вивести шкідливих комах, потрібно ще подбати про профілактику, інакше найближчим часом жуки можуть знову атакувати ваше житло.

Основні заходи боротьби проти повторного зараження:

  • обов'язково зберігайте сипучі харчові продукти — різні крупи, макаронні вироби, борошно, сухофрукти, спеції, а також іншу бакалію в щільно закритих ємностях. Для цієї мети підійдуть скляні банки, пластикові контейнери металеві ємності. Також можна зберігати продукти, наприклад, сухофрукти, в холодильнику;
  • жучки не люблять запах часнику, м'яти, лаврового листа, так що можете покласти в банку з крупою один з перерахованих вище інгредієнтів. Крім того, всі ці “відлякувачі” можна покласти й в шафки, де зберігається бакалія;
  • не варто робити великі запаси сипучих харчових продуктів. Бо при їх зберіганні понад 2-4 місяці ймовірність того, що у них заведеться небажаний гість дуже велика;
  • обов'язково перевіряйте цілісність упаковки й дивіться на термін придатності при купівлі круп, борошна, макаронів і т. п.;
  • пам'ятайте, картонні, паперові упаковки, а також фольга не вбережуть від появи й розмноження борошняних жуків; 
  • регулярно прибирайте в шафах і на полицях де зберігаються сипучі продукти, хліб. Неприбрані крихти й частинки їжі обов'язково будуть приваблювати комах.

Дотримуючись таких простих правил вийде назавжди забути про шкідників! 


Дізнатись більше про точильників


Замовити послугу

Heating Film, 20.11.2022 17:20:03

Замечательно, весьма ценная информация

TeplaPidloga, 20.11.2022 04:33:20

Спасибо за ценную информацию. Мне это очень пригодилось.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт