Меню

Ефективна боротьба з мурахами на комунальних об'єктах та прилеглих територіях

Як боротися з мурахами. Класифікація мурах та особливості їхньої життєдіяльності. Ефективна боротьба з мурахами на комунальних об'єктах та прилеглих територіях.

Автор: Редакция Ликвидатор Ефективна боротьба з мурахами на комунальних об'єктах та прилеглих територіях

Людина може тільки позаздрити силі та витривалості мурах, адже підняти вагу в 50 разів вище за власну не може жодна істота у світі. Мурахи, хоч і вважаються найменш нешкідливими комахами серед різноманіття видів, але все-таки завдають чимало шкоди. Боротьба з ними на присадибній ділянці також важлива, як і усунення колоній, що розташувалися на комунальних об'єктах (включаючи приміщення дитячих садків, шкіл, лікарень), садово-паркові та ігрові комплекси поблизу житлових багатоквартирних будинків.

Класифікація мурах та особливості їхньої життєдіяльності

Вченими, які займаються вивченням та аналізом життєдіяльності комах, на сьогоднішній день виявлено понад 14 тисяч різновидів, ознаки яких дозволяють віднести їх до підвиду мурах. Комахи поширені по всій земній кулі за винятком льодовиків. На території України вчені виявили 146 видів, що відрізняються між собою зовнішніми ознаками.

Найчастіше в Україні зустрічаються мурахи наступних різновидів:

  • чорні садові;
  • руді лісові;
  • фараонові (корабельні);
  • дерев'яні.

Садові різновиди шкідників будують свої гнізда під землею. Перевагу трудяги віддають пухкому ґрунту, і тому найчастіше шкідників можна виявити на грядках з молодими саджанцями культурних рослин. Садові мурахи також часто псують газони у парках та клумби, на яких висаджуються квіти. Розмір комашки – близько 5 мм, і саме тому ходи, які залишають особини, не завжди помітні неозброєним оком.

Руді лісові мурахи відрізняються силою та витривалістю. Саме цей різновид комах здатний всього за кілька ночей спорудити піраміду з соломинок, землі та листя. Поряд із цими видами можна зустріти популяції рудої мирмики, багаторічну боротьбу з якою доводиться вести городникам та дачникам. Шкода посадкам і рослинності завдають червоногрудих деревочків. Мурашки цього різновиду псують не тільки дерева, що всихають, але і гризуть дерев'яні конструкції.

Усі різновиди комах живуть у мурашниках. Гнізда можуть мати різну форму і розмір, але завжди відповідають тим самим принципам і мають однаковий пристрій.

Мурахи вважаються одним із найбільш високоорганізованих живих організмів. Наголошується, що комахи живуть у колонії за особливим статутом, мають гарні комунікативні навички, а також здатні отримувати та аналізувати інформацію, що виходить від природи. Спостереження за життєдіяльністю різних сімейств дозволяє вченим стверджувати, що мурашині стежки, якими шкідники пересуваються до свого будинку відповідають магнітним лініям планети.

Чому мурахи перестали боятися людей та міст?

Ареал проживання комах за останні десятиліття значно збільшився. Донедавна найбільше скупчення мурах відзначалося на сільськогосподарських угіддях та лісопосадках. Урбанізація та доступність їжі стає головною причиною того, що шкідники стають менш обережними та поселяються все ближче до людини. Цьому сприяє як розширення зон життєдіяльності людини, а й зміна клімату.

Людське житло для мурах є надійним джерелом їжі, тому, боротьбу з шкідниками, що оселилися на харчоблоку дитячого садка, школи або лікарні, доведеться проводити за допомогою інсектицидів. Не менш часто комахи селяться поблизу контейнерів, куди люди відправляють побутове сміття. З настанням холодів мурахи переселяються в підвали будинків, а звідти по вентиляційних ходах потрапляють у квартири.

Головною причиною появи шкідників поблизу житла людини та на об'єктах комунальної власності називають антисанітарію. Крихти та краплі солодких розчинів, а також вода у вільному доступі є гарантією того, що потомство буде забезпечене благами, і популяція зможе зростати.

Традиційними місцями для облаштування гнізд у приміщеннях вважаються затишні куточки за плінтусами та раковинами. Також можна виявити мурашники в ущелинах підлоги та стін, комор і підвалах.

Шкідливість та небезпека мурах

Крім псування паркових насаджень та майна, головною небезпекою для людини є перенесення інфекцій, що виявляються серйозними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Мурахи також розносять яйця глистів, які можуть паразитувати в людині та тваринах.

Мурахи, які селяться на території садово-паркових господарств, стають джерелом попелиці, секретами яких комахи харчуються. Попелиця здатна в найкоротші терміни зіпсувати крону дерев і чагарників, а також під'їсти рослини з кореня. Поряд з попелицею, мурахи розносять на собі грибкові та вірусні захворювання, які завдають не меншої шкоди рослинності.

Ще однією проблемою, яка походить від мурах, називають закислення ґрунту: пересуваючись по землі та під землею комахи залишають слід власного ферменту, який дозволяє згодом знайти шлях додому та вказати дорогу до джерела живлення родичам. Ходи, які ведуть у підземне гніздо, псують зовнішній вигляд газону, адже в місцях виходу на поверхню трава засихає. Крім цього, представники мурашиних є переносниками бур'янів.

Питанням проведення дезінсекції варто подбати і тоді, коли в будинку виявляються сліди присутності фараонових мурах, здатних розмножуватися з високою швидкістю. Колонія швидко заселяє вільні території, де після обґрунтування швидко починає псувати меблі та продуктові запаси.

Замовити послугу

Методи боротьби з мурахами

Комахи, присутність яких небажана не тільки у закладах громадського харчування, а й у торгових точках чи приватних домоволодіннях, підлягають негайній утилізації. Здавна боротьба з мурахами полягала у посипанні сіллю або обробці окропом мурашиних стежок. Таким чином люди намагалися зменшити скупчення особин та фізично скоротити популяцію шкідників. Також з метою вигнання комах люди використовували ароматні трави та ефірні олії, запах яких неприємний комахам.

Варто відзначити, що застосування відлякувальних складів часто не дає очікуваного результату навіть при тривалому застосуванні, і комахи знову з'являться на облюбованій території через кілька тижнів.

При неможливості усунути мурах простими методами, люди вдаються до встановлення пасток, використання гелевих або порошкоподібних складів, що містять отруту, а також застосування аерозолів. Механічні способи усунення шкідників та інсектицидні препарати, що переважно мають кишкову дію, надають виключно місцеве значення, і за відсутності доступу до мурашника є неефективними.

Знищення мурах на комунальних об'єктах та прилеглої до них території народними чи напівпрофесійними методами виявляється малоефективним. Серед основних причин того, що обробка самотужки не приносить очікуваного результату, зазначають:

  • неправильно підібрані препарати,
  • слабку концентрацію розчинів,
  • відсутність систематичного підходу,

а також невміння правильно визначити місця скупчення комах. Причиною відсутності результату роботи також є недостатність профілактичних заходів, дія яких має бути спрямована на недопущення заселення мурахами місць традиційного проживання.

Знищення мурах професійними методами гарантує повне звільнення від особин після першої обробки. Дезінсектори знають особливості життєдіяльності шкідників та вміють швидко і безпомилково знаходити місця скупчення популяції.

Послуги дезінсекції приміщення та присадибної ділянки у будь-якому населеному пункті України можна замовити у СВК «Ліквідатор». Компанія надає послуги на об'єктах, що знаходяться у приватній та комунальній власності, проводять обробку парків, дитячих майданчиків та сільгоспугідь. За досягнення у сфері знищення комах фірму було удостоєно звання кращого підприємства 2017 року.

Сучасне обладнання, постійне вдосконалення навичок обслуговуючого персоналу, а також використання ультрасучасних сертифікованих та ефективних препаратів дозволяє усунути комах, що несуть небезпеку людині, в найкоротші терміни. Послуги дезінсекції СВК «Ліквідатор» надає цілодобово. Замовити виїзд бригади на об'єкт, уточнити умови співпраці чи отримати консультацію фахівців можна за телефонами, вказаними на сайті.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт