Меню

Як боротися з амброзією

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Автор: Редакция Ликвидатор Як боротися з амброзією

Амброзія – однорічна трав'яниста рослина, яка розмножується насінням. Через активне зростання та витіснення з територій корисних культур, трава належить до бур'янів. Контроль її розповсюдження здійснюється на державному рівні.

Звідки з'явилася амброзія

У Європу амброзію завезено з Північної Америки у XVIII столітті разом із насінням червоної конюшини. Перші згадки про неї датуються 1873 роком. В Україні рослина з'явилася 1914 року.

Спочатку амброзія використовувалася як лікарський препарат. Вперше її активним вивченням зайнявся німецький вчений Крікер. Швидке поширення трави почалося період другої світової війни. Вважається, що бур'ян у великій кількості заносився на нові території на колесах вантажних автомобілів. І в цей період бур'яни охопили територію приблизно в 5 млн га.

У 1978 році з'явилися перші згадки про боротьбу з амброзією за допомогою її природного ворога – амброзійного листоїду. Комаха поїдає виключно листя амброзії, але ефективність такого методу не висока.

Чому народні способи боротьби з амброзією не працюють?

Основна складність боротьби з бур'яном – неможливість повної обробки території зараження з першого разу. Коренева система рослини велика завширшки, а також йде глибоко в землю, до джерела води. Бур'ян здатний розмножуватися, навіть якщо його вирвали з коренем. Ще один важливий фактор – велика кількість насіння, що виділяється рослиною. Середня кількість від 30 000 до 40 000, у деяких випадках їхня кількість досягає 150 000. Насіння дуже легке і поширюється на нові ділянки за допомогою вітру, під час дощу або повені.

4-ambroziya.jpg

З огляду на особливості трави, самостійна боротьба з бур'яном буде безрезультатною, навіть у разі зараження невеликої території. Щоб позбутися бур'янів, варто звернутися за допомогою до фахівців якомога раніше.

Професійні способи боротьби з амброзією

Виривання та скошування. Метод може використовуватися лише у період появи бутонів. При вегетації скошування або виривання призведе до ще більшого зараження ґрунту, оскільки трава активно поширюватиме насіння і в результаті на ділянці з'явиться до 3 разів більше пагонів.


Замовити послугу

Хімічний метод. Саме цей спосіб знищення амброзії пропонують фахівці «Ліквідатора». Препарати для знищення амброзії можуть використовуватися на відкритих та закритих територіях, що дозволяє застосовувати їх у теплицях. Ми використовуємо сертифіковані гербіциди, вони не шкодять довкіллю, а головне – ґрунту. Препарати спрямовані виключно на знищення бур'янів. Крім того, гербіцид робить пилок трави нешкідливим для людини.

Наші фахівці використовують для обробки гербіциди, здатні в короткий термін відновити баланс мінеральних та поживних речовин у ґрунті. У складі препаратів екстракти органічного походження та мінеральні розчини.

Для обробки хімічним методом висота бур'яну повинна становити 7-25 см, процедура проводиться до дозрівання насіння, коли у рослини з'являються перші кілька листочків. Якщо проводити обробку в пізніший період, є ймовірність, що бур'ян зможе виробити стійкість до хімікату і його зростання буде пригнічене лише на якийсь час. Тому ми не рекомендуємо використовувати гербіциди самостійно. Першу добу ділянку не можна поливати. Результат помітний вже через день після обробки та через 3 дні у разі похмурої погоди. Забрати загиблі рослини можна будь-яким способом.

Дія гербіцидів спрямована на:

  • пригнічення росту трави та стимулювання відмирання кореневої системи;
  • запобігання росту насіння;
  • усихання рослини.

Внаслідок дії препарату, амброзія втрачає здатність виробляти життєздатне насіння.

Спосіб витіснення. Метод передбачає висаджування на зараженій території газонної трави та багаторічних рослин, що витісняють амброзію. Для цього підходять кориця, порей, люцерна. Такі рослини активно розростаються, пригнічуючи зростання бур'янів.

4-ambroziya-1.jpg

Для поширення амброзія віддає перевагу степовим районам, захоплюючи найбільш поживні ділянки землі. Часто бур'ян можна побачити біля берегів річок, залізничних насипів, на полях тощо.

Шкода амброзії

Амброзія здатна завдати істотної шкоди екосистемі. За 1 сезон рослина заражає до 10% міста, а також його околиць. Сміттєва трава росте швидко, тому активно витісняє корисні культури. Її активне поширення пояснюється невибагливістю та легкою адаптацією до змін навколишнього середовища. При сильному вітрі її пилок здатний пролетіти сотні кілометрів, захоплюючи нові території.

Замовити послугу

Амброзія виснажує ресурси ґрунту. За кілька місяців бур'ян витягує до 2000 т води та поживних речовин. Її коріння сягає вглиб до 4 м. Сама рослина може мати висоту до 180 см, у поодиноких випадках до 2 м. Трава росте густо, затінюючи корисні культури. Виснаживши ділянку землі, амброзія швидко поширюється сусідній. При цьому її насіння здатне прожити 5-40 років. За кілька років активного зростання амброзія здатна зробити ґрунт абсолютно непридатним для зростання корисних культур.

Рослина часто стає алергеном для людини або викликає бронхіальні запалення. Пилок бур'яну здатний викликати алергію через кілька секунд після контакту. Найчастіші симптоми: чхання, сльозогінність, кашель, свербіж шкіри. Алергічна реакція на амброзію виникає приблизно у кожної третьої людини.

4-ambroziya-2.jpg

Варто відзначити, що при тривалому контакті з пилком амброзії (не менш як тиждень) навіть у людини, яка раніше не мала алергічних реакцій, з великою ймовірністю з'являться неприємні симптоми. При цьому така алергічна реакція невиліковна.

Компанія «Ліквідатор» використовує комплекс заходів для боротьби з бур'янами для забезпечення 100% результату. Перед початком роботи ми оцінюємо стан ділянки та підбираємо найефективніші препарати для обробки. Ми готові надати додаткові послуги, з виведення комах, відлякуванню птахів та багато іншого. Таким чином ви збережете здоров'я садових та городніх культур.


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт