Меню

Обробка від гризунів: особливості

Кілька дієвих методів боротьби з гризунами

Автор: Редакция Ликвидатор Обробка від гризунів: особливості

Поява гризунів викликає страх у людей не просто так. Вони бояться не лише їх зовнішнього вигляду, а і того, що вони можуть стати переносниками різних небезпечних захворювань, які здатні стати причиною летального кінця. Уникнути такій долі допоможе своєчасно проведена дератизація.

Чому з'являються гризуни

Гризуни частенько приходять на запах їжі, тому навіть ретельна гігієна не є гарантією того, що ви не зіткнетеся з такими гостями. Вони можуть оселитися там, де є вільний доступ до відходів, які стануть їм відмінним харчуванням. Але часто тварини намагаються проникнути в приміщення, де не лише вдасться смачно поїсти, а і зігрітися.

Якщо ви помітили хоч би одного гризуна, то можна з великою ймовірністю стверджувати, що їх вже ціла колонія. Можна піти старим перевіреним методом і завести кішку, а можна скористатися сучасним і ефективним способом - викликати компанію, яка проведе дератизацію. Проводити процедуру треба кожного кварталу, але на практиці виявляється, що це потрібно робити частіше.

Позбавитися від гризунів досить складно, оскільки вони мають інтелект. Якщо ви розставите пастки, то в них потрапить тільки одна миша або щур - інші гризуни обходитимуть її. Окрім цього, у них виробляється стійкість до деяких препаратів.

Щоб вибрати правильний метод усунення гризунів, необхідно спочатку зрозуміти, що стало причиною їх появи. Це можуть бути:

  • тепло - частенько такі сусіди з'являються взимку. У опалюваних приміщеннях вони поселяються і починають розмножуватися;
  • наявність продуктів - гризунів притягає наявність їжі у вільному доступі. Для них легка здобич продукти, які зберігаються в пакеті з поліетилену. Окрім цього, вони часто поселяються в сараї та коморі, де можна поласувати зерном і не лише;
  • антисанітарні умови в приміщенні – гризуни точно заведуться, якщо несвоєчасно виносити сміття, залишати крихти від їжі, її залишки.

Шкідники не лише з'їдають продукти, а і залишають сліди своєї життєдіяльності, які також небезпечні для людини. Зрозуміти, що у вас з'явилися непрохані гості, не складно – буде чутне шарудіння, особливо в тиші, писк, з'являться надгризені продукти.

Замовити послугу

Методи боротьби з мишами та щурами

Для боротьби з щурами використовують:

  1. Отруєні приманки, вони відрізняються різними діючими речовинами, зовнішнім виглядом і консистенцією. Є такі, які знищать щура за декілька хвилин після того, як він відкусив і проковтнув шматок отрути, але вони небезпечні для домашніх улюбленців. Існують і такі, які діють на гризуна на другу-третю добу після проковтування.
  2. Механічні та електричні пастки. Вони знаходяться в особливих ящиках, куди гризун забирається і гине. При цьому людина, тварина і навіть дитина не зможуть травмуватися, оскільки не можна рукою дотягнутися до механізму.
  3. Клейові пастки – кожна з них зможе знищити близько 20-25 щурів без необхідності переустановлення.
  4. Отруєна застигаюча піна для закупорки нір. Щури гинуть при спробі прогризти цей засіб і відновити хід.
  5. Пилові отрути у вигляді дрібнодисперсного порошку — їх дезінфектор через спеціальний розпилювач задуває в нори щурів і в труби, по яких вони бігають. Порошок осідає на стінках, а звідти потрапляє на шерсть шкідників, які зачіпають стінки під час переміщення по норах. Після цього щури вилизують шерсть і гинуть.
  6. Газація приміщення. Цей спосіб схожий з травлею хімаерозолем комах. Приміщення заповнюється отруйним газом, і щури тут гинуть впродовж 2-3 годин. Проте із-за високої небезпеки проводити газацію можна в дуже обмеженому числі приміщень і тільки за певних умов.

На оброблюваних об'єктах дезінфектор повинен комбінувати різні засоби та методи - пастки з приманками, отруйні піни й клей, і інше. Набір таких засобів залежить від особливостей об'єкту, кількості щурів тут і інших параметрів.

Як обираються засоби для конкретного випадку

Вибір певного засобу для знищення паразитів залежить від виду оброблюваного об'єкту. Це пов'язано з тим, що умови на них можуть бути різними.

Так, якщо щури з'явилися на оптовому складі, де відбувається зберігання безлічі упаковок різного товару, великі стелажі, саме приміщення в аварійній ситуації (діри в стінах відсутні), але при цьому не можна забезпечити повну ізоляцію, оскільки двері й ворота відкриваються/закриваються постійно, пандуси механічного типу завжди в русі, вентиляційна система потужна. На таких підприємствах частенько пред'являються строгі вимоги до саннорм, які відповідають вимогам іноземних постачальників. У таких умовах розкладаються приманки. При цьому  продукти використовуються найбільш дієві, тому гризуни з великою часткою ймовірності гинуть.

Якщо шкідники завелися в підвалі приватного будинку, то тут є 2-3 нори. Самих тварин не більше декількох штук, але вони постійно залишають після себе сліди та продукти своєї життєдіяльності, псують продукти, що знаходяться на зберіганні, можуть навіть забратися в автомобіль і гараж.

В цьому випадку ефективно буде задути нори отруйною піною. Окрім щурів, її ніхто гризти не буде, а самі гризуни загинуть до того, як встигнуть вигризти собі виходи в приміщення підвального типу. Це означає, що піна ж буде пробкою, яка запобіжить виходу запаху з нори.

Піти можна іншим шляхом, якщо в підвалі завелося багато гризунів. Це може статися, якщо будинок розташований біля великого підприємства, звідки й біжать нові мешканці.

В цьому випадку можна використати піну, але одну нору не варто закривати - біля неї розкласти клейові пастки. Тварини, які вибиратимуться зі свого укриття, прилипнуть на клей, і їх треба буде тільки раз в декілька днів викидати разом з пасткою. Якщо ж щури з'являтимуться більше ніж місяць і нові тварини регулярно з'являтимуться і прилипатимуть на клей, то доведеться ізолювати підвал - підлогу потрібно буде забетонувати, а де це зробити неможливо треба укласти дрібні грати.

Щури можуть мешкати в приміщеннях, але їх ходи бувають прокладені там, куди не можна добратися. Наприклад, в дерев'яному будинку вони можуть ховатися між перекриттями, балками, усередині стін. Тут знадобиться використати поєднання пасток і отрут, або ж газацію. У останньому випадку будинок потрібно повністю закрити, перекрити вентиляційну систему, через яку газ може вийти з кімнати та заповнити будинок. Впродовж двох-трьох годин відбувається затягування усіх ходів і гнізд щурів і отруєння їх, через декілька годин будинок можна відкрити, провітрити та повернутися в нього.

Замовити послугу

Схожий варіант обробки застосовують, якщо гризуни завелися в продуктовому магазині. В цьому випадку газація заборонена, тому для боротьби використати слід пастки й отруйні приманки. Основне завдання дезінфектора – підібрати таку кількість засобів, місця для їх розміщення й отруту, щоб максимально позбавитися від шкідників. При цьому це потрібно зробити так, щоб ні мертвих паразитів, ні пасток покупці не побачили.

Але найскладніша ситуація – дератизація великих організацій, де з'явилися і розмножуються гризуни в приміщеннях складського і виробничого типу, а також на їх території. Тут треба застосовувати майже усі засоби й методи разом – задувати нори, ставити пастки та станції приманок, встановлювати перешкоди, регулярно проводити обстеження з використанням контрольних пилових пасток. Без комплексної обробки на таких об'єктах знищити щурів неможливо.

Якщо щур завівся у квартирі, то дезінфекторові необхідно його вбити. Але у разі, якщо шкідник “той, що приходить” його гніздо розташоване за межами житла. При такому розкладі нема потреби застосовувати нічого проти нього – потрібно тільки з'ясувати, яким чином він потрапляє у квартиру, і забетонувати отвір або закрити гратами з металу.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт