Меню

Як самостійно позбутися від цвілі в будинку?

Як позбутися від цвілі в квартирі раз і назавжди

Автор: Редакция Ликвидатор Як самостійно позбутися від цвілі в будинку?

Появи цвілі в будинку явище дуже неприємне. Воно говорить про те, що в приміщенні є ряд питань, пов'язаних з вентиляцією. За природою - це грибок. Розвивається він з дрібних спор. При попаданні в повітря починається процес розмноження. Для цього потрібно лише кілька факторів:

➤  вологість;

➤  тепло;

➤ погана або повністю відсутня вентиляція.


Улюблене місце для грибка - це ванна кімната, горище або підвальне приміщення. Важливий момент наявність нормальної системи опалення. Будинок повинен опалюватися регулярно і повністю. Якщо ви знайшли вогнища ураження, то потрібно позбавлятися від цвілі і грибка. Зупинити їх непросто, але можливо. Для цього використовуються, як народні методи, так і більш сучасні, аж до вивозу фахівців з дезінфекції.

Замовити послугу

Якої цвілі варто побоюватися?

Цвіль не буває поганою або хорошою. Боротися треба з будь-якими її проявами. У житлових приміщеннях найпоширенішою є чорна. Спори, як будь-які дрібні мікроорганізми швидко розмножуються. Тому якщо ви знайшли підозрілі місця, треба відразу починати боротьбу.

Чим небезпечна цвіль в квартирі для людини?

Грибки завдають великої шкоди організму. Основна проблема в тому, що їх вплив проявляється не відразу. Звичайно, якщо з'їсти їжу, на якій знаходиться пеніцилін, то ймовірність отруєння більше, ніж при проникненні в дихальні шляхи. Постійне перебування на території, де є стіни з проявом грибкових спор, сприяє проникненню зарази в організм. Прояв захворювання починається не відразу, то воно буде. Виражається хвороба у вигляді:

➤  хвороб верхніх дихальних шляхів алергічного характеру (астма, бронхіти, ларингіти);

➤  поява проблем зі шкірою (дерматити, лущення, екзема);

  стоматити;

➤ інфекції, викликані грибками;

порушення опорно-рухових функцій;

кон'юнктивіти.

Якщо явні сліди спор відсутні, то причина хвороби може бути визначена не відразу. І вона буде продовжувати прогресувати.

Причини появи грибка в будинку

Основна причина появи цвілі - це вогкість і відсутність опалення. Тому при прибиранні приміщення в першу чергу треба звертати увагу на всі місця, де є вода, такі як:

 туалет;

горищне приміщення;

місця скупчення вологи навколо умивальника або мийки;

на першому або останньому поверсі;

погано просушені барабани пральної машини;

віконні рами і укоси, особливо при сильних перепадах температури;

спліт системи, як фільтри в них, так і віконні блоки;

підвальні приміщення, де проходять труби водопостачання.


  Рослини, незважаючи на всю свою корисність, також можуть стати причиною грибкового захворювання. Якщо в одному місці зосереджено багато квітів, особливо якщо умова їх зростання частий полив, - це пряма дорога до вологості і вогкості.

Шторки в душі - це ще один прихований ворог. З них спори починають свою подорож по всій ванній і далі по дому. Саме тому помити ванну не означає тільки поверхню корита, кранів і умивальника. Періодичної обробці повинні піддаватися стоки, труби і шторки. Залежно від матеріалу останні можна прати в пральній машині або мити за допомогою водного розчину господарського мила. Друга обов'язкова умова - це сушка. Після прийняття душу або ванни штору треба розправити і дати їй добре просохнути. Те ж саме стосується і барабана пральної машини. Після прання його треба насухо витерти або залишати на провітрювання.

Штукатурка, фарба, шпалери та інші будівельні матеріали ніяк не впливають на наявність або відсутність грибка. Набагато важливіше постійна сантехнічна обробка і прибирання. Намагайтеся не залишати вологу на умивальнику, ванні, унітазі. При приготуванні їжі провітрюйте кухню, щоб уникнути непотрібного конденсату на вікнах.
Усунути проблему набагато простіше, якщо розуміти першопричину її походження. Іноді прояв вологості - це помилки, допущені на етапі будівництва. При неправильно обладнаній вентиляції вологість буде проявлятися постійно. Завжди треба шукати першопричину.

Замовити послугу

Як позбутися від цвілі в квартирі раз і назавжди

Для початку поговоримо про народні засоби позбавлення від цвілі. При невеликих її проявах - це цілком можливо. Але при великих вогнищах поразки слід застосовувати сильні хімічні засоби. Також можна запросити фахівців, серед спорядження яких багато перевірених препаратів, які не впливають на людину і її домашніх тварин.
У народних рецептах використовуються прості продукти. Вони є в аптечках і вам буде просто приготувати суміш. При обробці слід дотримуватися правил безпеки, використовувати рукавички і респіратор. Можливо можуть знадобитися окуляри.

  Столовий оцет. Це один з найбільш простих способів прибрати уражені ділянки на стінах у ванній кімнаті і не тільки. Чистий столовий оцет налийте в пульверизатор. Збризніть їм пошкоджені грибком місця і залиште на деякий час. Потім витріть звичайною водою і забезпечте вентиляцію. Краще на час виїхати з оброблюваного приміщення, особливо, якщо в сім'ї є діти. Той же оцет має досить різкий запах і може призвести до травм дихальних шляхів, аж до опіку або отруєння.

  Перекис водню. У медицині він вважається одним з кращих антисептиків. На відміну від йоду і зеленки його можна наносити на відкриті рани. Для знищення грибкових спор досить 3-х процентного розчину. Його потрібно нанести на уражену ділянку. За один раз всі проблеми підуть. Зберігати перекис потрібно правильно. Для цього потрібна темна пляшка. І стежте за рівнем рідини в ній. Навіть в закритому вигляді рідина має властивість розділятися на складові і з часом втрачає свої властивості.

  Нашатир. Його необхідно розводити в пропорції: 1 частина спирту і одна води. Але цей розчин підходить не для матеріалів. Їм можна обробляти меблі, плитку або скляні поверхні. При цьому текстура повинна бути рівною і гладкою.

  Сода. За своїм хімічним складом вона є лугом. Для грибка лужне середовище вважається убивчою. Досить розвести столову ложку соди в одній склянці води. Така обробка хороша тим, що сода не має різкого запаху і не є токсичною. Після обробки не потрібно ретельне очищення поверхні.

  Відбілювач. Підійде також будь-який засіб з відбілюючим ефектом. Він не є натуральним, але знаходиться у відкритому доступі. Обов'язково проводьте обробку в рукавичках. Використовуйте щітку для нанесення. Після ретельної дезінфекції промийте водою і висушіть стіну. Не забувайте про різкий запах і закривайте дихальні шляхи.

  Мідний купорос. Недорогий засіб, часто використовується на присадибних ділянках для боротьби зі шкідниками. Для знищення гнилі він теж підійде, тільки потрібно приготувати протигрибковий розчин. Знадобиться всього 20 грам гранул на літр теплої води. Для більшого ефекту можна додати ложку оцту. Процедура роботи з купоросом непроста. Для початку поверхня зачищається. Потім промийте стіну мильним розчином, це посилить ефективність купоросу. Коли стіна висохне, нанесіть розчин з пульверизатора. Зачекайте в середньому чотири години і повторіть процедуру. Залежно від ступеня забруднення повторіть процедуру до п'яти разів. Роль грає структура поверхні і площа ураження. Не забувайте, що купорос отруйний. Закривайте всі відкриті ділянки шкіри. Забезпечте вентиляцію.

  Аромамасла. Наприклад, масло монарди. Але треба розуміти, що воно не вбиває спори, а тільки зупиняє їх поширення.

  Серед сильних хімічних засобів популярністю користуються "Фонгіфлюід" та інші розчини з схожим складом. Їх наносять на стіну, а потім сухою щіткою знімають забруднення. Останній етап - це нанесення грунтовки. Але при глибокому ураженні краще вдатися до допомоги фахівців.

В якості профілактики проводити такі прості заходи. У місцях, які можуть стати джерелом збору вологи, необхідно протирати насухо. Інакше розведете вогкість. Засоби, які рекомендовані для видалення грибка, потрібно використовувати частіше. Якщо проблеми знайдені на стінах, які є зовнішніми, то можливо їх потрібно утеплити і проблема в промерзанні. Перевірте систему вентиляції. Особливо важливо - це на кухні, у ванній і туалеті. В останньому вона може бути автоматичною. Економія на опаленні може вилитися у великі і більш дорогі проблеми.
Уникайте тріщин і намагайтеся з ними боротися. Вікна та укоси повинні бути герметичними, щоб уникнути зайвої вологи. Її поява найчастіше пов'язана з різницею температур на вулиці і в приміщенні.
Цвілі, як негативного явища, можна уникнути. Потрібна своєчасна і постійна профілактика. При виявленні грибкових проявів необхідно відразу починати боротьбу.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт