Меню

Як позбутися цвілі в будинку

Як ефективно позбутися цвілі: чим небезпечна цвіль для людини

Автор: Редакция Ликвидатор Як позбутися цвілі в будинку

Причиною появи чорних плям у ванній, кухні та в кутах, заставлених громіздкими шафами та столами, а також білої «шапки» на самих меблях є грибок. Для розвитку патогенної флори достатньо незначного підвищення рівня вологості у квартирі. Для мінімізації факторів, що стимулюють появу цвілі, потрібно забезпечити хорошу вентиляцію в кімнаті (наприклад, встановити витяжку) та регулярно проводити вологе прибирання.

Цвіль у домі та її небезпека для людини

Плісняві гриби можуть зіпсувати врожай у льохах і сховищах, підлогові дошки в будинку, а також значно зіпсувати все, що в ньому знаходиться. Найчастіше у квартирах цвіль з'являється:

  • в коморі,
  • на кухні,
  • у ванних кімнатах,
  • на засклених балконах та неопалюваних лоджіях, які використовуються для сушіння білизни взимку.

Улюбленим місцем розростання колонії цвілевих грибів у квартирі стають щілини в підлозі та стінах, важкодоступні місця за душовими піддонами та ваннами, а також стіни, заставлені вбудованими кухонними меблями. Наліт може з'явитися на віконних укосах, дерев'яних рамах і під гумовими ущільнювачами пластикових віконних блоків. Дуже часто місцем розростання цвілі є шафи, зараження яких обов'язково позначиться на одязі та речах, що зберігаються у ньому.

Поживним середовищем для грибків є конденсат, який з'являється на різних поверхнях внаслідок поганої вентиляції та перепадів температури повітря з обох боків стіни.

Основною небезпекою, яку несе цвіль, називають ураження дихальних шляхів. Внаслідок цього людина страждає від хронічних бронхітів та ринітів. Без належної уваги до проблеми захворювання можуть призвести до розвитку астми, складних дерматитів та алергій.

Замовити послугу

Методи позбавлення від цвілі та затхлого запаху у квартирі

Головним доказом присутності в кімнаті небезпечної для здоров'я людини цвілі стає характерний всім грибам аромат вогкості. Позбутися запаху цвілевих грибів дуже непросто, адже він в'їдається в одяг, текстиль, оббивку меблів та штукатурку. Грибок поселяється на натуральній шкірі, проникає у вовняну та бавовняну тканину, а також вражає деревину. Всі перелічені підстави сприйнятливі до вологи, і тому здатні довго утримувати запах.

Позбутися цвілі у квартирі можна народними та професійними методами. Кожен з них має ряд переваг та недоліків.

Народні засоби

Усунення вогнищ інфікування – складний багатоступінчастий процес, який вимагає від виконавця граничної уваги до деталей. Безліч рекомендацій та рецептів, що стосуються знищення грибка підручними способами, можна знайти в інтернеті та книгах з домоводства.

Найбільш дієвим і найпростішим варіантом знищення грибка на одязі та текстильних виробах є прання у гарячій воді. Стійкі до впливу пари поверхні (наприклад, верхній одяг із натуральних вовняних тканин, кахлі на кухні, пофарбовані ділянки на стінах) також можна спробувати пропарити.

Для виведення неприємного запаху застосовують:

  • сіль;
  • ефірні масла;
  • силікагель.

Із аптечних препаратів найчастіше для усунення грибка та знищення неприємного цвілевого запаху застосовують активоване вугілля та хлористий кальцій. Таблетки вугілля подрібнюють і змішують із сіллю, після чого отриманою сумішшю наповнюють склянки, які розставляють у сирих кутах. Хлористий кальцій має ті ж властивості.

Ще одним із найбільш популярних засобів для знищення грибка у квартирі вважається столовий оцет. Його наносять із ручного обприскувача на поверхні, вкриті нальотом. Варто зазначити, що обробка оцтом не видаляє цвіль з першого разу, і тому обприскування доведеться повторювати кожні 5-7 днів.

Також для позбавлення від проблеми можна використовувати:

  • Білизна. Пропорція 1:10 (1 мл на 10 мл води) вважається найбільш дієвою щодо грибків всіх видів. Дезінфекційний склад слід наносити за допомогою пульверизатора. Час дії рідини на цвіль становить від 30 хвилин до 1 години. Після цього деззасіб потрібно змити. Недоліком такого способу є неможливість використання розчинів на меблів та одязі.
  • Нашатирний спирт. Аміак дозволяє швидко знищити як суперечки, так і вже розвинені гриби на більшості поверхонь, крім лакованих, на яких нашатир залишає плями, що не виводяться. Ще один недолік методу – він може застосовуватися лише для білих тканин та виробів с хутра та шерсті. 
  • Лимонна кислота. Розчин лимонки застосовують аналогічно столовому оцту. Склад швидко згортає цвіль, але чорні плями, які залишаться після видалення, потрібно буде прибирати за допомогою засобів, що містять мило.
  • Аскорбінова кислота. Добре працює у поєднанні зі спиртом. Для цього слід змішати 50 мл спирту з 1 ложкою кислоти та замочити у розчині речі на 30 – 60 хвилин, після випрати.
  • Перекис водню. Медичний препарат, який у цьому випадку наносять за допомогою пульверизатора, згортає будь-яку білкову структуру, і саме тому лікарський засіб є ефективним щодо цвілі. Час дії перекису на заражені ділянки становить приблизно 10-15 хвилин. Для отримання стійкого ефекту рекомендується дати стіні або обробленій поверхні просохнути, після чого перекис потрібно нанести повторно.
  • Картопляний крохмаль та подрібнена кава. Метод застосовують для усунення неприємного запаху на темних тканинах. Для цього на речі перед пранням засипають крохмалем або кавою та лишають на півгодини, потім залишки зчищають щіткою та перуть звичним способом. 
  • Меламінова губка. Даний засіб має абразивний склад, стійкий до грибка, але обробляти меламіном можна лише стійкі до механічних пошкоджень поверхні. При правильно проведеній обробці ефект вдається зберегти тривалий час.
  • Луги (включаючи соду харчову, кальциновану та мило) для знищення цвілевих грибків також застосовується, але найчастіше їх вирішуються використовувати при приготуванні складів для миття поверхонь та прання виробів із знешкодженим нальотом. Також мильні розчини можна використовувати для збирання (як профілактичні заходи).

Добре знищує грибок розчин, у складі якого знаходиться мідний купорос. Робоча концентрація готується за рецептом із розрахунку 10 г блакитного порошку на відро води. Знищити плісняву можна за допомогою обробки поверхонь вапном. Обидва варіанти доцільно застосовувати при проведенні комплексного ремонту.

Замовити послугу

Професійна обробка стін від плісняви у квартирі

Якщо народні методи не допомагають або мають короткостроковий ефект, то для знищення грибка та його суперечки слід звернутися за професійною допомогою. За допомогою спеціальних перевірених часом методик можна знищити вогнища вогкості, що знаходяться у приміщеннях.

У ході проведення робіт фахівцями компаній, що займаються дезінфекцією та виведенням грибка, застосовують озонування. Дана методика дозволяє швидко вирішити проблему та усунути цвіль навіть там, де це неможливо зробити іншими методами.

Особливістю даного методу є повна безпека всім живих організмів. Це дозволяє проводити обробку як житлових приміщень, а й цехів підприємств комунального харчування, ферм і магазинів без переривання робочого процесу у них.

Профілактичні заходи

Після проведення дезинфекції жителі квартир та будинків повинні дотримуватися деяких правил, які дозволять уникнути повторного зараження та дозволять зберегти майно.

При виявленні нальоту на поверхнях слід негайно розпочинати боротьбу з ним. Уникнути подальшої появи грибка допоможе усунення первинних причин. На думку експертів:

  • Для запобігання появі грибка слід вирішити проблему, спровоковану поганою (недостатньою) вентиляцією приміщення. При хорошій циркуляції повітря волога на стінах і поверхнях швидко висихатиме, отже, цвіль не отримає живильного середовища. Оптимальна вологість повітря в приміщенні не має перевищувати 40 – 50%.
  • При виявленні великих ділянок залишків вогнищ грибка під ваннами, в туалетах та інших приміщеннях технічного призначення слід провести ремонт. Важливе значення має утеплення стін. Завдяки цьому зміститься точка роси та конструкції перестануть промерзати та мокнути. Також рекомендується провітрювати ванну після кожного використання.
  • Шпалери, на яких залишаться чорні плями після того, як папір, оброблений деззасобами, просохне, потрібно замінити на нові. При поклейці потрібно обробити стіни спеціальними розчинами, які знищують цвіль у штукатурці.
  • Зіпсовані меблі бажано викинути. При неможливості зробити це рекомендується провести реставрацію ділянок, раніше уражених грибком. За відсутності належної реакції з боку цвіль може з'явитися знову.
  • Особливу увагу слід звернути на спосіб зберігання одягу та речей. Раз на 2 тижні шафу необхідно провітрювати, а речі перед складанням прасувати. Зберігайте окремо постільну білизну, рушники та щоденний одяг. Сезонні речі перед тривалим зберіганням слід попрати.

Послуги професійної дезінфекції, після якої не залишиться сліду від грибка, у всіх населених пунктах на території України надає СВК «Ліквідатор». В арсеналі компанії сучасне обладнання, сертифіковані препарати та перевірені часом методики усунення паразитів усіх типів та різновидів. Ми ретельно підбираємо засоби для дезінфекції в залежності від особливостей об’єкту, аби досягти 100%-го результату після одної обробки.

З повним переліком послуг, цінами та особливостями співпраці із СВК «Ліквідатор» можна ознайомитись на сайті. Для швидкої відповіді потенційні клієнти мають можливість звернутися до консультантів у формі швидкого зв'язку, замовити зворотний дзвінок або зателефонувати за телефонами, зазначеними у верхній частині кожної сторінки.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт