Меню

Найефективніші засоби боротьби з термітами: кращі хімікати та пастки

Терміти – це досить рідкісний гість у наших широтах. Часто їх зовні плутають із крилатими мурахами, які найпоширеніші в Україні.

Автор: Редакция Ликвидатор Найефективніші засоби боротьби з термітами: кращі хімікати та пастки

Терміти – це досить рідкісний гість у наших широтах. Часто їх зовні плутають із крилатими мурахами, які найпоширеніші в Україні. Але, якщо у вас завелися ці комахи, позбавитися їх варто негайно. Ці споріднені з тарганами шкідники здатні за лічені дні облаштувати своє гніздо в будинку чи будь-якій господарській споруді.

Хто такі терміти?

Нечасто зустрінеш на теренах України таких комах. Зовні вони нагадують мурах, та й улаштування колонії у них схоже – кастове. Більшість термітів немає зору, а між собою вони спілкуються шляхом використання феромонів і вібрацій. Що цікаво, кожна окремо взята колонія термітів має свій унікальний запах, який не повторюється.

termity.jpg

Велику частину життєвого циклу ці комахи проводять усередині своїх гнізд, тому виявити їхню присутність не так просто. Зробити це можна переважно під час їхнього літа, коли личинки залишають свої оболонки та стають дорослими особинами, готовими до розмноження.

Зрозуміти, що перед вами саме терміти можна, але вони бувають різні – залежно від того, яке місце посідають у кастовій системі своєї колонії. Наприклад, робочі особини більше нагадують не дорослих комах, а личинок на завершальній стадії свого розвитку. Їх тільця білого кольору і м'які навпомацки. Солдати ж виглядають зовсім по-іншому: у них великі голови, увінчані клешнями-жвалами, тіло темно-коричневого кольору. Король і королева термітної колонії зовні виглядають як симбіоз солдатів та робітників. Їхнє тіло м'яке, як у личинки, а ось голова, як у дорослої комахи.

Чим же харчуються ці комахи? Якщо йдеться про терміти вищого класу, то вони їдять коріння рослин, траву, деревину, перегній, екскременти. Що стосується нижчих термітів, то вони харчуються целюлозою, яку видобувають з різних матеріалів. Принадою для них може стати як деревина, так і будь-який матеріал, що має у своєму складі дане з'єднання, а саме:

  • паперові шпалери;
  • льон;
  • папір;
  • книги;
  • клей;
  • картонні упаковки та сам картон;
  • будівельний утеплювач;
  • целофан;
  • харчові продукти, які містять стабілізатори та емульгатори.

Чому їх вважають шкідниками?

В умовах дикої природи ці комахи не є паразитами, а ось для людини вони можуть стати такими, якщо заполонять його будинок. Виявити колонію деревоточців можна в самому несподіваному місці - від господарської будівлі до гаража і навіть саме вашого будинку. Головні умови для комфортного проживання термітів – тепло та достатній рівень вологи. У житловому будинку таких затишних куточків достатньо.

termity-1.jpg

Найчастіше їхню колонію можна виявити:

  • у ванній кімнаті;
  • під підлогою будь-якої з кімнат будинку;
  • у теплому підвалі;
  • на горищі, якщо він протікає;
  • на веранді, відкритій терасі або літній альтанці;
  • під складеними дровами;
  • всередині оранжерей та теплиць;
  • в саду;
  • в області дерев'яних перекриттів приватного будинку;
  • у нижній частині стін будинку.

Замовити послугу

Небезпека сусідства з термітами полягає не в тому, що вони можуть напасти на людину або заразити її інфекціями. Проблема криється в наступному – вони харчуються деревиною, і їм все одно, це дерево в лісі або дерев'яна частина вашого будинку.

З усіх видів цих комах кусаються лише солдати, і якщо вони відчують загрозу свого життя. Тіло та шкіра людини ними не розглядається як джерело їжі. Контакт із цими шкідниками може призвести тільки до печіння та свербіння у місці укусу. На своєму тілі терміти переносять лише бактерії та плісняві гриби.

Звичайно, один терміт їв би деревину цілого будинку близько 3000 років, але в колоніях їх живе просто величезна кількість. Часом їхнє гніздо розростається до мільйонів особин, і вони здатні за один день знищити до пів кілограма дерева.

Важливо розуміти, що своєчасно знайти колонію складно – ці комахи дуже тихі. Найчастіше боротися з термітами починають після того, як вони завдали істотної шкоди будівлі, побудованій з дерева. 

termity-2.jpg

Як зрозуміти, що у вас завелися терміти?

Є кілька явних ознак того, що будівля вражена цими комахами. Варто терміново звертатися за послугами дезінсекції до компанії «Ліквідатор», якщо з наведеного нижче переліку ви помітили у себе в будинку або на навколишній території хоча б одну ознаку:

  1. Невеликі круглі отвори – це ознака того, що терміти вже проклали собі маршрут, яким пересуваються. Отвори – це початки тунелів, якими рухаються ці комахи.
  2. Екскременти – вони не позбавляються слідів свого перебування в деревині.
  3. Деревна потерть - її можна знайти поряд з невеликими дірочками в дереві. Сукупність цих знахідок дає 100% гарантію, що вашими сусідами стали терміти.
  4. Тунелі в дереві – їх ви побачите, якщо спробуєте розколупати пошкоджену ділянку дерева. Так ви визначите, чи є там сліди термітів, чи це просто тріщина в покритті.

Натуральні методи рятування

Спочатку варто хоча б спробувати прибрати заражену цими комахами деревину зі своєї ділянки, якщо це можливо. Це реально ефективно лише в тому випадку, якщо вони не завелися безпосередньо у конструкції будинку. Стануть в пригоді ці комахи там, де вони зможуть стати повноцінними учасниками процесу обміну речовин у ґрунті. Великі шматки деревини з термітами краще вивезти подалі від людей – у ліс чи на звалище. Невеликі ж куски дерева, всередині яких є терміти, можна замочити в мильній рідині, щоб знищити шкідників.

У випадку, якщо терміти знайдені в сухому шматку дерева, його можна обробити за допомогою рідкого азоту або електричного струму. Перший варіант має на увазі свердління отворів у деревині, якими всередину вводиться азот. Другий варіант використовувати заряд електричного заряду малої сили струму. Ця методика ефективна лише при невеликій кількості комах – убити велику колонію термітів вона не може.

Обмежений ефект у боротьбі з термітами дає використання картонних пасток. Для цього два аркуші картону змочують і кладуть один на одного. Коли вони заповнюються термітами, пастку можна знищити. Однак цей метод знищення ніяк не розв'яже питання з появою нових особин у популяції.

Для невеликих об'єктів з дерева, уражених термітами, підходить обробка прямим сонячним промінням або морозом. Ці шкідники погано переносять як високу температуру, і низьку. Щоб досягти повного знищення, потрібно, щоб структура дерева хоча б пів години була нагріта до 50 градусів – тоді терміти помруть.

Комах можна висушити за допомогою діатомового пилу або аерогелю на основі силікону. Частинки цих матеріалів проникають у хітиновий покрив термітів і призводять до їхнього зневоднення та загибелі. Для людини діатомовий пил не несе небезпеки, важливо не вдихати її в процесі обробки деревини. Ця методика працює тільки в сухій деревині, діатомовий пил навіть за невеликої вологи втрачає всі свої властивості.

В окремих випадках не потрібно навіть самостійно боротися з термітами. Достатньо підселити до них їхніх природних ворогів, щоб вони змогли їх знищити. Для термітів смертельну небезпеку становлять мурахи та нематоди. Ходи термітів, які ведуть до місць годівлі, потрібно зламати, щоб туди отримали доступ до цих комах, і тоді процес знищення колонії буде запущений.

termity-3.jpg

Нематоди паразитують на термітах – після зараження ці шкідники можуть прожити не більше 48 годин. Нематоди проникають усередину їхнього організму і призводять до загибелі. Головний недолік цього методу – нематоди самі незабаром помирають, тому їх потрібно регулярно вносити до гнізда, щоб винищити всіх особин.

Також перевіреним засобом у боротьбі з клопами, термітами та іншими видами шкідників є борна кислота. Її застосовують у чистому вигляді як порошок або як один із компонентів спеціальної пастки або приманки. Навіть невелика кількість з'їденої борної кислоти призводить до паралічу комахи та її смерті.

Замовити послугу

Чим ще можна вбити термітів?

Є ще кілька варіантів препаратів, використання яких дозволяє ефективно боротися з колонією термітів, яка оселилася в будинку:

  1. Інсектицид у формі рідини на основі фіпронілу. Це отрута повільної дії, яка викликає параліч у термітів після того, як вони з'їдять навіть трохи обробленої ним деревини. Застосовують його не тільки для знищення конкретно взятої термітної популяції, а й для створення бар'єра навколо будинку для запобігання попаданню на його територію цих комах.
  2. Інсектицид у гранулах на основі імідахлориду. Ця отрута призводить до смерті термітів відразу після поїдання. Достатньо розсипати гранули на прибудинковій території, щоб створити навколо житла захисний бар'єр від попадання в нього інших шкідників.
  3. Піна на основі того ж фіпронілу. З її допомогою варто запінити всі ходи та галереї, якими в деревині пересуваються терміти. Щільна піна на основі паралітичної отрути повільної дії уб'є комах протягом кількох днів.
  4. Порошок діатомового пилу або силікааерогелю вбиває комах, тотально зневоднюючи їх зсередини. Розсипати його варто в місцях особливого скупчення термітів, але тільки за умови їхнього перебування в сухій деревині.
  5. Приманки на основі дифлюбензурону або гексафлюмурону (отрут повільної дії). Вони підходять лише для використання на вулиці та призначені для стерилізації термітних королів. Як тільки це станеться, колонія поступово сама вимре, але цей метод боротьби зі шкідниками займе більше часу.

Усунення термітів методом професійної дезінсекції

Якщо звичайні методи боротьби з термітами не дали бажаного ефекту, варто випробувати останній і найдієвіший – газацію. Такий вид дезінсекції пропонує компанія Ліквідатор.

termity-4.jpg

З метою знищення цих шкідників уражена ними деревина обробляється за допомогою сильнодіючих хімікатів – хлорпікрину, сірковуглецю або ціаністої кислоти. Пам'ятайте, що подібну обробку не можна проводити на складах харчової промисловості та всередині підприємств – лише зовні.

Перед початком дезінсекції варто звільнити територію від харчових продуктів, домашніх улюбленців та дітей. Всі щілини у дверних та віконних отворах замазуються розчином та заклеюються вощеним папером. Наглухо закрити потрібно вентиляційні отвори, піддувала і дверцята топки. Іншими словами, приміщення герметизується для досягнення бажаного ефекту газації – 100% знищення популяції термітів.

Обробка об'єкта сильнодіючими хімікатами триває кілька днів – приміщення не варто відкривати чи провітрювати хоча б 3-5 діб. Після завершення приміщення провітрюється, а всі льотні отвори термітів на дерев'яних конструкціях замазуються, щоб комахи не змогли покинути свою колонію.

Якщо ці дерева вже розвинулися всередині конструкцій з дерева, то хімічну обробку варто проводити навесні, коли личинки термітів вже підбираються ближче до зовнішніх шарів дерева і перетворюються на ляльок.

Головний недолік цього методу полягає в тому, що після обробки якийсь час людині не можна перебувати у приміщенні. Інсектициди, які використовуються фахівцями при газації, токсичні для людей та домашніх тварин. Домогтися знищення термітів таким методом можна повністю на невеликих предметах – наприклад, меблів, але тільки в спеціальних вакуумних камерах. На великих площах це складно зробити, адже у дерев'яних будинках є багато конструкцій, до яких неможливо дістатися спеціалістам, а там також могли оселитися терміти. Тому через якийсь час колонія може знову розмножиться і дати знати про себе.

Профілактика появи термітів

Кращі результати у процесі боротьби з термітами демонструє не саме їхнє знищення, а будь-яка профілактика їхньої появи. Основа захисту вашої деревини від зараження цими комахами – це поєднання хімічної обробки дерева та прорахунок можливості ураження дерев'яних конструкцій термітами ще на етапі будівництва.

Для цього всі дерев'яні частини будівельних конструкцій повинні бути оброблені зовні фарбою або лаком, а всередині просякнуті перметрином – засобом, який відлякує термітів та інші види комах-древоточців. Це не тільки убереже її від пошкодження комахами, а й продовжить термін придатності.

Перметрин не токсичний для організму людини, тому використовувати його можна і як добавку в клей, призначений для дерев'яних поверхонь, і в цементний розчин при укладанні підлоги.

Фахівці рекомендують дотримуватись таких заходів профілактики появи термітів:

  1. Слідкувати за сухістю ґрунту навколо фундаменту будинку після завершення будівництва – він не повинен бути сильно вологим, щоб не залучити термітів.
  2. Регулярно чистити ринви – сміття, яке в них накопичується, є ідеальним середовищем для розмноження термітів.
  3. Всі можливі отвори, які є в деревині, потрібно або максимально зменшити, або повністю заповнити, щоб туди не змогли проникнути шкідники.
  4. Вентиляційні отвори в приміщенні повинні бути вільними та не засміченими, у тому числі рослинами.
  5. Близько до стін будинку не можна садити чагарники та дерева, щоб згодом їх коріння не змогли пробитися крізь дерев'яні поверхні та зруйнувати цілісність їхньої структури.
  6. Поруч із будинком не варто складати деревне сміття або дрова, під якими люблять селитися терміти.
  7. Періодично варто оглядати місця зберігання дров, усі конструкції будинку, виконані з дерева на наявність у них ознак проживання термітів.

У процесі знищення термітів варто пам'ятати, що вбивати насамперед потрібно їх у гніздах, а не на окремо взятих об'єктах. Якщо ви не усунете джерело зараження деревини комахами, будь-які методи обробки будуть марними. Але пам'ятайте, що від вашого будинку гніздо термітів може бути за кілька кілометрів.

Переваги звертання до нас за дезінсекцією

Боротьба з термітами, що руйнують будівлю – це довгий і непростий шлях. І буде краще, якщо супроводжувати вас у ньому будуть досвідчені фахівці з дезінсекційної обробки. Звернувшись до компанії «Ліквідатор», ви зробите найкращий вибір. Тільки фахівцям під силу боротьба з такими комахами. Ці шкідники нещодавно почали з'являтися в наших широтах і далеко не всі знають, як насправді потрібно з ними боротися.

Пам'ятайте, що збитки, які можуть завдати терміти вашому будинку, може стати причиною непридатності житла до подальшого проживання. В інших країнах давно відома проблема атаки термітів на приватні дерев'яні будинки – часом їх потрібно просто зносити та будувати будинок заново, адже з'ясовується, що вся деревина вражена комахами.

termity-5.jpg

Наші співробітники ефективно борються з термітами на будь-яких типах об'єктів – від житлових до промислових. У своїй роботі вони застосовують якісні професійні інсектициди, які містять високу концентрацію активної речовини, яка знищує терміти. Що важливо, хімічна обробка від цих шкідників не вимагає зупинки виробництва на цей час (якщо йдеться про будь-які об'єкти промисловості, крім харчової).

Наявність спеціального обладнання та достатнього досвіду роботи на ньому дозволяє максимально швидко та якісно обробити територію. Вибрати ви можете один із передових методів хімічної обробки від термітів, які ми пропонуємо нашим клієнтам.

Записатися на обробку просто – ви можете це зробити онлайн або за номером телефону. Наші оператори опрацюють вашу заявку та передадуть її на виконання. Окрім знищення термітів, у компанії «Ліквідатор» ви можете замовити послугу боротьби з хлібним точильником та іншими комахами-шкідниками.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт