Меню

Ознаки зараження квартири клопами?

Коли людина вперше стикається з постільними клопами, важливо швидко розпізнати ознаки зараження, шляхи потрапляння паразитів у дім і дізнатися, яких заходів необхідно вжити.

Автор: Редакция Ликвидатор Ознаки зараження квартири клопами?

Коли людина вперше стикається з постільними клопами, важливо швидко розпізнати ознаки зараження, шляхи потрапляння паразитів у дім і дізнатися, яких заходів необхідно вжити. Ці паразити можуть завдавати дискомфорту і шкоди здоров'ю, але вчасно виконані дії зі знищення клопів допоможуть ефективно впоратися з проблемою.

Домом переміщаються живі особини клопів

Це вже перший сигнал лиха й активного зараження квартири комахами. Постільні клопи ховаються у важкодоступних місцях і виходять вночі, щоб харчуватися людською кров'ю. Якщо ви виявили комах, що повзають на меблях, підлозі, ліжку або дивані, необхідно терміново починати боротьбу з ними. І краще не робити ставку на домашні методи, а відразу розпочати комплексну дезінсекцію.

Якщо комахи помічені на стінах, клопи дають зрозуміти, що їм не підходить загальна температура повітря в приміщенні. Кровосисні комахи не переносять холод і протяги. Коли відкривають вікна або кватирки, холодне повітря витісняє тепле вгору. У результаті нагорі стає тепліше, і клопи спрямовуються туди в пошуках комфортніших умов.

Сліди від линьки клопів у будинку

Не менш тривожною ознакою можна назвати сліди, які клопи залишають у процесі природної линьки. Протягом життя постільні клопи кілька разів линяють, залишаючи на поверхнях спорожнілі хітинові покриви. Виявити їх на меблях або в затишних місцях означає, що у квартирі є клопи. Зазвичай вони маленькі та прозорі, їх можна сплутати зі сміттям.

Фекальні плями

Однією з найхарактерніших ознак зараження клопами є чорні цятки на ліжку, стінах і меблях - це їхні какашки. Клопи харчуються кров'ю людини, домашніх тварин і залишають після себе дрібні чорні плями. Какашки легко розмазуються по поверхні, якщо їх злегка змочити водою.

zar-klopiv.jpg

Екскременти постільних клопів являють собою переварену кров, багату на залізо, яка окислюється, створюючи характерний неприємний іржавий запах. До цього додається запах мертвих клопів та їхніх скинутих оболонок, що містять залозисті виділення. Усе разом створює затхлий аромат, що нагадує запах старого взуття або сирої, запліснявілої білизни. Велика кількість екскрементів на меблях і постільній білизні вказує на наявність великої колонії комах у квартирі.

Замовити послугу

Дивні плями крові на постільній білизні

Сліди від крові на постільній білизні або одязі можуть з'являтися, коли людина випадково розчавлює клопа під час сну. Часто вони мають іржаво-червоний відтінок і є наслідком активного нічного харчування паразитів. Їхня наявність вказує на постійну присутність комах у вашій постелі та зараження щонайменше постільної білизни й матраца паразитами.

Яйця клопів

Яйця клопів, які можна знайти в затишних місцях (щілинах у підлозі, стінах, за плінтусами) – ще одна ознака зараження паразитами. На вигляд вони невеликого розміру, білого кольору, і візуально виявити їх на ранній стадії складно. Кожна самка клопа здатна відкладати до 500 яєць за весь період життя, тому виявлення великої кладки яєць свідчить про серйозну загрозу вашій безпеці та здоров'ю.

Укуси клопів

Укуси клопів – одна з перших ознак зараження, яку може виявити людина. Однак вони можуть виглядати по-різному: у когось це будуть дрібні червоні плями, в інших – великі пухирі з сильним свербінням. Усе залежить від ступеня чутливості до токсинів, які клопи виділяють у кров.

Укуси розташовуються групами по три або п'ять штук і з'являються вночі. Через індивідуальну реакцію на укуси їх можна сплутати з алергією або слідами укусів інших комах.

Специфічний запах

Приміщення, в якому активно розмножуються клопи, можна впізнати, тільки увійшовши в нього і вдихнувши повітря, навіть якщо візуально воно виглядає нормально. У місці проживання клопи виділяють специфічний запах, який містить алкани й альдегіди, вони токсичні для інших комах. Це пояснює, чому запах клопів сприймається як неприємний, з нотками алкоголю, кінзи та гіркоти мигдалю. Що більше клопів у приміщенні, то сильніше цей запах відчувається.

zar-klopiv-1.jpg

Як позбутися клопів?

Зараження постільними клопами вимагає негайних дій, оскільки паразити можуть швидко розмножуватися і збільшувати чисельність. Є два основних способи боротьби з клопами: самостійні заходи та професійна дезінсекція.

До самостійних методів боротьби відносять:

  • Перевірка всієї постелі, проведення ретельного прибирання і термічної обробки. Оскільки клопи не переносять високих температур, то прання постільної білизни та одягу за температури від 60°C і вище допомагає знищити яйця і личинки. Також можна використовувати гарячу пару для обробки матраців, меблів, домашнього текстилю, килимових покриттів та інших важкодоступних місць.
  • Використання інсектицидів – є безліч засобів для знищення клопів, які можна використовувати вдома. Препарати випускаються у вигляді спреїв, порошків або аерозолів. Важливо дотримуватися інструкцій на упаковці та обробляти всі можливі місця скупчення клопів, тарганів та інших паразитів.
  • Застосування пасток і відлякувачів клопів. Спеціальні пастки та клейові стрічки допоможуть у контролі чисельності клопів, але вони не усувають проблему повністю. Ці методи частіше застосовуються для того, щоб перевірити, чи залишилися клопи після основної обробки.

Замовити послугу

Професійна дезінсекція

Якщо самостійні методи не допомагають, найкраще рішення - виклик професійних дезінсекторів. Фахівці використовують сертифіковані хімічні препарати та обладнання, які ефективно знищують не тільки дорослих клопів, а і їхні яйця. Дезінсекція передбачає обробку всіх можливих місць, де можуть ховатися клопи, включно з тріщинами, плінтусами та меблями. Перевага професійної обробки – ефективність і можливість повного знищення комах з першого разу.

Перед знищенням клопів у квартирі важливо провести підготовку: прибрати зайві речі, відсунути меблі, заховати продукти та косметику, а також забезпечити доступ до важкодоступних місць.

Після цього починається процес дезінсекції. Залежно від кількості клопів і особливостей планування приміщення, обирають один із методів: обробка холодним або гарячим туманом. Обидва способи ефективні:

  • Холодний туман ідеально підходить для обробки меблів, декоративних покриттів і книг.
  • Гарячий туман застосовується в разі масового розмноження клопів, бліх. Водночас мікрочастинки інсектициду проникають навіть у найдрібніші щілини, включно зі стінами та стелею.

Після завершення процедури проводиться провітрювання, і через 6 годин після обробки можна повертатися в приміщення. Якщо обрано базову обробку із запахом, необхідно забезпечити наскрізне провітрювання, відчинивши вікна та двері. Якщо ж на вулиці холодно, проводиться додаткова дезодорація.

Тривалість дезінсекції зазвичай становить від 15 до 60 хвилин, залежно від площі квартири, кількості меблів і вогнищ зараження. Через який час зникають клопи після обробки? Як правило, це займає від 5 до 21 дня. Не слід очікувати, що комахи будуть мертві відразу. Клопи виходять на годування приблизно раз на п'ять днів, і поки вони перебувають в укритті, контакт з обробленими отруйними поверхнями неможливий.

zar-klopiv-2.jpg

Профілактика повторного зараження

Після того, як ви позбулися клопів, важливо стежити за чистотою в будинку і вживати заходів профілактики:

  • Регулярно перевіряти постільні приналежності та матраци ліжок, диванів.
  • Прибирайте речі в герметичні контейнери, якщо вони довго не використовуються.
  • Оглядайте меблі перед покупкою, особливо якщо це старі речі - на них часто видно сліди клопів.
  • Підтримуйте регулярне вологе прибирання і провітрювання квартири.

Постільні клопи часто відновлюють колонію через те, що не було знищено всіх комах. Основна складність боротьби з клопами полягає в тому, що їх складно виявити, тому повне знищення колонії вельми скрутне.

Своєчасні дії допоможуть уникнути повторної появи клопів через деякий час і зберегти здоров'я вашої родини.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт