Меню

Надійні способи вивести тарганів раз і назавжди!

Компанія Ліквідатор - якісна боротьба з комахами і гризунами

02.01.2020

Надійні способи вивести тарганів раз і назавжди!

Якщо ви живете в звичайному багатоповерховому будинку, де є підвали, сміттєпроводи і захаращені до стелі сходові майданчики, ви точно зіткнетеся з тарганами. Ці шкідники проникають в будинок через вентиляційні отвори, щілини в стінах і підлозі, через каналізаційні труби. Особливо вони люблять жити, розмножуватися на кухні та у ванній кімнаті - тут волого і тепло. Гинуть комахи тільки при температурі нижче -5 градусів.

При появі навіть однієї комахи в будинку потрібно бити на сполох - пізніше вивести тарганів буде складніше. На ранньому етапі допоможуть народні засоби боротьби. Якщо ж таргани сильно розплодяться, без допомоги дезінсекторів не обійтися.

З'явилися таргани? Ви зможете з ними впоратися!

Особливість тарганів як виду - це їх живучість. Якщо в близькому доступі комахи не знаходять залишків продуктів харчування, вони можуть їсти забруднення, пил, опале волосся, мило, шкіряні вироби, тканину, клей, яким склеюють книги, ізоляцію від проводів. Виняток для них складають лише залізо, скло і пластмаса.

Без їжі комахи можуть прожити до 2 місяців, а ось без води - не більше 1 тижня. Тому потрібно вчасно проводити очистку кухонних поверхонь, простору за холодильником, плитою і кухонними шафами від залишків їжі, стежити за рівнем вологості в кімнатах. Чим більш сухо буде на кухні або у ванній, тим краще для вас і гірше для тарганів.

Навіть в самому чистому і прибраному будинку можуть завестися комахи, і в цьому абсолютно не буде вашої провини. Часто вони потрапляють в квартири від нечистоплотних сусідів, які не знищують тарганів роками. Також вони переходять з квартири в квартиру в пошуках їжі, якщо в попередньому житло їх почали інтенсивно труїти.

Якщо ви побачите хоча б 1 таргана, рекомендуємо уважно оглянути кухню, а саме місця поруч з відром для сміття і раковиною. Там тепло, волого і надходить мало сонячного світла - це сприятливі умови для розмноження комах. Також шкідники люблять жити в побутовій техніці - їх знаходять в тостери, мікрохвильових печах, комп'ютерах, телевізорах, кухонних вагах. Не варто шукати яйця і дорослі особини тарганів в прохолодних місцях, де є протяги, а також біля підстилок домашніх тварин.

Прусаки дуже швидко розмножуються, але не тільки тому вони небезпечні для людини. В першу чергу, вони є переносниками небезпечних інфекційних захворювань і гельмінтних інвазій.

Головна складність в боротьбі з ними - це вчасно їх виявити, так як переміщаються комахи не днем, а вночі. Але таргани залишають після себе специфічні сліди, за якими можна їх виявити. Мова йде про:
 • особливий запах на кухні - таргани виділяють феромони, які залучають в ваш будинок інших особин цього виду;
 • крихітні забруднення у вигляді точок на кухонних меблів, посуді, стінах і підлозі;
 • появі на кухні яєць тарганів - вони невеликі і мають довгасту форму.
Якщо на кухні або у ванній кімнаті ви помітили хоча б 1 з цих ознак, час розпочати активну боротьбу з шкідниками за допомогою хімії. І вона неодмінно закінчиться вашою перемогою!

Народні методи або інсектициди: який спосіб боротьби з тарганами більш ефективний?

Інсектицидні препарати і народні методи боротьби з тарганами мають різну мету використання. Перші дозволяють повністю знищити популяцію комах, а другі допомагають лише їх відлякати. В якості народних методів знищення тарганів найчастіше застосовуються:
 • оцтова есенція;
 • бура;
 • нашатирний спирт;
 • натуральні ефірні масла;
 • Борна кислота.

З їх допомогою проводять очистку підлоги, кухонних поверхонь, стін. Але ці засоби ефективні лише при наявності одиничних особин тарганів в будинку. Якщо ж вони сильно розплодилися в квартирі, вивести їх можна лише за допомогою інсектицидів інтенсивної дії.

Отрути від тарганів продаються в 3 видах: рідкому, гелеобразном і вигляді спрею. Їх використовувати дозволено в домашніх умовах без сторонньої допомоги. Для профілактики рекомендується наносити препарати:
 • за холодильником і кухонними меблями;
 • під раковиною на кухні;
 • у ванній кімнаті;
 • на плінтуси в кімнатах;
 • поруч з відром для сміття;
 • в темних кутках за диваном, в шафах, куди надходить недостатньо сонячного світла.
Що хімічна обробка приміщення, що використання народних коштів вимагає спеціальної підготовки. Перед початком знищення тарганів потрібно заховати всі продукти харчування в холодильник або герметичні контейнери, зробити генеральне прибирання приміщення від жиру, пилу, а також насухо протерти ванну і раковину.

Найбільш безпечними інсектицидами для людини є гелі та пасти. Під час обробки ними приміщення люди і домашні тварини не зобов'язані залишати будинок, так як ці кошти не виділяють в повітря небезпечних для життя речовин. Жирова основа дозволяє гелям і пасті довго не застигати, тому шанс, що її проковтнуть таргани, значно збільшується. Також прусаки можуть принести їх частинки в гніздо, і тим самим знищити більшу кількість комах.

Не менш популярним засобом в боротьбі з комахами вважаються аерозолі. Головна перевага спреїв полягає в тому, що з їх допомогою можна організувати догляд за важкодоступними місцями. Саме за тумбами, диванами неможливо розподілити пасту або гель, або поставити спеціальні пастки.

Але при роботі з ними потрібно дотримуватися певних правил:
 • в будинку не повинні знаходитися домашні тварини і люди, крім тієї людини, яка буде труїти комах;
 • при роботі з аерозолем потрібно використовувати спецодяг, засоби індивідуального захисту очей та слизових оболонок;
 • після завершення обробки необхідно ретельно провітрити приміщення - інтервал завжди вказується на флаконі кошти, а також зробити вологе прибирання.
Користувачі часто купують пастки для тарганів і ультразвукові відлякувачі. Вони допомагають впоратися з невеликою популяцією комах і запобігти їх повторній появі. При цьому здоров'ю людини і тварин не завдається шкода. Але впоратися з великою популяцією шкідників вони не в змозі - для цього потрібні більш потужні ультразвукові пристрої, що викликають сильні головні болі і безсоння.

Пам'ятайте, що у прусаків дуже швидко виробляється стійкий імунітет до інсектицидів. Тому наша порада: при виборі нового засобу звертайте увагу не на його назву, а на основний діючий компонент складу. Саме він повинен регулярно змінюватися. Крім того, концентрація отруйних для комах речовин в доступних магазинних препаратах набагато нижче, ніж в професійних засобах. Тому популярні гелі, крейда і т. д. можуть не надати належного ефекту, а з виробленням імунітету до інсектицидів, ускладнити виведення комах навіть для досвідчених дезінсекторів.

Але буває настільки занедбане житло, де з тарганами звичайними інсектицидами впоратися абсолютно неможливо. У таких випадках потрібно викликати бригаду дезінсекторів і проводити неодноразову обробку приміщення від тарганів.

Як уникнути розмноження прусаків в будинку?

Жоден навіть найсучасніший інсектицидний препарат або перевірений часом народний засіб від тарганів не гарантує 100% -ного результату. Його не буде зовсім, якщо не мити поверхні вчасно і не дотримуватися елементарних санітарно-гігієнічних норм догляду за житлом.

Запорука відсутності комах-шкідників в квартирі - це її регулярне сухе і вологе прибирання, що не залишає після себе розводів. Особливу увагу приділіть кухні, де часто накопичується жир і пил на робочих поверхнях, кухонних шафах, побутовій техниці. Це ідеальне середовище для існування і розмноження тарганів.

Прибирайте забруднення за допомогою засобів побутової хімії, а на самій кухні краще поставити герань - запах цієї рослини відлякує тарганів.

Не рекомендується залишати на столі залишки їжі, крихти та інший харчове сміття потрібно своєчасно прибирати, після цього мити і витирати поверхню. Це ж стосується сміттєвого відра - не чекайте, поки воно заповниться з верхом.
Викидайте органічні відходи вчасно,  не залучайте їх запахом в будинок тарганів та інших комах. Краще вибирати для кухні відро для сміття із кришкою, що щільно закривається.

Нез'їдена їжа повинна упаковуватися в контейнери, банки, ємності з кришкою і зберігатися в холодильнику, а не на столі, де до неї можуть підібратися ненажерливі прусаки. Це правило також стосується їжі ваших домашніх тварин. У вільному доступі повинна бути тільки вода, їжу з миски потрібно вчасно прибирати, а сам посуд мити і ретельно витирати.

Слідкуйте за відкритими джерелами вологи в будинку - кранами, стоками, раковинами. Своєчасна ліквідація течі труб дозволить уникнути появи вологих розводівь і створення сприятливого середовища для розмноження тарганів. Взимку стежте за вікнами - на них часто накопичується велика кількість конденсату.

У тому випадку, якщо у сусідів є таргани, а у вас поки що немає, потрібно не просто радіти. Варто терміново провести профілактику їх можливого попадання до вас. Для цього натягніть сітки на вентиляційні отвори, загерметизуйте щілини біля каналізаційних стоків і водопровідних труб, а також зашпаклюйте всі щілини біля вікон і плінтусів.

Не можна проігнорувати також ремонт і декоративне оздоблення квартири в будинку, де вже є таргани. Натяжні стелі, фальшпанели, ніші з гіпсокартону - це комфортне місце для розмноження тарганів. Головне, що там їх неможливо знищити, єдиний вихід - це демонтаж таких деталей інтер'єру.

Якщо ж ви все-таки зважилися на їх установку, то прислухайтеся до нашої поради: попередньо обробіть поверхню за допомогою інтенсивного инсектицидного гелю. Найкраще проводити обробку не самостійно, а викликавши на будинок фахівців з дезінсекції з СПК «Ліквідатор». Вони визначать всі місця можливої ​​дислокації тарганів, і будуть використовувати інсектициди, безпечні для людини.
Схожі публікації

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок