Меню

Як позбутися від щурів в закладах громадського харчування?

Як вивести щурів в ресторанах, кафе та столових

Автор: Редакция Ликвидатор Як позбутися від щурів в закладах громадського харчування?

Може ви помічали в закладах громадського харчування, як бігають щури? Це дуже небезпечно, оскільки ці гризуни є переносниками багатьох захворювань. Окрім цього, вони завдають збитку закладу, незалежно від того, де він розташований: в місті або іншому населеному пункті. Але якщо своєчасно замовити послугу дератизації, то сумних наслідків можна уникнути.

Чому з'являються гризуни

Попри те, що співробітники закладів громадського харчування стежать за гігієною, запах їжі все одно притягає гризунів. Вони можуть оселитися на сміттєвому майданчику і їсти відходи. Але нерідко ці тварини намагаються знайти лазівку, щоб спробувати пролізти на склад, кухню і смачно поїсти.

 

Якщо був помічений хоч би один щур, то можна не сумніватися, що їх насправді вже значно більше. Привести кішку до закладу не є хорошим рішенням. Кращий варіант для боротьби з гризунами - замовити дератизацію. У ідеалі її слід проводити кожні три місяці, а інформація про це має бути занесена в санітарний паспорт. Але в деяких випадках все частіше виникає необхідність прибігати до допомоги таких заходів.

Найбільш поширені шкідники - гризуни. Позбавитися від них набагато складніше, ніж від комах. Це недивно, адже щури мають розвиненіший інтелект. Вони здатні обійти пастки, в які потрапили їх побратими, а до певних інсектицидів виробляється імунітет. Але це не означає, що боротьба з ними даремна: існують досить ефективні методи.

Для правильного вибору засобу потрібно визначити, що їх притягає. Причини їх нашестя можуть бути наступними:

  • тепло. Частенько щури з'являються у будинку або госпбудівлях взимку. Вони завжди хочуть переміститися в опалювані приміщення, щоб пережити зиму;
  • їжа. Доступна їжа притягає гризунів. Крупи, хліб, для зберігання яких вибрані поліетиленові пакети, є легкою здобиччю для шкідників. Паразити легко обживаються в льосі, сараї в яких можна поласувати овочами або зерном;
  • антисанітарія. Відсутність чистоти в приміщенні притягає гризунів. Крихти хліба, залишки їжі, не вчасно винесене сміття - ці аспекти є основними при появі небажаних “сусідів”.

Гризуни залишають сліди своєї життєдіяльності, під'їдають продукти. Якщо вони завелися, то будуть чутні незрозумілі шарудіння, писки й інше.

Замовити послугу

Шкода від появи щурів

Попри розміри гризунів, багато людей їх бояться. Є вагомі підстави побоюватися появи гризунів в ресторані. Це треба зробити з тієї причини, що вони є переносниками хвороб. Гризуни поширюють такі захворювання:

  • Лептоспіроз - хвороба бактеріального характеру, серед симптомів якої підвищена температура тіла, головний біль, блювота, біль в м'язах, жовтяниця, болі в животі, діарея, висип і озноб. Симптоми нерідко помилково приймають за ознаки інших хвороб, а іноді в інфікованої людини вони ніяк не проявляються. Це може тривати декілька днів або навіть тижнів. Без лікування лептоспіроз може спровокувати менінгіт, печінкову недостатність, ниркову недостатність і смерть.
  • Лімфоцитарний хоріомененіт – інфекція вірусного характеру, що супроводжується лихоманкою, погіршенням здоров'я, відсутністю апетиту, м'язовими болями, головним болем, нудотою і блювотою. Цей вірус може стати причиною змін в головному мозку, виправити які можна тільки крайніми заходами - операцією. Він передається від вагітної жінки до дитини. Якщо це станеться на ранніх термінах, плід може померти. У 2 або 3 триместрі велика ймовірність аномалій розвитку.
  • Хантавірусний кардіопульмональний синдром – основний його носій гризуни. Поширення хвороби здійснюється через прямий контакт або вдихання пилу, в якому містяться частки сечі або посліду гризунів. Перші симптоми: втома, лихоманка, м'язові болі, проблеми зі шлунком, запаморочення й озноб. Пізніші ознаки проявляються через 4-10 діб після зараження: кашель і проблеми з диханням, а в легенях з'являється мокрота.
  • Чума – інфекція, відома з історії. Існує декілька різних форм захворювання, тому необхідно якнайшвидше приступити до терапії. Без своєчасної меддопомоги чума може сильно позначитися на організмі й призвести до смерті.
  • Щуряча лихоманка – викликається двома різними бактеріями. Кожен піддається ризику. Ознаки захворювання: озноб, блювота, головний біль, біль в м'язах, в суглобах і висип. Її можна лікувати антибіотиками, але якщо не використовувати терапію, то летального кінця не уникнути.
  • Сальмонельоз – передається через заражені їжу або воду. Тривалість симптомів 4-7 днів, і це: розлад ШКТ, лихоманка і больові відчуття в животі. У важких випадках може знадобитися госпіталізація.
  • Туляремія – інфекція бактеріального характеру, небезпечна для життя. Потрібно бути обережним при прибиранні територій, які були житлом щурів. Окрім цього, на гризунах можуть знаходитися інфіковані комахи. Неправильне поводження з тушками, вживання забрудненої їжі або води, а також вдихання часток посліду може спровокувати передачу інфекції. До симптомів відносять збільшені лімфовузли й озноб.

Є також декілька захворювань, які щури побічно можуть передавати людям, зазвичай через бліх або кліщів. Гризуни зазвичай не хворіють на недуги, переносниками яких вони є, а значить не вийде визначити хвору особину. З цієї причини боротьба зі шкідниками та гризунами на об'єкті має важливе значення для рестораторів.

Замовити послугу

Яким методом боротися з щурами

Кращий спосіб винищити в закладах громадського харчування гризунів – застосовувати клейкі пастки або мишоловки. У зв'язку з тим, що розпирскування отрут досить близько до їжі небезпечно, потрібно відмовитися від цих засобів. Хороші пастки завжди відрізняються ефективністю, головна умова – не чіпати пристрій голими руками. Щоб утилізувати їх було легко, потрібно розкласти невеликий мішок на підлогу, а всередину покласти пастку. Гризун увійде до пакету, щоб дістати приманку. Коли він застрягне в пастці, можна буде закрутити мішок і позбавитися від нього. Щоб стало простіше, вибрати можна використовувати гігієнічні пастки, які вбивають і запечатують гризуна усередині.

Існують пастки для щурів, які не знищують їх, а тільки ізолюють. При їх використанні потрібно розуміти, що, попри те, що гризун закритий, він все ще небезпечний, тому не можна допустити, щоб він залишився в приміщенні.

Випустити тварину потрібно якнайдалі від ресторану – так вона не зможе знайти шлях назад. Є ще один варіант – відлякування шкідників. Завдяки цьому методу можна виключити контакт з ними.

Купити можна компактні електропристрої, що видають дратівливий для щурів звук, який людське вухо майже не сприймає. Окрім цього, він не проникає крізь стіни й меблі. Ці ультразвукові прилади включаються до стандартної розетки. Ароматичні репеленти теж відрізняються простотою використання. Від них виходить запах, відразливий для гризунів, але такий, що не шкодить людям.

Зрозуміти, чи вийшло позбавитися від небажаних сусідів, ви зможете завдяки відсутності посліду. Необхідно також визначити, що стало причиною нашестя шкідників. Треба дізнатися, яким чином паразити проникли, і перекрити їм шлях в приміщення. Іноді для цього потрібно буде лише заповнити незначний отвір в стіні.

Плюси методів

Розроблено немало способів для боротьби з щурами. Усі вони довели свою ефективність, але мінуси все одно є. З цієї причини при виборі кращої стратегії для знищення паразитів необхідно враховувати й недоліки, з якими ймовірно доведеться працювати.

  • Переваги відлякуючих запахів помітні. Це один з гуманних методів, і не доведеться позбавлятися від трупів паразитів. Але при цьому такий варіант не можна назвати ефективним, особливо, якщо гризуни вже з'явилися в приміщенні;
  • електро відлякувачі. Вони відрізняються цілим рядом переваг. Не представляють небезпеку для людей і домашніх улюбленців. У них немає шкідливих хімзасобів. Окрім цього, вони досить прості у використанні. У відлякувачів є і недоліки: деякі прилади, попри те, що виробник заявляє про їх безпеку, можуть стати причиною головних болів, дзвону у вухах;
  • дератизація - як показують дослідження, це ефективний спосіб, що дозволяє позбавитися від щурів в закладах громадського харчування. При цьому вам нічого робити не доведеться: треба тільки викликати фахівців, які проведуть обробку приміщення.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт