Меню

Чи є отруйні павуки в Україні?

Отруйні павуки України: які бувають отруйні павуки на території України, особливості боротьби з видами

Автор: Редакция Ликвидатор Чи є отруйні павуки в Україні?

Зміна клімату на планеті призвела до того, що останніми роками на території України стали підтверджуватись факти присутності павуків, які раніше не зустрічалися у нашій країні. Членистоногих помічають у приватних будинках, парках та зелених зонах у містах. Багато павукоподібних, що з'явилися, небезпечні та можуть завдавати шкоди здоров'ю людини, тому важливо знати, які отруйні павуки є в Україні. Тварини вміють ховатися, швидко розмножуються і саме тому знищення павуків сьогодні є дуже затребуваною послугою, яку замовляють українці у компаніях, що спеціалізуються на дезінсекції.

Різновиди отруйних павуків в Україні

В Україні живе понад сотня різновидів павуків. Серед них лише близько 10 становлять небезпеку для людини. Раніше види отруйних павуків зустрічалися переважно у південних областях країни, де кліматичні умови дозволяли довгий час не впадати в сплячку. Останні 3 роки територія проживання членистоногих розширилася на північ, і тепер отруйні особини зустрічаються практично повсюдно.

У переліку найнебезпечніших павуків в Україні значаться:

  • Каракурт;
  • Тарантул;
  • Аргіопа;
  • Хеіракантіум пункторіум.

Одним з останніх в Україні виявлений Ерезус Нігер (Eresus kollari) – рідкісний вид отруйних павуків. Київська область раніше не була місцем проживання для отруйних павуків. Eresus kollari не менш небезпечний, ніж особини всіх перерахованих вище різновидів.

"Чорна вдова" або Каракурт

Протягом багатьох років одним з найотруйніших павуків в Україні вважалася «Чорна вдова». При укусі цієї тварини на тілі людини утворювались пухирі. За запевненнями вчених, які займаються вивченням отруйних членистоногих, отрута, що міститься в слині цього різновиду павучих у 15 разів токсичніша за отруту гримучої змії. Внаслідок укусу «Чорної вдови» у людини розвиваються тяжкі симптоми інтоксикації, які можуть призвести до смерті.

Місцем проживання каракуртів є відкриті ділянки. Тварини створюють притулки у землі, дуплах та ущелинах балок дерев'яних будівель. Зовнішній вигляд павука викликає неприємні відчуття: чорне забарвлення тулуба тварини доповнює червоний малюнок, що повторює контури пісочного годинника.


Замовити послугу

Тарантул

Розмір особин цього різновиду досягає 3,5 см. Тарантулов відрізняє пухнасте тіло, сильні лапи. Павуки зазвичай мешкають у степовій місцевості, але останнім часом їх можна зустріти у лісостепу. Попри грізний вигляд, тарантул не найнебезпечніший павук в Україні, як каракурт.

Тарантули, точно так, як і «Чорні вдови», риють норки у ґрунті. У своїх сховищах членистоногі чекають на своїх жертв і відкладають яйця. Тарантул не несе великої загрози здоров'ю людини, але в деяких випадках може стати причиною алергічної реакції. Укус павука нагадує бджолиний, але в його місці виникає болючий набряк. Тарантул нешкідливий для великих тварин.

Аргиопа

Павук, на тілі якого поєднуються чорні та жовті смуги, усім своїм виглядом попереджає птахів та людину про небезпеку. Аргіопа не нападатиме на людей першою, але може вкусити, коли людина з необережності порушила її володіння.

Отрута тварини не смертельна для теплокровних, але здатна стати причиною значного погіршення здоров'я. За відсутності належних заходів у місці укусу зазвичай з'являється опухлість, нарив і омертвіння тканин. Гіперчутливі люди можуть отримати серйознішу реакцію, адже токсини з отрути павука, потрапляючи в кров, може стати причиною погіршення загального стану.

Жовтосумий колючий павук (Хеіракантіум пункторіум)

Відчуття, які людина отримує при укусі цього різновиду членистоногих можна порівняти з укусом оси. Бліде забарвлення тварини дозволить останньому довгий час залишатися непоміченим.

Як і інші різновиди, Хеіракантіум пункторіум є нічним хижаком. Його основною здобиччю є дрібні комахи, яких він ловить у павутинні. Для людини отрута членистоногого не смертельна. Але його наявність у крові жертви може стати причиною розвитку тяжких алергічних реакцій.

Ерезус Нігер

Ерезус Нігер (лат. Eresus kollari) серед біологів нерідко називається сонечком. Тварина відрізняється яскравим забарвленням. Представників цієї категорії відносять до особливо отруйних, адже укус такого виду членистоногих викликає сильне оніміння кінцівки тіла, яке триває до тижня. Особливо небезпечними павуки такого типу стають у період спарювання, що припадає на кінець літа.

Розмір самки досягає 16 мм, тоді як самці виростають всього до 11 мм. Забарвлення самця і самки сильно відрізняється. Він має червоне волохате черево, на якому чітко видно 4 чорні крапки, вона - майже повністю чорна з невеликим пучком волосків кольору охри на голові.

Eresus kollari можна зустріти у високій траві у парку. Востаннє представника цього виду бачили у Київській області.

Невідкладні дії при укусі павуків

Укус павука може бути безболісним для людини. Це відбувається тому, що членистоногое при проколюванні шкіри жертви вводить речовину, яка усуває біль і неприємні відчуття. Доказом того, що людину вкусив саме павук, а не інша комаха, є подвійний прокол.

За умови того, що жертва не страждала від алергічних реакцій, контакт проходив без особливих ускладнень, але найчастіше люди стикаються з тяжкими наслідками, спричиненими присутністю токсинів у крові.

Саме тому після контакту з членистоногими не зайвим звернути увагу на власне самопочуття. При таких проявах як:

  • запаморочення,
  • діарея,
  • задишка,
  • блювота,
  • оніміння кінцівок,
  • нудота,
  • зниження гостроти зору,
  • шлунковий та серцевий біль,
  • підвищення температури тіла,
  • судоми,

слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Як перша допомога рекомендується ретельно промити місце укусу розчином господарського мила, а потім обробити ранку спиртом. Варто знати, що видавлювати отруту з ранки не варто, бо це матиме протилежний ефект. При сильному почервонінні та припухлості можна використовувати компрес із льодом.

Мандрівники та туристи знають, що при укусі павука можна використовувати сік чистотілу, йод і вдатися до припікання шкіри за допомогою сірника.

Особливості боротьби з павуками

Щоб правильно організувати роботу зі знищення павуків, слід уважно вивчити особливості життєдіяльності членистоногих. Всім павучим до вподоби тепла і ясна погода, і тому особливу небезпеку павуки представляють для людини в період з червня до жовтня. У кожній кладці міститься від 30 до 50 яєць, більшість з яких вилупиться.

Знищення павуків на території приватного домоволодіння виробляється за допомогою препаратів, що містять речовини, здатні паралізувати небезпечну тварину. Більшість препаратів, які є у вільному продажу, мають контактну дію. Саме тому при обробці гинуть ті особи, які контактували з отрутою. Яйця і кокони, що вже сформувалися, залишаються цілими та неушкодженими, і тому при настанні терміну ділянку знову атакують отруйні павуки.

Ефективним способом уникнути переселення павуків у житло людини відзначають регулярне прибирання приміщень, використання ультразвукових відлякувачів та клейових пасток. Особлива увага приділяється важкодоступним місцям, наприклад ділянкам під сходами, за шафами, де можуть розташовуватися гнізда. Крім того, виявити павутину можна і в горщиках з квітами, тому потрібно періодично проводити їхню ревізію.

Павуки мешкають у затемнених місцях, тому рекомендується збільшити освітлення в будинку, щоб скоротити кількість місць проживання. Особливу увагу приділіть стану вікон та дверних отворів, використовуйте ущільнювачі, щоб усунути всі щілини, через які павуки можуть потрапити до будинку.

Замовити послугу

Для обробки будинків застосовують токсичні препарати типу Бутокс 50. З метою відлякування павуків використовують ароматичні масла, запах яких неприємний паразитам.

Гарантовано позбутися павуків у домі та на ділянці допоможуть спеціалісти СВК «Ліквідатор». Обробка території дозволить ліквідувати не лише дорослих особин, а й усунути їх яйця та кокони. Дезінсектори компанії застосовують передові технології, що дозволяють у мінімально короткі терміни усунути членистоногих, присутність яких може бути небезпечною для теплокровних, включаючи людину. Дезінсекція проводиться цілодобово. Оформити замовлення на виїзд бригади за телефоном.

За потреби отримати консультацію звертайтеся у телефонному режимі або формі для швидкого зв'язку до спеціалістів СВК «Ліквідатор». Для зручності спілкування передбачено опцію зворотного дзвінка: консультант компанії передзвонить у зазначений у заявці час та відповість на всі питання, що стосуються співпраці.


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт