Меню

Мурахи

Мурахи: працьовиті комахи або непередбачувані шкідники?

Мурахи

Мурахи

Мурахи: працьовиті комахи або непередбачувані шкідники?

З дитинства нам знайомі мурахи - їх описують в казках і віршах як невтомних, добрих і вкрай працьовитих комах. Їх ми зустрічаємо в лісі, в місті, на дачі і навіть не звертаємо уваги на їх існування до тих пір, поки вони не починають нам заважати.

Видний масштаб лиха при великій кількості мурах лише тим, хто активно займається городництвом і садівництвом. Ці комахи поширюються зі швидкістю світла, якщо в межі досяжності є ягоди, солодкі коренеплоди, опадають фрукти. І позбутися від них поодинці може бути дуже складно, якщо на території ділянки розташовано відразу кілька мурашників.

Але навіть в багатоповерховому будинку можуть жити мурашки. Особливо ця проблема актуальна для будівель з сміттєпроводами, які часто забиваються. Органічні залишки гниють і приваблюють не тільки тарганів, щурів та інших переносників інфекцій, але і мурах. А вже звідти вони переміщаються в квартири, де шанси з'їсти що-небудь смачне зростають в рази.

Особливості життя мурах

Незважаючи на те, що вони знищують багатьох комах-шкідників, мурашки все одно залишаються небезпечним сусідом для людини і домашніх тварин. І проблема полягає не в їх небезпеці, а в кількості. В одному мурашнику можуть жити від 5 до 10 млн комах, так як це соціальний тип комах.

Їх складна внутрішня ієрархія забезпечує злагоджену роботу всього мурашника. І якщо мурашкам потрібно знайти щось, що можна з'їсти, вони це неодмінно знайдуть. Більш того, на дачі велика кількість мурах і брак для них їжі в природному середовищі призводить до того, що вони:
  • знищують розсаду городніх культур і їх насіння;
  • поширюють популяції попелиці на чагарники, плодові дерева і овочі;
  • обгризають бутони квітів, провокуючи їх в'янення;
  • псують урожай фруктів і ягід.
Вони харчуються нектаром квітів і солодкими плодами, також є види цих шкідників, які полюють на черв'яків і інших комах. Симбіоз вони створюють з червецами і тлею, менш досліджено їх взаємодію з гусеницями і цукровими хробаками.

Боротися з мурахами без знання додаткової інформації про їх життєдіяльності - марна трата часу. Щодня у вас на дачі може з'являтися до 2-х нових мурашників - мільйони мурах щодня! А що говорити про цілу систему внутрішніх ходів, які вони вибудовують під вашим же городом або садом? Звичайним методом використання інсектицидів справі не допоможеш навіть в будинку або квартирі.

Небезпека сусідства людини з мурашником

Ці комахи поширюються з величезною швидкістю на будь-якій території, якщо на ній є достатньо їжі. Вони руйнують споруди з дерева, псують продукти харчування, залишають всюди липкі стежки. Тим самим мурахи перетворюють нормальне життя в безперервне прибирання і спроби заховати куди подалі всі їстівні запаси.

А як неприємно побачити зіпсований урожай овочів і фруктів, які зіпсували ці комахи. На солодких ягодах особливо видно сліди укусів, які залишають мурашки. Після візиту непроханих гостей їх уже не варто вживати в їжу.

Чорні мурахи нешкідливі для людини, навіть велика їх кількість не є небезпечною. Інша справа руді мурашки. Їхні укуси досить болючі, у людей з підвищеною чутливістю на них виникає алергічна реакція у вигляді почервоніння, припухлості і сильного свербіння. Масове ураження шкіри мурашиної кислотою вимагає прийому антигістамінних препаратів і місцевої обробки антисептиками.

Як позбутися від мурашок?

Виведення цих комах, як, втім, і інших переносників вірусів і бактерій, вимагає комплексного підходу. Регулярне прибирання приміщення необхідно поєднувати з його хімічною обробкою. Боротися з мурахами не означає просто їх знищити. Потрібно зробити так, щоб вони більше не з'явилися на ділянці або в квартирі.

Ключ до успішного знищення мурах - це руйнування їх колонії. А її нормальне існування неможливо без доступу комах до води і продуктів харчування. Ефективний контроль над їх розповсюдженням складається з поєднання відразу декількох методів - механічного, санітарного та хімічного.

Якщо ви вчасно помітите появу мурах в будинку, це вже перемога. Для цього регулярно перевіряйте ділянку і будинок на наявність мурашиних стежок. Особливу увагу приділяйте санвузлам і кухні, а також господарським прибудовам з доступом до питної води. Рекомендуємо загерметизувати всі щілини в будинку, через які мурахи проникають всередину. У такий розчин краще додати піретрини і кремнезем.

Щоб вивести мурах за допомогою хімікатів, звертайтеся за допомогою до співробітників служби дезінсекції. Вони проведуть роботи зі знищення колонії мурах в стислі терміни і проконсультують вас з питань профілактики їх повторної появи.

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Квалифицированная помощь в короткий срок и по разумной цене.
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок