
Однією з найбільших проблем, з якою можуть зіткнутися фермери, що вирощують цибулю та моркву, є ураження врожаю шкідниками. Йдеться про цибулеву та морквяну муху, яка може призвести до непридатності майже всі зібрані овочі в найкоротші терміни. З публікації ви дізнаєтеся, що це за паразити і як ефективно боротися з мухами, щоб домогтися їх повного виведення.
Почнемо з найпоширенішого і найнебезпечнішого шкідника всіх цибулинних культур - цибулевої мухи. Доросла особина шкідника вирізняється невеликими розмірами, не більшими за 8 мм, але шкоди здатна завдати істотної. Цибулеву міль можна навіть сплутати з кімнатною, але її забарвлення світліше, майже сіре.
Небезпеку комаха несе не тільки для популярного виду цибулі, що вирощується в нашій країні - ріпчастої, а й для інших видів цибулинних рослин. Постраждати від її навали може часник цибуля-порей і навіть декоративні цибулинні культури.
Цибулева муха здатна відкладати яйця протягом весни-літа. За 1 раз самки відкладають від 4 до 30 яєць - білого кольору і довгастої форми. Усі невеликого розміру, близько 1 мм. Кладку яєць самки частіше розташовують на цибулині, яка виступає з ґрунту, на листках цибулі або на її надземній частині.
З яєць лише через 5-9 днів вилуплюються личинки, які за розмірами не більші за 1 см. І на цій стадії розвитку шкідник найнебезпечніший. Личинки, що з'явилися, вигризають цибулину, в якій вони перебувають, зсередини, адже вони харчуються лусочками овоча, в яких багато соку і корисних речовин. Через це рослина перестає добре розвиватися, а сама цибулина починає підгнивати, листя культури різко жовтіє. Особливо сумно, коли личинки не були своєчасно виявлені у вже зібраних цибулинах - у підвалі вони здатні зіпсувати весь урожай. Він буде гнилим зсередини, а зовні здаватиметься ідеальним.
Личинки живуть не більше 3 тижнів, і потім переміщаються в ґрунт, щоб перетворитися на лялечку. У такому стані паразит може провести всю зиму, і не загинути від морозу. Виліт дорослої особини відбувається через приблизно 3 тижні після перебування личинки в стані лялечки.
Замовити послугу
Не менш небезпечною комахою є морквяна муха. Вона завдає шкоди не тільки цьому овочу, а й іншим коренеплодам - петрушці, селері. По-своєму небезпечна морквяна муха і таким рослинам, як кріп і кмин.
Як зрозуміти, що на городі завелася морквяна муха? Візуально визначити появу шкідника на грядках просто - такі коренеплоди відрізняються не зеленим бадиллям, воно стає фіолетового відтінку. Уражена морква більш вразлива для грибкових захворювань і стає непридатною для тривалого зберігання. Якщо в підполі виявлено уражені плоди, варто провести дезінсекцію підвального приміщення. У їжу використовувати такі овочі не варто - смакові показники моркви та цибулі сильно погіршуються.
Доросла особина комахи невелика, до 5 мм. Зовні морквяна муха глянцево-чорна з відблиском зеленого або жовтого, а її лапки - пісочного або жовтого відтінку. Самка відкладає яйця поблизу кореня. Вони овальної довгастої форми, і дуже дрібні - до 0,5 мм. Коли з яєць вилуплюються личинки, вони відразу занурюються в коренеплід і утворюють у ньому ходи, паралельно поїдаючи м'якоть. У стадії личинки комаха перебуває до 25 днів, далі заляльковується в ґрунті, заглиблюючись у нього на 5-10 см. На цій фазі розвитку зимує, а дорослі особини вилітають у середині травня. Друге покоління вилітає в липні.
Боротьбу як з морквяною, так і з цибулевою мухою потрібно проводити, щоб ви восени не залишилися без урожаю. І важливу роль тут відіграє профілактика появи шкідників на ділянці. Для цього варто:
Замовити послугу
Усі вищезгадані способи - це лише заходи профілактики, а що робити, коли комахи вже з'явилися на грядках? Звичайно ж, знищувати їх за допомогою інсектицидів. Тільки так ви зможете хоча б спробувати зберегти врожай.
Садівники застосовують народні засоби для боротьби зі шкідниками, а не препарати для дезінсекції, побоюючись їх токсичного впливу на овочі та накопичення в них отрути. Тому вони використовують золу, розчин солі або перманганату калію для боротьби зі шкідником моркви та цибулинних культур, але часто вони не є на 100% ефективними.
Все ж таки ми розповімо про них, адже якщо застосовувати подібні засоби як профілактику, то вони можуть виправдати себе.
Якщо ви тільки помітили на ділянці комах, використовуйте:
- Тютюновий пил - його змішують з річковим піском або нафталіном, акуратно і рівномірно розсипають по грядках з вирощуваними культурами.
- Нашатирний спирт - всього 3 ст. л. варто додати у воду й обробити цибулю та моркву. Такий спосіб не можна застосовувати частіше, ніж раз на місяць.
- Золу - її розчиняють у воді для подальшого поливу або розсипають тонким шаром на ґрунт для захисту від мух.
- Гас - його розчиняють у воді й обприскують потрібну ділянку.
- Настої трав - полину, м'яти, валеріани та хвої.
Велику користь може принести застосування інсектицидів - їхній водний розчин розпилюють на уражені морквяною або цибулевою мухою грядки. З цією метою можна зупинити вибір на препаратах "Престо", "Актара", "Енжіо", "Каліпсо", "Актеллік". Правильно підібрати засіб для знищення комах вам допоможуть фахівці компанії "Ліквідатор".
У нас ви також можете замовити послуги з обробки від термітів, які часто вражають дерев'яні заміські споруди. Ми працюємо з різними видами комах-шкідників - від тих, що мешкають у будинку, до тих, які вражають урожай овочів і фруктів.
Замовити послугу
Оцінки та коментарі
Вдячні за ваш відгук.
Наявний рейтинг: 0 из 5
Будь ласка вибиріть бажану оцінку:
Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.
Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час
Надання дозвільних документів, та укладання договору
Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин
Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт