Меню

Тютюновий жук

Вся інформація про тютюновий Жука - як боротися з тютюновому жуком і чому від них треба позбавлятися? • Все про тютюновий Жука

Тютюновий жук

Тютюновий жук

Чим відомий тютюновий жук?

Цей шкідник відноситься до сімейства точильщиков, він продовжує активно поширюватися по всім країнам світу. Незважаючи на те, що його називають тютюновим жуком, ця комаха пошкоджує будь-які види рослинної сировини.

Живе він на складах, фабриках, фермах, де розміщуються продукти харчування. Також жук часто зустрічається в великих колекціях рослин і комах - з ним давно борються провідні музейні заклади і бібліотеки світу. Небезпека для цих речей складають лише личинки жука, а не його дорослі особини.

У народі цей вид жуків називають прикідашка через їх схильність прикидатися мертвими, якщо їм загрожує атака іншого комахи. На стадії дорослої особини жук має вигляд невеликої коричневої комахи з блискучим відливом. У будинку або на дачі днем ​​ви його не побачите - ця комаха активна в нічний час доби.

Що їсть і як розмножується тютюновий жук?

Як і інші види жесткокрилих, його дорослі особини вміють добре літати. Саме під час літа самки жука-точильника активно поширюють яйця. Найкраще для цієї мети підходять зв'язки тютюну, на яких їх не видно, але в разі їх відсутності підійде будь-який інший натуральний продукт. Від якості обраного місця для яєць залежить їх подальше дозрівання.

Вилупившись з яєць, личинки починають їсти продукт, в якому вони опинилися. Це можуть бути сигари, какао-боби, зернові, сухофрукти, бобові та різні крупи. Личинки жука не гребують жодним видом рослинної сировини.

Активність розмноження цього шкідника безпосередньо залежить від температури навколишнього середовища. Чим вона вища, тим більше поколінь жука відтворюється за 1 сезон. При вдалому збігу обставин для нього за рік сформується до 5 повноцінних поколінь, при низькій температурі навколишнього середовища - не більш як 2.

Личинка з'являється з яйця вже через 1-2 тижні і починає активно рости. За наступні 15 днів вона 3 рази линяє, а за 2 місяці - перетворюється в лялечку. Смертельною для цього жука вважається температура повітря в 4 градуси. При ній він гине на будь-якій стадії розвитку.

Що цікаво: дорослі особини нічим не харчуються, вони лише спаровуються і відтворюють нове потомство.

Яку небезпеку несе популяція тютюнового жука?

Саме личинки цього жука завдають шкоди продуктам харчування на складах і в житлових будинках. Вони не є небезпечними для людини, як таргани, блохи та інші переносник інфекційних захворювань, але користі теж не приносять.

Якщо ви зберігаєте на дачі продукти харчування про запас, вони в серйозній небезпеці. Найбільше від цих шкідників страждають рис, арахіс, тютюн, фініки, прянощі. Жуки атакують їх на складах для зберігання, і в виробничих приміщеннях.
Що стосується тютюну, то ці комахи байдужі до звичайних сигарет. У них міститься дуже велика кількість шкідливих для них синтетичних інгредієнтів. Їх цікавлять виключно якісні дорогі сигари, виготовлені з натуральних матеріалів. Свідченням того, що в сигарах жили личинки жуків, є специфічні дірочки в тютюнових виробах, а також тютюнова труха і пил червоного кольору в хьюмидоре.

Захистити від атаки жуків продукти харчування дуже складно. Вони здатні пробратися і відкласти яйця навіть в целофанові упаковки і герметично закриті контейнери. Перешкодою для них не стане поліетиленова кришка або щільна фольга, яка встояла перед мурахами і тарганами.

Складнощі в боротьбі з цією комахою виникають через те, що його зовсім не видно. На відміну від інших переносників бактерій і мікроорганізмів, ви побачите результати діяльності личинки жука, а не його самого.

Як боротися з шкідливим комахою?

По ряду причин позбутися цієї комахи дуже складно. Щоб вивести тютюнового жука і запобігти його подальшому розмноженню, варто застосувати метод шокової терапії, а саме - дуже низьку температуру повітря. Якщо личинки жука з'явилися на кухні взимку, варто хоча б на добу залишити вікно відкритим. Різке зниження температури призведе до загибелі яєць, личинок і дорослих особин цього побутового паразита.

На додаток до нього варто також спробувати:
  • метод вологої дезінсекції приміщення;
  • газацію і фумігації - ці види обробки більше підходять для виробничих приміщень, ніж для квартир;
  • комплексну обробку інтенсивними аерозолями.

Позбутися від відкладених яєць жука в крупах і зернових допомагає їх прожарювання в духовці при високій температурі. Якщо личинки погано відреагували на використовувані вами інсектицидні препарати, є сенс звернутися до дезінсекторів. Вони допоможуть вивести цих паразитів в будинку або робочому приміщенні, і запобігти псуванню ними різних продуктів харчування.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт