Меню

Цвіль у ванній: як позбутися її?

Пліснява, що з'явилася в оселі, – це серйозна проблема, яка потребує швидкого вирішення.

Автор: Редакция Ликвидатор Цвіль у ванній: як позбутися її?

Пліснява, що з'явилася в оселі, – це серйозна проблема, яка потребує швидкого вирішення. Постійний контакт людини з цвіллю в умовах високої вологості у ванній кімнаті негативно впливає на її здоров'я і роботу дихальної системи, не гірше, ніж коронавірус. Зовнішній вигляд санвузла псують плями грибка, тож варто оперативно усунути їх - допоможуть промислові та побутові засоби для боротьби з грибком.

Причини появи цвілі 

У ванній кімнаті чудові умови для цвілі – тут завжди тепло, темно, сиро, немає достатнього припливу свіжого сухого повітря. У ванній зазвичай з'являється грибниця, а вже від неї поступово розростається. Спори грибка активно поширюються в повітрі та провокують у людини появу симптомів алергії через зараження.

Шанси на появу цвілі у ванній багаторазово збільшуються, якщо в ній немає батареї опалення або рушникосушки, що сушить повітря, або не працює система вентиляції. Якщо кахельна плитка темних відтінків, тоді вчасно помітити першу появу грибка складніше, ніж якби вона була світлих відтінків.

3-cvil.jpg

Потрібно перевірити всі будівельні матеріали, що використовуються в оздобленні ванної. Бувають випадки, коли вони надмірно схильні до вбирання вологи і появи на поверхні грибка (наприклад, вставки з гіпсокартону).

Проблема з цвіллю у ванній кімнаті часто з'являється через встановлення пластикових вікон. У разі їх неправильного монтажу точка роси формується в приміщенні, і на волозі, що скупчилася, починає рости цвіль.

Замовити послугу

Як підготувати поверхні до обробки від цвілі?

Щоб на 100% перемогти цвіль і грибок у ванній кімнаті, потрібно докласти багато зусиль. Обробити за допомогою дезінфікуючих засобів потрібно всі поверхні - підлогу, стіни, стелю і сантехніку.

Перше, що потрібно зробити – зішкребти з уражених поверхонь верхній шар грибка чорного кольору. Це тільки верхівка грибниці, а її корінь від механічної обробки не пошкоджується.

Потім поверхні потрібно вимити та осушити від вологи за допомогою пилососа, будівельного фена – повітря має стати сухим. І важливо не користуватися ванною кімнатою якийсь час, щоб не допустити повторного осідання вологи на стінах, стелі, підлозі та сантехніці.

Які засоби від цвілі найбільш ефективні?

Оскільки боротися з грибком складно, є сенс спробувати всі методи, щоб упоратися з ними. Йдеться і про народні рецепти, які допомагають позбутися цвілі, запобігти її появі, а приготувати їх удома можна самостійно.

Наприклад, допомогти може мідний купорос, він справляється зі знищенням грибка на стінах ванни. Для цього в 10 л води потрібно розвести 100 г речовини й за допомогою пензля нанести на всі поверхні у ванній – навіть на ті, які візуально виглядають не ураженими грибком. Після всі поверхні миють, сушать і залишають ванну відкритою на добу.

Не менш ефективний у боротьбі з цвіллю відбілювач із хлором. Цей засіб розводять у пропорції 1 л на відро води й обробляють заражені поверхні – мити їх після не потрібно.

3-cvil-1.jpg

Якщо цвілі у ванній з'явилося небагато, можна взяти оцет і соду. Спочатку уражене грибком місце потрібно обробити содою, а потім залити його оцтом до появи активної піни. Коли піна від реакції осяде, ванну потрібно вимити за допомогою мильного розчину.

Ще один рецепт дезінфекційної суміші – 50 г борної кислоти, 0,5 склянки оцту, перекису водню на склянку води. Цей склад допоможе швидко впоратися з проблемою, але важливо, щоб кілька годин після обробки ванною ніхто не користувався.

Одним з ефективних засобів, за допомогою яких можна позбутися грибка, вважається олія чайного дерева. На склянку води потрібно взяти 1-2 ложки, і потім готовим розчином обприскати поверхні. Крім усунення цвілі, олія чайного дерева позбавить неприємного запаху.

Жоден з народних засобів не продемонстрував належного ефекту? Тоді потрібно використовувати промислові засоби для боротьби з цвіллю. Вони відрізняються сильним і різким хімічним запахом, але демонструють більш стійкий ефект знищення грибка. Придбати їх можна в магазині побутової хімії, як і засоби для боротьби з комахами у ванній - наприклад, сколопендрами.

Замовити послугу

Як обробити ванну від грибка?

Перед тим, як зняти з поверхонь перший шар плісняви, одягніть рукавички та респіратор Після першого етапу обробки просушіть поверхні від води та потім використовуйте протигрибковий засіб. З його допомогою потрібно обробити у ванній стіни, підлогу, стелю, шви між кахлем, сантехніку.

Ванну в такому вигляді потрібно залишити на кілька годин, а потім ретельно вимити й просушити поверхні. Не завадить і провітрювання – на ніч варто залишити двері у ванну кімнату відчиненими.

Якщо після первинної обробки цвіль все одно залишилася, процедуру слід повторювати до повного знищення грибка.

3-cvil-2.jpg

Профілактика повторної появи цвілі у ванній

Появи чорної цвілі у ванній кімнаті простіше уникнути. Щоб вона не з'явилася, вчасно витирайте розлиту воду, двері у ванну частіше тримайте відчиненими, щоб повітря в ній було сухішим.

У ванній кімнаті обов'язково слід встановити систему вентиляції та рушникосушку, яка добре осушуватиме повітря і запобігатиме зараженню поверхонь цвіллю. Уся сантехніка має бути справною і не підтікати, щоб рівень вологості не піднімався до критичного рівня. Забудьте про те, щоб сушити мокрі рушники, одяг, взуття у ванній кімнаті. 

Найкращий спосіб більше ніколи не натрапити на грибок у ванній - звернутися за послугою дезінфекції до "Ліквідатора". Наші дезінфектори приїдуть на виклик і проведуть обробку, усунувши причини виникнення цвілі у ванній кімнаті.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт