Меню

Чим обробити льох перед закладкою овочів на зберігання

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Автор: Редакция Ликвидатор Чим обробити льох перед закладкою овочів на зберігання

Підвал або льох – популярний спосіб зберігання свіжих овочів, фруктів та консервації. Його перевага – підтримання постійної температури та вологості. Але для того, щоб зберегти свіжість урожаю якомога довше, необхідно підготувати приміщення.

Зберігання у підвалі: плюси та мінуси

Основна перевага підвалу – розташування нижче рівня землі, завдяки чому відсутнє природне освітлення та зберігається низька температура протягом року. Крім того, підвал – велике приміщення. Його облаштування дозволить зберігати не лише овочі чи фрукти, а й м'ясну, молочну продукцію, вина.

Головний мінус підвалу та льоху – необхідність створення оптимальних умов зберігання врожаю. Під час підготовки стін рекомендується використовувати бутовий камінь, монолітний бетон або плити, керамічну цеглу. Деревина поганий варіант: вона не стійка до вологи, швидко піддається гниттю й вражається пліснявою. Якщо без дерева не обійтися, воно вимагатиме додаткової обробки антисептиком. Для підтримки температурного режиму (для зберігання врожаю це -2-4 градуси) необхідно утеплити підвал.

5-podval.jpg

Ще один мінус – необхідність оптимального мікроклімату. Наприклад, підвищена вологість призведе до утворення цвілі, а висока чи низька температура – до псування овочів. Крім того, облаштування підвалу вимагає менших витрат, ніж будівництво льоху. Додатковою перевагою підвалу є теплоізоляція житлового приміщення.

Як підготувати льох для зберігання овочів

  • Вентиляція.За її допомогою створюється оптимальний рівень вологості, а температура при цьому не підвищується. У підвалі має бути не менше 2 вентиляційних труб на різних рівнях. Одна забезпечує надходження потоку повітря, а друга вихід випарів. При цьому виходи труби слід закрити ґратами, що не допустить появи шкідників.
  • Дренажна система. Етап включає виробництво гідроізоляції в приміщенні, особливо при високому рівні залягання ґрунтових вод. Під час дощу або танення снігу приміщення може підтоплюватись. Рішення – посилення фундаменту, створення гідроізоляції та вимощення по периметру будівлі. Обов'язково дотримується півметрова відстань від місця проходження ґрунтових вод.

Замовити послугу

Якщо взимку на стінах з'являється іній, це говорить про необхідність утеплення. Для цього використовується пінополістирол, його листи укладаються на підлозі й стелі на дерев'яні латочки покриті мінватою.

  • Закладення тріщин у стінах. Для контролю мікроклімату в підвалі необхідне закладення тріщин цементом і скловатою. Додатково можна використовувати глину, яка наноситься поверх бетону. Метод також дозволяє позбавитися появи дрібних гризунів.
  • Обробка та побілка стін, стелі. Стіни та стелю рекомендується обробити борною кислотою перед побілкою. Пропорція: 20 мл на 1 л води. Це необхідно для контролю вологості у приміщенні та профілактики появи грибка. За наявності плісняви на стінах використовується розчин мідного купоросу або будь-який інший засіб від плісняви. Після обробки всі залишки необхідно зчистити зі стін та стелі, а чиста поверхня шпаклюється. Додатково стіни можна пофарбувати фарбами антисептичних домішок.
  • Сушіння підвалу. Після обробки та усунення джерела вогкості приміщення потрібно просушити, а контейнери та стелажі винести для просушування на відкрите повітря. Їх також слід обробляти протигрибковим розчином.
  • Обробка димовою шашкою. Методика передбачає обробку приміщення сірчистим газом. Він перешкоджає появі плісняви, грибка, гнилі та усуває комах. Шашка проста у використанні та гарантує гарний результат. Перед обробкою приміщення потрібно герметизувати, а шашку помістити на негорючу поверхню. Шашка випускає сірчистий газ без домішок. Вона не димить, тому поверхні підвалу не покриються кіптявою. Після обробки приміщення має залишатися закритим наступні два дні. Потім необхідно провести вологе прибирання стелажів та ящиків для зберігання.

5-podval-1.jpg

Крім того, можна скористатися послугами дезінфекції, яка гарантовано позбавить від грибка, плісняви та неприємного запаху. Для дезінфекції наші фахівці використовують метод гарячого або холодного туману, який поширює дрібні частинки препарату на всі поверхні.

Професійна дезінфекція підвалів позбавить вас від грибка після першої процедури. Наші фахівці ретельно досліджують приміщення та визначать джерела вогкості, залишать додаткові рекомендації щодо облаштування приміщення.


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт