
Видалення кліща в домашніх умовах завжди складне і пов'язане з небезпекою для здоров'я. Краще не намагатися зробити це самостійно, а звернутися по допомогу в лікарню. Але бувають випадки, коли люди помічають на собі кліща в умовах, де немає можливості вчасно отримати медичну допомогу. Ми розповімо, як витягнути комаху самостійно та максимально безпечно.
Імовірність того, що від укусу кліща ви чимось заразитеся, вкрай мала – вона не перевищує можливість підхопити ці ж хвороби від тарганів, але ж вони набагато частіше контактують з людьми.
Щоб про всяк випадок перестрахуватися, можна віддати комаху після її видалення на дослідження, щоб бути впевненими в тому, що укус не несе загрози. Резервуар зі спійманим паразитом тримають у холодильнику до двох днів. Якщо шкідник за цей час помре, то фахівці в лікарні не зможуть визначити в ньому наявність інфекції. Якщо лабораторний спосіб дослідження покаже, що кліщ був переносником інфекційного захворювання, вам буде негайно призначено терапію.
Яким методом безпечно видалити шкідника і що для цього потрібно? Щоб не завдати собі шкоди, заздалегідь підготуйте:
Як витягнути кліща самостійно? Правильно для видалення паразита використовувати пінцет із тонкими кінчиками – вони не розчавлять шкідника. Його акуратно потрібно затиснути за допомогою пінцета максимально близько до шкіри, потім потягнути вгору повільно і плавно. У жодному разі не можна крутити інструментом кліща або виривати силою – так частина його тіла, причому найнебезпечніша, може залишитися в рані.
Замовити послугу
Якщо під рукою не виявилося відповідного пінцета, можна спробувати витягнути його за допомогою міцної нитки. Для цього зробіть з неї вузол і постарайтеся затягнути його якомога нижче біля основи шкіри. Потім два кінці нитки скрутіть разом і плавними легкими рухами почніть потягувати комаху вгору, при цьому похитуючи її в різні боки. Ниткою не рекомендується скручувати паразита, інакше його голову з щелепами можна залишити в рані, а саме тільце відірветься.
Під час використання будь-якого з перерахованих вище методів руки, усе приладдя, що використовували, і саму рану слід ретельно продезінфікувати. Місце укусу слід захистити пов'язкою, щоб уникнути потрапляння в рану інфекції.
Способи видалення кліща не можуть бути використані в домашніх умовах, якщо комаха проникла глибоко. Ви ризикуєте витягти лише її тіло або розчавити, тоді вона випустить отруту, що залишилася, у кров.
Категорично не рекомендується:
Щоб не допустити укусу кліща, під час поїздок на природу носіть закрите взуття та одяг – він має бути з довгим рукавом. Жодних спідниць – тільки штани. Одяг має бути світлих відтінків, щоб кліщі були на ньому добре помітні. Додатково використовуйте безпечні засоби для захисту від комах – вони є і для дорослих, і для дітей.
Замовити послугу
Звертатися до лікаря після укусу будь-яких комах, зокрема й клопів, ми рекомендуємо в таких випадках:
У міських парках і лісах ви не можете контролювати кількість кліщів і знизити небезпеку їхньої атаки. А ось на своїй ділянці це зробити реально – достатньо замовити обробку від кліщів у "Ліквідатор".
Замовити послугу
Оцінки та коментарі
Вдячні за ваш відгук.
Наявний рейтинг: 0 из 5
Будь ласка вибиріть бажану оцінку:
Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.
Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час
Надання дозвільних документів, та укладання договору
Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин
Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт