Меню

Як позбутися слимаків у будинку?

Ці черевоногі молюски можуть з'явитися як у льоху приватного будинку або в ньому самому, так і у звичайній квартирі. Слимаки – це ті ж равлики, які відрізняються від інших представників свого виду тим, що вони не мають раковини.

Автор: Редакция Ликвидатор Як позбутися слимаків у будинку?

Ці черевоногі молюски можуть з'явитися як у льоху приватного будинку або в ньому самому, так і у звичайній квартирі. Слимаки – це ті ж равлики, які відрізняються від інших представників свого виду тим, що вони не мають раковини. У живій природі вони не становлять жодної небезпеки для людини, але якщо ви зустрінете їх у себе вдома, церемонитися з цими шкідниками не варто.

Як слимаки потрапляють у житло?

У звичайних умовах ці черевоногі молюски живуть на природі й навіть приносять їй користь, знищуючи екскременти тварин, а також переробляючи опале листя з метою отримання з них потрібних органічних речовин. Але коли слимаки потрапляють у житлове приміщення, з корисних істот вони перетворюються на справжніх паразитів, боротися з якими досить складно. У природі існують такі слимаки як лісовий (його ще називають коричневим садовим), блакитний, рудий, ріллий і сітчастий.

Насамперед вони небезпечні тим, що переносять спори грибків, гельмінти, а також різноманітні віруси. Заразитися ними можуть як люди, так і свійські тварини, тому варто бути дуже обережними. Також страждають від навали слимаків і кімнатні рослини, якими ці шкідники не проти вдосталь поласувати.

Звідки вони взагалі беруться, якщо зазвичай живуть у дикій природі? Відповідь на це питання дуже проста – якщо на їхньому шляху виникає будь-яке приміщення, від підвалу до сараю, гаража або будь-якої іншої житлової або господарської будівлі, слимаки неодмінно туди проникнуть. Особливо подобаються їм льохи та підвали, де є всі необхідні умови для нормального існування – вологість, темрява та прохолода.

1-kak-izbav-slizn.jpg

Привертають їхню увагу і квартири на 1 поверхах житлових будинків – звідти слимаків манять запахи (кімнатних квітів, кормів для домашніх тварин), а також тепло чи прохолода, залежно від пори року. Туди їм потрапити просто, а от квартирам, які розташовані вище, нічого не загрожує.

Оскільки абсолютно герметичних будівель, де немає жодної щілини, немає, то слимаки досить легко проникають у будь-яке приміщення. Їх надзвичайно гнучке тіло здатне розтягуватися та звужуватися щодо своєї первісної довжини у 20 разів.


Замовити послугу

Як вивести слимаків у квартирі?

Позбутися цих паразитів назавжди реально, якщо почати діяти відразу ж, коли вони були виявлені. 

Слимаки та боротьба з ними

Є два основні методи боротьби з ними:

  1. Хімічна обробка

Традиційно в житлових приміщеннях подібні препарати застосовувати не рекомендується – це крайній захід, коли інші способи боротьби зі слимаками не дають бажаного ефекту. І на це є вагомі причини – хімічні засоби боротьби зі слимаками згубно впливають на дихальну систему людини та свійських тварин, а також підвищують ризик виникнення у них інтоксикації. До складу більшості з них входить такий токсичний компонент, як метальдегід. Його дія покликана:

  • порушити у слимаків осморегуляцію (виділення слизу), внаслідок чого вона відокремлюється в надмірній кількості та призводить до загального зневоднення;
  • пошкодити стінки кишечника молюсків, щоб погіршити процес травлення.

Для досягнення максимального ефекту метальдегід повинен потрапити безпосередньо на тіло слимака. Але застосування хімічних препаратів у боротьбі з цими паразитами буде виправдано лише в тому випадку, якщо у вас є можливість обробити житло і після цього залишити його на кілька днів. Таким чином, ви зможете позбавитися і від сколопендр, і інших видів домашніх паразитів - мокриць, тарганів тощо.

Єдиним хімічним засобом, який абсолютно безпечно можна використовувати в домашніх умовах для виведення слимаків, є нашатир. Застосовується він так – на ватяні диски накапати речовину і розкласти їх у тих місцях, де було виявлено сліди слизу. Інтенсивний аміачний запах спирту неодмінно відлякає слимаків і вони надовго, якщо не назавжди, забудуть про дорогу до вашої квартири, що, власне, нам і потрібно. Та й коштує такий засіб набагато менше, ніж спеціальна хімія.

  1. Застосування народних методів

Позбутися цих черевоногих молюсків можна і без токсичних препаратів, лише за допомогою народних засобів. Досвід багатьох поколінь показав, що відмінний ефект у боротьбі зі слимаками мають розчинна кава, порошок гірчиці та кухонна сіль.

Спочатку потрібно взяти будь-який із перерахованих вище продуктів і висипати на листки звичайного паперу. Їх слід розкласти у тих місцях, де активно повзають слимаки. Впізнаєте ви їх легко: за особливими доріжками зі слизу, які вони залишають після себе. Можна розкидати невелику кількість солі навколо горщиків із кімнатними рослинами, а також уздовж плінтусів.

1-kak-izbav-slizn-1.jpg

Ви здивуєтеся, але шкідливим слимакам дуже подобається аромат пива. Цю їхню особливість можна використовувати для спорудження пастки – для цього шматок будь-якої тканини варто намочити пивом та покласти її на целофан. Таку пастку встановіть там, де найчастіше з'являються молюски, бажано на ніч. Вранці вам тільки залишиться зібрати слимаків із приманки та знищити їх.

Також боротися зі слимаками можна вручну, збираючи їх в окрему місткість. Так, це зовсім неприємно, але якщо немає іншої можливості, варто спробувати хоча б зменшити популяцію цих шкідливих молюсків.

Замовити послугу

Що робити зі слимаками у підвалах та льохах?

Часто ці непрохані гості з'являються за містом, де вони можуть завестися у льохах та підвалах. Боротьба з ними у цих приміщеннях ускладнюється тим, що у таких приміщеннях люди зберігають харчові продукти та консервацію – відповідно, використання хімічних речовин неможливе. Отруйні компоненти можуть потрапити в їжу та призвести до отруєння.

Тому для очищення від слимаків підвалів та льохів передбачено інший спосіб, не менш ефективний – газація. Перед початком обробки з приміщення варто винести всі харчові продукти, у тому числі консервацію. Потім на лист заліза варто покласти сірчану шашку та підпалити її. У процесі обробки підвалів і погребів важливо суворо дотримуватися інструкцій, щоб самому не отруїтися токсичними парами сірки.

Для досягнення максимального ефекту від газації приміщення, яке обробили сіркою, має бути замкненим протягом наступних 3 діб. Після цього слід ретельно провітрити приміщення, відчинивши всі двері.

Підвальні приміщення можна обробити від слимаків за допомогою ще однієї щадної методики - опудрювання хлоркою або деревної золою, змішаною з крейдою. Її застосування можливе тільки в тих випадках, коли шкідливих слимаків завелося дуже мало, і вони ще не встигли розмножитися. Проводиться така обробка таким чином:

  • з підвального приміщення потрібно прибрати всі харчові продукти та інвентар;
  • всі щілини потрібно заткнути перед початком опудрювання;
  • після обробки потрібно вручну зібрати всіх слимаків, які в результаті газації згорнуться та загинуть;
  • стіни, підлогу та стелю підвалу/льоху потрібно побілити вапном, після ретельно просушити та провітрити приміщення.

Після завершення процедури можна заносити до підвалу весь інвентар та харчові продукти.

Як перешкодити появі слимаків?

1-kak-izbav-slizn-2.jpg

Краще за все боротися не з популяцією молюсків, що активно розмножилася, а запобігти їх появі. Для цього варто подбати про профілактику, яка полягає у:

  • Усуненні постійної вогкості та підвищеної вологості в будинку, квартирі, підвалі/льоху, адже саме такі умови залучають слимаків. Причиною проникнення надмірної вологи всередину приміщення можуть стати щілини у стінах, даху – їх потрібно закласти. Щодо приміщень підвального типу, то їх варто час від часу провітрювати.
  • Своєчасній інвентаризації вмісту льоху. Не варто зберігати в ньому зіпсовані продукти та консервацію, дерев'яні ящики та полиці, які почали гнити.
  • Огляді всіх свіжих овочів щодо наявності на них слимаків перед тим, як заносити їх у підвал. Так ви зможете запобігти їх попаданню у сприятливі умови для подальшого розмноження.

Контроль над появою слимаків дозволить вам забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови як у житлових, так і в господарських приміщеннях.


Замовити послугу

Я проживаю на першому поверсі вжесорок років.Ніколи не було слимаків.Вже біьше пів року прилазять до тарілочки нашої собаки.Як їх збутися не знаєм.Просимо допомоги., 22.12.2023 18:56:50

Прошу допомоги,слимаки напевно лізуть з підвалу.Ми пооживаєм на першому поверсі.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт