Меню

Найнебезпечніші комахи-шкідники екзотичних рослин

У наших квартирах з кожним роком з'являється все більше і більше найрізноманітніших видів квітів. Особливу популярність мають незвичайні екзотичні, однак і догляд за ними не найпростіший.

Автор: Редакция Ликвидатор Найнебезпечніші комахи-шкідники екзотичних рослин

У наших квартирах з кожним роком з'являється все більше і більше найрізноманітніших видів квітів. Особливу популярність мають незвичайні екзотичні, однак і догляд за ними не найпростіший. Різні комахи-шкідники можуть завдати таким квітам непоправної шкоди, тому потрібно знати, як з ними боротися.

Чи схильні екзотичні рослини до атаки шкідників?

Так, як і всі кімнатні рослини, які нам добре відомі, ці види теж схильні до зараження паразитами. Часто їм не підходить занадто сухе і спекотне повітря в будинках з центральним опаленням або занадто низька температура повітря, недостатній або надлишковий полив.

Усі ці причини впливають на загальну стійкість до впливу навколишнього середовища, а саме комах і патогенної флори. Тому бажано регулярно оглядати ваші екзотичні квіти на предмет наявності на них підозрілих ознак.

Які комахи люблять вражати екзотичні рослини?

Тут ви не побачите нічого нового, тільки всім нам відомих шкідників - попелицю, трипс, павутинного кліща, щитівку, борошнистого червця, грибного комарика і білокрилку. Важливо пам'ятати, що, навіть використовуючи спеціальні інсектициди для боротьби з комахами, ви можете спровокувати збільшення кількості кліщів. Знищення комах-шкідників, які є їхніми природними ворогами, дасть кліщам більше свободи, тому варто поєднувати обробку акарицидними та інсектицидними препаратами. Вражають ці паразити всі частини кімнатних рослин - листя, стебла, бутони, квітки, коріння.

ekz-rosl.jpg

Найнебезпечніший серед шкідників – павутинний кліщ, мікроскопічний паразит, якого виявити неозброєним оком вкрай складно. Тому очевидною його присутність стає вже тоді, коли загальна чисельність колонії стає катастрофічною. Якщо з павутинним кліщем не почати боротися відразу ж, квіточка може швидко загинути.

Наступний небезпечний шкідник екзотичних культур – щитова попелиця. Вона завдає рослинам колосальної шкоди, не тільки прямої, а й непрямої. Щитівка має одну особливість – у процесі своєї життєдіяльності вона виділяє особливу речовину, яка стає сприятливим середовищем для розмноження сажистого грибка.

Замовити послугу

Симптоми зараження рослин небезпечними комахами

Як визначити, що ваша екзотична рослина захворіла? Насамперед погіршується її зовнішній вигляд. Поступово ураження паразитами прогресує, і можна виявити очевидні ознаки:

  1. Опадання навіть зеленого листя або його пожовтіння.
  2. Плями на листках, точкові їх ураження коричневого, салатового кольору.
  3. Пом'якшення стебла.
  4. Гниль на коренях.
  5. Комахи на листках і стеблах, які буквально обліплюють рослину.
  6. Липкий наліт на вазоні з квіткою.
  7. Сильно сповільнюється ріст або він зовсім припиняється.

Методи позбавлення рослин від шкідників

Боротьба з паразитами на екзотичних рослинах має бути комплексною. Вона передбачає такі способи:

  • профілактику появи фітофагів;
  • постійний моніторинг стану рослин і появи в них нових підозрілих симптомів;
  • зміцнення їхнього місцевого імунітету за допомогою стимуляторів;
  • проведення обробок по листу із застосуванням біологічних або хімічних препаратів.

ekz-rosl-1.jpg

Процес повного лікування рослини від комах може зайняти не один тиждень. Варто запастися терпінням і методично проводити рекомендовані виробником інсектицидів обробки, дотримуючись умов щодо періодичності та потрібної дози препарату.

Замовити послугу

Особливості догляду вдома за екзотичними рослинами

Щойно у вас з'явилася така незвична квітка, дізнайтеся про неї всю інформацію - схильності до захворювань і уражень шкідниками, вимоги до світла, температури, поливу, причини уповільнення росту і відсутності цвітіння. Варто провести рослині профілактичну обробку від грибкових хвороб і можливих шкідників, тому що під час тривалого транспортування в закритих контейнерах квіти піддаються впливу підвищеної вологи - через це підвищуються шанси підхопити грибкові захворювання.

На період адаптації рослини до нового місця постарайтеся забезпечити їй максимально комфортні умови, виключіть протяги та різкий перепад температур. Пам'ятайте, що більшість рослин, які ми вважаємо кімнатними, привезені до нас з екзотичних країн. Їхня особливість - хворобливе реагування на нові умови проживання, через що вони часто хворіють. Здебільшого, період адаптації у рослин триває не довше місяця. У цей час важливо забезпечити їм максимально комфортні умови й не вживати жодних заходів, які можуть погіршити ситуацію.

ekz-rosl-2.jpg

У цій справі головне – турбота, а також готовність до боротьби зі шкідниками. Тоді навіть найслабший екземпляр квітки за умови грамотного догляду незабаром вас порадує бездоганним зовнішнім виглядом, здоров'ям, міцним зеленим листям і буйним цвітінням.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт