Меню

Як боротися з мурахами в будинку?

Комахи з'являються в будинку непомітно, але дуже швидко їхні колонії стають настільки великими, що завдають людині масу незручностей.

Автор: Редакция Ликвидатор Як боротися з мурахами в будинку?

Комахи з'являються в будинку непомітно, але дуже швидко їхні колонії стають настільки великими, що завдають людині масу незручностей. Винятком не стали й мурахи. 

Поруч із людьми уживаються 4 види мурах:

  • Дернова - її тіло темно-червоне або чорне. Комаха будує гнізда в тріщинах панельного будинку і легко потрапляє у квартиру в пошуках їжі. Мурахи будують гнізда між стиками тротуарних плит під дерном, від чого й отримали свою назву. Цей вид комах найбільш нешкідливий. 
  • Мураха-злодій харчується деревиною, що гниє, і воліє жити в щілинах стін або в порожнинах дерев'яних меблів. 
  • Рудий фараон частіше трапляється у квартирах, оскільки віддає перевагу теплим місцям. Комаха має тропічне походження, тому не пристосована до життя на вулиці. Для створення гнізд комахи вибирають темні, сирі місця поблизу джерела їжі. 
  • Вогняні - найбільш агресивний вид, вони атакують за перших ознак небезпеки. Укуси комахи нагадують опік, завдяки чому мураха та отримала свою назву. Впоратися з такими домашніми шкідниками самостійно неможливо. 

Мурахи живуть великими колоніями, а потрапивши в сприятливі умови - швидко розмножуються. У колонії обов'язково є хоча б одна матка, яка мешкає тільки в гнізді й не покидає його, постійно відкладаючи яйця. В одному гнізді може жити кілька маток. Решта мурашок колонії - трутні та робітники, які займаються пошуком їжі, доглядом за маткою і личинками. 

murav.jpg

Причини появи мурах

Комахи в будинку можуть з'явитися з кількох причин. Найпоширеніші з них:

  • нечистоплотні сусіди (комахи пересуваються між квартирами по витяжках, трубах і щілинах);
  • ви можете принести їх у дім самі на продуктах із супермаркету, одязі або в старих меблях;
  • з підвалу будинку;
  • у чорних мурах у весняний період виростають крила, у пошуках місця для гнізда комаха може залетіти у вікно;
  • велика кількість зіпсованих фруктів і ягід на прибудинковій території.

Замовити послугу

Потрапляючи у квартиру, кілька мурах-розвідників активно шукають джерела їжі. Це може бути відро для сміття, крихти, залишені на столі продукти. Якщо у вашій квартирі достатньо їжі для прожитку, з часом у будинок перебереться вся колонія.

Комахи рідко селяться в житлових кімнатах, віддаючи перевагу ванній і кухні. Мурахи будують гнізда за раковиною, у підлогових дошках, за кухонними шафками або плиткою. 

Ознаки появи шкідників у квартирі:

  • на залишених харчових продуктах через 2-3 години з'являються мурахи;
  • білі ниткоподібні сліди на фруктах і овочах;
  • поява мурашок у щільно закритих упаковках і банках з їжею. 
murav-1.jpg

Принципи боротьби з мурахами

Основна небезпека мурах полягає в тому, що вони можуть стати джерелом інфекційних захворювань. Створюючи запаси продуктів у затишних місцях, комахи сприяють розвитку цвілі та грибка. Крім того, вони активно псують харчові продукти. Знайшовши відповідну для харчування їжу, комаха впорскує в неї слину, яка її розщеплює.

Основний принцип боротьби з будь-якими комахами в будинку - це підтримання чистоти:

  • ретельно пакуйте продукти та не залишайте їх на столі;
  • відро для сміття має бути щільно накрите кришкою;
  • якомога частіше протирайте відкриті поверхні та пилососьте підлогу (бажано щодня);
  • не зберігайте відкритими ароматні засоби (дезодоранти, креми, гелі та порошки для прибирання).

Важливо стежити за чистотою не тільки в будинку, а й на прибудинковій території, в підвалах. Наприклад, для підтримання чистоти можна провести профілактичну дезінсекцію підвалу, у процесі якої буде знищено всі види комах-паразитів.

Прибрати абсолютно всі крихти складно. Крім того, мурахи їдять абсолютно все, навіть спеції та синтетичні продукти. Найбільше шкідники люблять солодощі. Комахи швидко розмножуються, а з ростом колонії невелика її частина разом з новою маткою формують нову колонію, переміщаючись на інше місце у квартирі. Якщо не провести дезінсекцію в будинку, таких колоній згодом буде все більше і більше. 

У боротьбі з комахами важливо знайти їхнє гніздо і знищити матку, яка керує діяльністю всієї колонії. Якщо знищити тільки робочих мурах, їхнє місце незабаром займуть нові особини. Щоб знайти гніздо, потрібно зробити невелику приманку. Залиште на видному місці шматочок чогось солодкого, потім поспостерігайте, куди попрямують мурахи. Розпізнати матку можна за її великим розміром. Зазвичай вона в 3-4 рази більша за робочу і має темніше забарвлення. Мурахи прагнуть насамперед нагодувати матку, тому несуть їжу їй. 

Замовити послугу

7 домашніх засобів для боротьби з комахами-шкідниками

Боротьбу зі шкідниками можна почати з підручних засобів, не вдаючись до інсектицидів.
Найбільш ефективні варіанти:

  • Борна кислота і сода отруйні для комах. Соду необхідно розчинити у воді й додати в солодку приманку, залишивши її в місці пересування мурах. Розчином кислоти можна залити гніздо паразитів. 
  • Нашатирний спирт і оцет мають насичений аромат. Розчином потрібно протерти всі відкриті поверхні. У результаті шкідники не зможуть знайти раніше прокладену стежку за запахом феромонів. Розчином також обробляють гніздо паразитів. 
  • Часник і пекучий перець неприємні комахам. Часточкою часнику протирають відкриті поверхні або розсипають на них мелений перець. Ще один варіант - залишити часник і перець поблизу гнізда.
  • Трави й ароматичні олії (петрушка, чебрець, лавровий лист, м'ята, меліса), цитрусові не менш ефективно відлякують мурах. Цедру або гілочки рослин необхідно розкласти в місцях активного пересування комах. 
  • Мильний розчин і розчин дріжджів використовують для обробки гнізда і поверхонь, якими пересуваються комахи. 
  • Пастки. У магазинах доступно кілька видів пасток - клейові та електричні. Їх розташовують у кутах кімнат, у місцях пересування мурах. Потрапляючи в пастку, комаха гине, приклеївшись до поверхні або від удару струму. Ефективність засобу не дуже висока, оскільки він знищує тільки робочих мурах. Враховуйте, що клейові пастки одноразові - їх необхідно міняти за наповненістю.

Зробити пастку можна самостійно з пластикової пляшки. Для цього потрібно розрізати навпіл пляшку і затерти гострі краї наждачним папером. Потім внутрішня частина змащується олією, а зовнішня обертається папером, щоб знизити гладкість пляшки. Поруч із приманкою можна покласти гілку, щоб комахам легше було пробратися, а всередині потрібно розмістити солодку швидкопсувну приманку. 

  • Отруйні приманки створюються на основі кишкової отрути. Її дія починається із зовнішніх покривів, частина отрути потрапляє в шлунок з їжею. Термін придатності таких пасток від 1 до 3 місяців. Ефективність багато в чому залежить від розташування приманки - чим вона ближче до гнізда або місць переміщення комах, тим більша їхня кількість загине. 

Використання інсектицидів

Використовувати інсектициди самостійно потрібно з великою обережністю. Магазинні препарати мають невисоку концентрацію діючої речовини, але все одно можуть стати причиною отруєння домашніх тварин і дітей. Необхідно і ретельно вибирати місце для встановлення пастки. У більшості випадків магазинний інсектицид знищує тільки частину колонії, і її популяція незабаром відновлюється. 

Щоб розв'язати питання швидко, скористайтеся послугами професійних дезінсекторів. Однієї обробки достатньо для отримання ідеального результату завдяки тому, що:

  • Для дезінсекції використовуються професійні інсектициди з високою концентрацією діючої речовини та пролонгованої дії. Препарат безпечний для людини й домашніх улюбленців, але не залишає шансу на виживання комахам. Ще одна перевага - універсальність інсектицидів. Препарати підходять для знищення кількох видів комах. Наприклад, бліх, тарганів тощо.
  • Дезінсектор обробляє приміщення генератором гарячого або холодного туману. Його перевага - дрібнодисперсне розпилення препарату, завдяки якому можна обробити всі важкодоступні ділянки будинку: простір за меблями та навколо труб, щілини, витяжку, сміттєпровід. Провести ретельну обробку будинку вручну неможливо. Крім того, генератор скорочує час обробки до 20-40 хвилин, залежно від площі приміщення. 
  • Ви отримаєте гарантію якості на послуги з дезінсекції від мурах. Однієї обробки достатньо, щоб забути про комах у середньому на 6 місяців, а при дотриманні подальших рекомендацій дезінсектора - навіть назавжди. За необхідності рекомендується проводити сезонну профілактичну обробку, щоб не допустити повторної появи комах. 

Якщо хочете дізнатися більше про професійну дезінсекцію - зверніться в "Ліквідатор", ми детально розповімо, як проходять всі етапи обробки приміщень від комах. Наші фахівці проводять дезінсекцію як у житлових будинках і квартирах, так і на промислових об'єктах, у закладах громадського харчування. Послуги доступні у всіх великих містах України. Ми проводимо планову і профілактичну обробку, що особливо важливо для підприємств громадського харчування. 

Знаючи про те, наскільки важливо не зупиняти робочий процес, ми здійснимо дезінсекцію промислових об'єктів у неробочий час. Через 3-4 години можна повертатися до звичного режиму роботи.

murav-2.jpg

Профілактика появи мурах

Щоб убезпечити себе від появи шкідників, заблокуйте їм доступ до будинку:

  • перевірте стан труб, вентиляції, проведіть косметичний ремонт, щоб закрити всі можливі щілини;
  • встановіть на вікнах захисні сітки, щоб у весняний період мураха не змогла залетіти у вікно;
  • закрийте порожнечі у дверних отворах і віконних рамах;
  • за необхідності зробіть додаткові бар'єри на шляху мурах, щоб відлякати їх (для цього в місцях частої появи комах потрібно розсипати перець, пральний порошок, куркуму тощо);
  • стежте за чистотою в будинку і на прилеглій території. 

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт