Меню

Садові клопи: як виглядають, чим небезпечні для людини, шкода та користь, способи боротьби

Садові клопи – поширені комахи, які мешкають у теплицях із рослинами, на городах та в садах.

Автор: Редакция Ликвидатор Садові клопи: як виглядають, чим небезпечні для людини, шкода та користь, способи боротьби

Садові клопи – поширені комахи, які мешкають у теплицях із рослинами, на городах та в садах. Для повноцінного існування шкідникам потрібні поблизу чагарники чи дерева, чиїм соком вони харчуються. Для здоров'я людини комахи не завдають шкоди, як і пташиний кліщ, а ось садово-городнім культурам вони завдають серйозної шкоди, якщо вчасно не почати з ними боротися.

Як ідентифікувати садових клопів?

Практично всі види клопів, які можуть мешкати у садах, можна віднести до сімейства щитників. Свою назву комахи отримали через те, що зовні їхнє тільце має вигляд щита, та ще й сплющеної форми. Але садових клопів багато, і вони бувають різних розмірів. Забарвлення також різне - червоне, коричневе, зелене. Садові навіть дуже яскраві зовні.

У садах найчастіше можна виявити такі види паразитів:

  1. Ягідний щитник – зовні комаха відрізняється червоно-бурим забарвленням, досить яскравим. Це пов'язано з тим, що клоп харчується як соком рослин, а й соком ягід. Відомий шкідник під назвою смердючка, якщо його роздавити, комаха виділяє неприємний різкий запах.
  2. Зелений щитник – це найпоширеніший вид шкідника. Його розміри сягають 15 мм, а колір яскраво-зелений. Цей клоп харчується соком листя ягідних чагарників, але вражає і трав'янисті рослини.
  3. Огірковий робити шкоду баклажанам, перцям, помідорам, а також огіркам, знищуючи їхнє листя. Його колір буро-зелений, а розміри крихітні.
  4. Хрестоцвітий клоп шкодить таким огороднім культурам, як редька, редис, салат, капуста. Цей шкідник відрізняється чорно-червоним яскравим забарвленням.
  5. Грушева мереживниця – найдрібніша комаха-шкідник, яка атакує плодові дерева (сливу, айву, грушу, яблуню). На панцирі біля клопа ажурний малюнок, а сама комаха коричнева за кольором.
  6. Клоп шкідлива черепашка – цей садовий шкідник атакує злакові культури. Якщо подібних насаджень немає поблизу, то комаха може перебратися на звичайні садові рослини. Зовні панцир клопа нагадує черепаший, звідси й сама назва шкідника.
  7. Клоп-сліпняк – дрібна комаха сірого відтінку. Деякі його підвиди візуально нагадують мурах.

Основна їжа для садових клопів – сік рослин. У них є хоботок, за допомогою якого вони його висмоктують зі стебел, листя, насіння, плодів та ягід, суцвіть. Поодинокий прокол небезпечний для рослин, але зазвичай популяція садових клопів швидко збільшується і вражає рослинні насадження – без соків вони повільно гинуть.

sad-klop.jpg

Чим небезпечний контакт людини з садовими клопами?

Відповідь на це питання лише одне – ні. Цей загін комах прямої шкоди здоров'ю людини завдати не може. Людей вони не кусають, кров не п'ють, тож боятися їх не варто ні дорослим, ні дітям.

Відносна шкода контакту полягає в тому, що їх виділення можуть спричинити реакцію індивідуальної непереносимості у людини, але це трапляється вкрай рідко.

Єдиними садовими клопами, які є небезпечними для людини, є хижаки, або тріатомові клопи. На щастя, у наших широтах вони не мешкають, а мешкають на території Південної Америки. Ці комахи харчуються іншими представниками свого виду, а також личинками, але й кров'ю людини вони не гидують.

Звичайно, вони не так часто атакують людей, як постільні комахи, але небезпека контакту з ними полягає зовсім в іншому. Зі слиною в організм людини потрапляють небезпечні паразити – трипаноси – це збудники смертельної хвороби Шагаса. Лікування від неї немає, тому цей вид клопа називають ще «клопом-вбивцею».

Замовити послугу

Шкода та користь від садових клопів

Не можна стверджувати, що 100% комах шкідливі – деякі з них навіть приносять користь сільському господарству. Їх розводять навмисно для зниження ступеня використання хімічних препаратів з метою захисту культур.

До таких видів паразитів належать:

  1. перилюс – це природний ворог листоїдів та колорадських жуків.
  2. макролофус – комаха поїдає павутинного кліща, тлю та білокрилку.
  3. пікромерус – він полює на метеликів-совок, колорадських жуків, пильовиків, які шкодять урожаю.
  4. клоп-солдатик – він вважається санітаром, тому що очищає ділянку від рослин та залишків комах.
  5. подизус – це вид хижого клопа, полює на жуків-листоїдів їхніх метеликів гусениць.

Чим корисне використання хижих клопів у сільському господарстві? Це дозволяє отримати багатший урожай без використання шкідливих інсектицидних препаратів.

А ось шкоди від інших садових підвидів комах багато. Вони висмоктують сік із рослин, причому з будь-яких частин – насіння, плодів, стебел, листя, роблячи в них багато проколів. В результаті в рослинах залишаються дірки, і тканини навколо них відмирають, що призводить до повної загибелі культур, що вирощуються.

Найнебезпечнішими садові клопи стають у період активного росту рослин, а потім формування на них плодів. Але якщо комахи височать соки із суцвіть, тоді плоди просто на них не виростуть. Варто зазначити, що шкідники роблять проколи й на ягодах, і на самих плодах, через що врожай псується.

Клопів на городі та саду знищують абсолютно всі рослини – від декоративних та трав'янистих до злакових та плодово-ягідних. Важливо, що населення шкідників поширюється ділянкою буквально за 1 день.

Способи боротьби з садовими клопами

Запорука успішного знищення комах – своєчасне їх виявлення на ділянці. За найменших підозр на появу садових клопів, варто провести уважний візуальний огляд зворотного боку листя всіх чагарників і дерев, як на відкритих ділянках, так і в теплицях. Знайти кладки яєць клопів можна на самому листі, а також на місцях їх з'єднання зі стеблом.

sad-klop-1.jpeg

Дотримуючись агротехнічного методу, можна запобігти зараженню садової або дачної ділянки комахами, варто:

  • дотримуватися термінів посадки культур;
  • своєчасно розпушувати ґрунт, прополювати грядки та вносити добрива;
  • видаляти траву після косовиці;
  • чистити ділянку від опалого листя;
  • підтримувати чистоту на дачній ділянці.

Пам'ятайте, що в скошеній траві або неприбраному листі клопи можуть відкладати яйця або зовсім зимувати, а ось із бур'янів вони цілком здатні перебратися і на культурні рослини.

Ефективний метод боротьби з паразитами – хімічна обробка. Для знищення клопів підходять препарати з вмістом піретроїдів та фосфоорганічних компонентів. Хімічні препарати бувають різного методу:

  • кишкові – призводять до загибелі клопів після того, як вони з'їдять мікродозу засобу;
  • контактні – комахи гинуть від потрапляння препарату безпосередньо на них;
  • системні проникають усередину рослини та отруюють сік, який п'ють паразити.

Але пам'ятайте, що обробляти ділянку за допомогою хімічних інсектицидів варто, якщо клопів дуже багато. Процедура ефективна у боротьбі з ними, але недоліків від такої обробки більше, ніж користі. Хімікати можуть нашкодити самому врожаю, і тоді користі від процедури не буде.

Замовити послугу

Як запобігти появі садових клопів?

Є різні способи виведення шкідників. Як профілактика можна на ділянці висадити таку рослину, як клопогон – її запах неприємний для комах.

Також рослини можна обприскувати відваром з лушпиння цибулі. У 10 л води потрібно додати 250 г лушпиння, заварити та наполягати протягом 5 днів. Потім настоєм обробляти культури раз на 4 дні.

Хороші результати дає обробка рослин розчином сухої гірчиці раз на 3 дні або господарського мила раз на тиждень.

sad-klop-2.jpg

Навесні перед посадкою можна розсипати ділянкою гострий перець, тютюновий пил або суху гірчицю. Ці засоби допоможуть знищити яйця або личинок клопів, або хоча б їх відлякати.

Але пам'ятайте, що народні засоби боротьби з комахами є дієвими, але не так довго, тому повторні обробки потрібно проводити регулярно.

В особливо складних випадках знищення садових клопів варто довірити фахівцям компанії «Ліквідатор». Вони мають достатню кваліфікацію, щоб впоратися не тільки з ними, а й з іншими паразитами в роді термітів тощо.


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт