Меню

Як правильно обприскувати плодові дерева

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Автор: Редакция Ликвидатор Як правильно обприскувати плодові дерева

Правильне та своєчасне обприскування дерев – найкращий спосіб позбутися шкідників та хвороб. Збудники захворювань, личинки комах та спори плісняви зимують у корі ягідних кущів та дерев, а також у листі під ними. Весною, з підвищенням температури, дерево прокидається та активізуються шкідники.

Обприскування плодових дерев проводиться навесні – до того, як комахи починають активно розмножуватися, оскільки на рослинах мало листя, мінімізується ризик їх пошкодження.

Якими засобами обприскувати плодові дерева?

Обприскування проводяться засобами залежно від потреб дерев та кущів. Найбільш популярні чотири:

  • Залізний купорос – видаляє лишайник і мох, бореться із захворюваннями рослин та підвищує їхній імунітет. Надалі садовим деревам легше протистояти шкідникам.
  • Сечовина – захищає рослини від грибка.
  • Мідний купорос використовується для дезінфекції гілок та стовбурів. Засіб сприяє загоєнню ранок на деревах.
  • Нітрофен позбавляє личинок комах і запобігає зростанню лишайнику. Речовину наносять на гілки, стовбур та обприскують землю навколо дерева до появи першого листя.

Існують також комплексні засоби для боротьби одразу з декількома захворюваннями та шкідниками. При першому обприскуванні препарати проти грибкових та інфекційних захворювань не поєднуються. При наступних обробках, якщо проблема зберігається, допустиме їхнє змішування. Для цього необхідно детально вивчити інструкцію виробника.

derev-3.jpg

Для захисту та підготовки саду до весняного сезону скористайтеся послугами дезінсекторів, які зможуть позбавити дерева комах-шкідників, хвороб або запобігти їх появі. Наприклад, термітів. Комах вивести самостійно складно, при цьому вони здатні швидко зруйнувати дерева.

Звертаючись до компанії «Ліквідатор», ви можете розраховувати на комплексний підхід догляду за садом. За одну обробку наші дезінсектори впораються з кількома видами шкідників. Ми використовуємо професійні та безпечні препарати, які знищують комах на всіх стадіях розвитку. Крім того, ми проводимо комплексні роботи зі знищення амброзії, яка часто стає джерелом сильної алергії. .

Як скласти календар обприскування

Обробка дерев навесні проводиться у 4 етапи. Її старт може змінюватися рік у рік. Головна умова успішного обприскування - плюсова температура в нічний час і суха безвітряна погода. Висока вологість, перепади температури знижують ефективність процесу. Починати обробку потрібно ранньою весною.

Весняне обприскування фруктових дерев

Перед початком весняного сезону проводиться підготовка садових дерев:

  • видалення засохлих і зламаних гілок та листя. Уражене листя, гілки та плоди стають основним джерелом інфекційних захворювань;
  • огляд пагонів ягідних кущів, потрібно обрізати пошкоджені не більше ніж на 50%;
  • прибирання зимових укриттів (солом'яні мати, агроволокно можна відкласти до наступного сезону, а листя, картон, ялинові голки доведеться викинути).

Необхідно приділити особливу увагу обрізанню гілок. Наприклад, для груш характерний зростання гілок нагору, їх крона нагадує піраміду. Для підвищення врожайності рекомендується трохи підрізати гілки, спрямовані вгору і не чіпати ті, що опущені вниз. Зовсім інший підхід для тих рослин, чиї гілки мають форму, що поникла. У цьому випадку трохи підрізаються гілки, які прагнуть вниз.

Підготовка саду проводиться в теплу похмуру погоду, щоб яскраве сонце не зашкодило свіжій корі.

Для боротьби зі шкідниками, які зимують у корі дерев, необхідно обробити садові культури профілактичним препаратом: наприклад, «Профілактином» до появи бруньок у березні-квітні. Потім проводиться профілактика від грибкових інфекцій по листям, що ще не розпустилося, препаратами на основі міді, фунгіцидними засобами. Вони мають антибактеріальні властивості та пригнічують зростання плісняви.

Замовити послугу

Для обприскування можуть використовуватися хімічні препарати: Хорус, Райок, їх аналоги, або більш екологічний Фітоспорин, Біофунгіцид. «Фітоспорин» використовується для обробки дерев, насіння та розсади. Препарат на тривалий термін захищає садок від грибкових та бактеріальних захворювань і не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Всі препарати наносяться на саму рослину та приствольну зону при середньодобовій температурі не нижче 5 градусів тепла.

Перед початком обробки необхідно провести лікування дерев від ушкоджень (тріщин, травм, завданих гризунами, гнилі). З цією метою видаляється пошкоджена кора, а її зрізи замазують садовим варом (замазкою). Основні функції садової замазки:

  • запобігання попаданню спор патогенних грибів, здатних за кілька років повністю зруйнувати дерево;
  • захист пошкодженої частини стовбура від зайвої вологи;
  • прискорення відновлювальних процесів.

Дерева необхідно оглянути на наявність заборон, якщо вони були закутані на зиму агроволокном, тканиною або іншими матеріалами. Якщо вони незначні, додатковий догляд не потрібний. Якщо рівень ураження суттєвий, наноситься фунгіцид.

У другій та третій декаді квітня проводиться основне профілактичне обприскування за допомогою препаратів системної дії. Найбільш популярні серед них: "Скор", "Бенлат", "Фундазол". У цей же період вноситься позакореневе підживлення із суміші мікроелементів: борна кислота, залізний купорос, марганцевий калій, сірчанокислий цинк, магній і кольбат, молібденовокислий амоній. Добавки можуть використовуватися окремо або в поєднанні з фунгіцидами з додаванням ПАР.

У першій декаді травня проводиться ствольна обробка від шкідників. Особлива увага приділяється деревам поточного року висадки та ослабленим рослинам. На початку і середині місяця вносяться добрива, для цього рекомендується попередньо зробити хімічний аналіз ґрунту, щоб визначити мікроелементи, що відсутні. Деякі добрива можуть підкислювати або підлужувати землю, що негативно позначиться на подальшому зростанні.

Осіннє обприскування плодових дерев

До осені основне завдання щодо догляду за садом зводиться до його підготовки до холодного сезону. У вересні проводиться обробка фунгіцидом для захисту від гнилі. Для цього рекомендується використовувати препарати пролонгованої дії: "Скор", "Топсин", "Фалькон". Обробка зменшить ризик розвитку інфекційних захворювань у дерев після зимового пробудження.

У листопаді рослини ховаються від холоду геотекстилем, лутрасилом, хвойними голками. Природні матеріали попередньо дезінфікуються.

derev.jpg

Від чого захищає обприскування

Обприскування – ключовий етап догляду за садовими рослинами.Воно захищає дерева та кущі від хвороб та шкідників, сприяє швидшому відновленню у разі пошкоджень. Для того, щоб обприскування було максимально ефективним, його проводять у 4 етапи:

  1. Профілактична обробка по сплячим брунькам. Для цього вибирається один хімічний або біологічний препарат (залізний купорос, борна суміш, карбамід, нітрофен та інші). Дія препаратів спрямована на захист від гниття, парші, моніліозу та інших захворювань.
  2. Обприскування після того, як лопнули бруньки, але листя ще не з'явилося. На цьому етапі рослинам необхідний захист від комах-шкідників та грибкових захворювань. Для цього використовуються інсектициди та неконцентровані препарати, які не зашкодять свіжі нирки: «Актара», «Іскра», «Інта-Вір», «Біотлін» та інші.
  3. Захист по рожевому бутону. На цьому етапі листя вже видно з бруньок, але воно ще не розпустилося – для кожної рослини цей період настає індивідуально, тому важливо стежити за станом дерев. Дія препаратів спрямована на захист від парші, борошнистої роси та інших захворювань. Для обприскування підходять «Актори», «Іскра», які застосовуються для другого етапу догляду.
  4. Період цвітіння. На цьому етапі обприскування спрямоване на захист саду від комах-шкідників, які активуються з настанням постійного тепла, а також захисту від хвороб та зміцнення імунітету. Для цього підходять кошти, що використовуються на 2 та 3 етапах.

Замовити послугу

Обприскування різних видів дерев

Обприскування дерев ранньою весною та восени необхідне як для лікування, так і захисту дерев та кущів від шкідників, грибкових та бактеріальних захворювань. Варто враховувати, що у плодових дерев та кущів можуть бути захворювання різних типів. Для яблунь та груш це борошняна роса, попелиця, квіткоїд, павутинний кліщ, гусениці-плодожерки, моніліоз, парша, мох.

Для ягідних кущів характерні септоріоз (також називається біла плямистість, розвивається у малини), альтернаріоз, пурпурова плямистість, сіра гнилизна (викликається фітопатагенним грибом). Зі шкідників на кущах можна помітити павутинного кліща, велику смородинову та червоносмородинову галову попелицю, агрусову паросткову попелицю та інших.

Дотримання етапів обробки та використання високоефективних препаратів дозволить вам отримувати хороший урожай фруктів та ягід щороку. Для боротьби зі шкідниками можна скористатися послугами дезінсекторів, які можуть точно підібрати препарати, необхідні для обробки саду. Таким чином, за одну обробку ви позбавитеся короїдів, кліщів та інших комах.

Обприскування яблуні навесні та восени

У період з листопада по грудень обробка яблуні спрямована на лікування хвороб (наприклад, раку) або усунення комах-шкідників, які зимують у корі. Для обприскування можна використовувати суміш із залізного купоросу в пропорції 0,5 кг на 1000 мл води та «Захоплення-ойл» 40 мл. При обробці рекомендується змінювати тип препарату на кожному етапі, щоб у шкідників не розвивалася резистентність.

derev-1.jpg

Для захисту яблунь використовується також «Бородська рідина», «Батрайдер» – це фунгіциди комплексної дії.

Обприскування сливових дерев навесні

Для обприскування слив використовуються універсальні препарати: наприклад «Інта-Вір». Для захисту від шкідників підходить гас. Якщо дерево уражене шовкопрядом, його яйця акуратно зрізаються з кори, а потім обробляються гасом.

«Карбофос» – ефективний засіб для боротьби з розанною листоверткою та пильщиком. Гусениці листовійки харчуються листям дерева, вражають і інші кісточкові дерева. Пиляльник харчується плодами.

Ще одна хвороба, яку можна помітити у сливи, – камедетечення. Захворювання характеризується виділенням густої, бурої рідини на стовбурі, гілках та плодах. Для лікування необхідно акуратно зрізати бурштинові нарости та обробити дерево мідним купоросом.

Чим обприскувати від скручування листя

Перед тим, як почати обприскування дерева, необхідно розібратися в причинах скручування листя. Їх може бути кілька:

  • Нестача вологи та поживних речовин у ґрунті. В цьому випадку необхідно рясно поливати дерево по всій прикореневій зоні. Підживити землю амофоскою в пропорції 30 г на 1 м2 або використовувати золу з дерева (достатньо 1,5 склянки).
  • Поява попелиці (характерно для яблуні). Розв'язати проблему зможе інсектицид – його розпорошують у суху безвітряну погоду. Серед органічних захисних засобів відомі відвари календули, настої з картоплі та інші.
  • Листокрутка, при її появі листя закручується в тугі трубочки. Якщо не вжити заходів, дерево втратить до 75% листя. Для обробки підходять "Бітоксибацилін-БТУ", "Фітоверм-р.", "Лепітоцид".
  • Мучниста роса, мешкає на яблунях і грушах. Для виведення використовуються фунгіциди («Скор», «Топаз»). Кошти наносяться не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю.
  • Яблучна парша – грибкове захворювання, яке вражає яблуні та груші. Позбутися захворювання складно навіть на ранній стадії. Для захисту дерев використовують аміачну або калійну селітру, сульфат амонію. Препарати наносяться до розпускання листя.
  • Скручування листя може бути пов'язане і з пересадженням рослин, коли ушкоджується коренева система або проведено неправильне підживлення. У цьому випадку листя скручується приблизно на 4-й день після пересадки.

Які інструменти потрібні для обприскування

Для якісного догляду за садом необхідне спеціальне обладнання, яке дозволить ретельно обробити дерева та кущі та сприятиме вирощуванню нового врожаю. Найбільш зручний інвентар для догляду – садовий обприскувач. Він рівномірно розподіляє препарати по поверхні та обробляє важкодоступні зони. З обприскувачем легко розрахувати дозування та уникнути проливання препарату. У магазинах є 3 види обприскувачів:

derev-2.jpg

  • ручні або важільні з невеликим баком;
  • акумуляторні – мають бак більшого об'єму та зручні для використання на ділянках до 1 Га. Відрізняються великою площею розпилення;
  • бензинові або мотообприскувачі найбільш потужні, підходять для територій понад 1 Га.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт