Меню

Як знищити мурашок на ділянці

Як позбутися від мурашок на дачній ділянці: ефективні методи боротьби з мурахами

Автор: Редакция Ликвидатор Як знищити мурашок на ділянці
Мурахи на садовій ділянці давно перестали бути чимось милим і чарівним. З дитинства ми пам'ятаємо, що ці комахи є санітарами лісу і приносять користь природі. Частково, з цим можна погодитися. Вони поїдають гусениць, які згубно впливають на урожай, та удобрюють ґрунт фосфором і калієм. Однак сусідство з цими комашками в саду і городі приносить набагато більше шкоди, ніж користі. Тому ми підготували для вас статтю про боротьбу з мурахами та поради, які допоможуть зберегти урожай.

Причиною появи мурашок в саду або городі є велика територія неораної землі. Тут вони знаходять умови для облаштування мурашника, а наявність смачної та поживної їжі робить їх життя ситим та комфортним.

Ще однією причиною, чому ці комашки селяться на ділянці, стає попелиця. Заселяючись на певну територію, колонія підтримує життєдіяльність попелиці та створює з нею своєрідний симбіоз. Ця спільнота не несе нічого хорошого для врожаю, тому садівники прагнуть будь-що позбутися таких непроханих гостей.

Шкода від мурах присадибному господарству

Говорячи про збитки, яких здатне завдати садовому господарству мурашине сімейство, слід зазначити наступні пункти:

  • Комахи виробляють речовину, подібну кислоті, яка підвищує показники кислотності ґрунту. Це своєю чергою згубно позначається на рослинах.
  • Мурашині будинки, що знаходяться у ґрунті, негативно впливають на розвиток рослин, завдаючи шкоди кореневій системі.
  • Коли популяція зростає, шкідники починають поїдати плоди, ягоди та овочі з високим вмістом вуглеводів. Найчастіше колонія з'їдає урожай ще на етапі зав'язі.
  • Мурахи вживають в їжу бутони та пелюстки квітів.
  • Перебуваючи в мурашнику, особини поїдають насіння і розсаду, які знаходяться поблизу їхнього житла.
  • Поширення по ділянці бур'янів.
  • Підтримка життєдіяльності та розведення попелиці.
  • Знищення дерев.
  • Шкоду продовольчим запасам людини.

Також представники мурашиного виду можуть завдати шкоди здоров'ю людини. Зазвичай, ці шкідники не кусаються, проте якщо це все ж сталося, укус може викликати набряк, свербіж, головний біль, нудоту і навіть погіршення роботи серця. Бували випадки, коли мурашині укуси приводили до кропивниці, набряку Квінке та анафілактичного шоку.

Замовити послугу

Що робити, якщо вкусив мураха?

Зазвичай укуси комахи не вимагають ніякого лікування, і больові відчуття проходять самостійно через кілька годин. Однак, якщо неприємні симптоми не пішли, або вас вкусила кілька особин, дотримуйтесь таких порад:

  • для початку протріть місце укусу спиртовмісною настоянкою;
  • прикладіть до ураженої ділянки шкіри компрес з харчової соди;
  • зняти набряк допоможе сире картопляне пюре або розпарене березове листя;
  • якщо у вас з'явилася алергічна реакція, випийте антигістамінні препарати.
  • При погіршенні стану слід негайно звернутися до лікаря.

Щоб уникнути неприємних наслідків, краще боротися зі шкідниками професійними засобами і замовити дезінсекцію від мурах. Якщо ви вирішили самостійно позбавитися від комах, ознайомтеся з порадами професіоналів.

Вибираємо засіб від мурашок

Сьогодні в магазинах садових товарів можна знайти велику кількість засобів для боротьби з паразитами. Виробники пестицидів використовують у своїй продукції дві основні діючі речовини. Це діазинон і хлорпірифос. Перша речовина згубно впливає на нервову систему шкідників, приводячи до паралічу. Рослини, оброблені засобами на основі діазинон, отримують захист на час до трьох тижнів.

Другий хімікат також блокує нервову систему комашок і залишається в ґрунті понад 100 днів. Рослини отримують активний захист строком до двох місяців.

Найбільш популярні препарати для виведення мурашок з садової ділянки:

  • «Абсолют»;
  • «Анти-мураха»;
  • "Великий воїн";
  • «Грім-2»;
  • «Деліція»;
  • «Медветокс»;
  • «Муратокс»;
  • «Мурацід».

Працюючи з пестицидами, садівникам не варто забувати, що ці препарати завдають шкоди всьому живому, в тому числі тваринам і людям. Тому застосовувати хімікати варто з акуратністю, а купувати слід тільки перевірену продукцію від надійних виробників.

Поради по боротьбі з мурахами на ділянці

Якщо ви противник хімічних засобів, спробуйте вивести комах «народними методами». Оскільки ці комашки недолюблюють різкі запахи, розкладіть навколо їхнього житла копчені рибні голови, листя анісу або суміш з тирси та перетертого часнику. Регулярно оновлюйте аромати. Також можна висадити серед «культурних» рослин часник, наприклад, це захистить від зазіхань грядки з полуницею. Відлякує комах деревне вугілля, тютюновий попіл, листя томатів, скипидар і рослинну олію.

Мурашині сім'ї не витримують насадження полину і петрушки. Чим більше в городі буде цих кущиків, тим менше ймовірність неприємного сусідства.

Можна облити мурашник гасом, тоді його жителі будуть змушені піти. Також, хорошою ідеєю може стати викопування гнізда: з настанням сутінків, коли комашки повернулися додому, швидкими рухами викопайте мурашине житло і, поклавши його у відро, віднесіть якнайдалі від ділянки.

Відлякує мурах суміш з дріжджів, цукру, води і меду, розфасована по сірникових коробках. Розташуйте їх поруч з входом в гніздо, і через кілька днів комашки будуть цуратися цих місць.

Добре допомагає позбутися від шкідників суміш з води, гасу, карбонової кислоти та господарського мила. Цією рідиною варто полити місця скупчення комашок.

Замовити послугу

Боротьба з комахами в саду

Кілька способів захисту дерев:

  • накручуйте стовбури дерев ватою, попередньо змоченою в карболовому розчині;
  • використовуйте пояс з фольги з поролоновою підкладкою;
  • рятує ствол від навали мурашок кільце з сажі, змішаної з лляною олією;
  • обробіть стовбури дерев конопляним маслом, мурашки будуть їх уникати;
  • перепинить доступ до дерева глиняне кільце навколо стовбура шириною до 5 см, наповнене водою;
  • прогнати комашок від коренів дерева допоможе хлорне вапно, розсипане на місцях їх скупчення та полите водою.

Садівники можуть захистити кущі за допомогою ганчірок, змочених в гасі. Їх можна просто розкласти під кущами та комахи не підійдуть до рослин. Також їх здатні відлякувати насадження календули.

Можна боротися з мурахами побічно, знищуючи попелицю. Замісити в тазику розчин з води та мила або додайте в мильний розчин золу. В отриману суміш занурте кінцівки гілок. Це вб'є тлю і згубно відіб'ється на мурашиній колонії.

Який би спосіб боротьби з паразитами ви не обрали, пам'ятайте, що варто бути гранично уважними, повертаючись додому, щоб не занести в квартиру шкідливих комах. Якщо ви зіткнулися з проблемою паразитів, зверніться до професіоналів. Це допоможе швидко вирішити виниклі незручності, заощадивши час, нерви і кошти.

Розв'язувати будь-яку проблему з паразитами допоможе дезінсекція приміщень командою професіоналів «Ліквідатор». Ми працюємо в Харкові та по всій Україні.

Стовідсотковий результат гарантовано!


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт