Меню

Види дезінфекції: що необхідно знати про осередкову та профілактичну дезінфекцію

Осередкова та профілактична дезінфекція: відмінність методик осередкової та профілактичної дезінфекції

Автор: Редакция Ликвидатор Види дезінфекції: що необхідно знати про осередкову та профілактичну дезінфекцію

Віруси та бактерії оточують людину протягом усього циклу життєдіяльності. Коронавірус, туберкульоз, холера та ще десятки важких хвороб сьогодні переслідують людство у різних куточках земної кулі. Захворювання такого типу можуть вразити велику кількість людей, і тому для запобігання масовому поширенню збудників потрібно дотримуватись протиепідеміологічних заходів та регулярно проводити дезинфекцію.

Дезінфекція: види та методики

Поняття дезінфекція приховує у собі проведення обробки навколишнього середовища, у якому було виявлено збудники важких інфекційних захворювань. Дезінфікування доцільно здійснювати в закритих або обмежених просторах, адже захід спрямований на розрив ланцюжка передачі інфекції за допомогою знищення бактерій, які можуть жити і розвиватися в повітрі та на різних поверхнях у приміщенні.

Відповідно до загальноприйнятої термінології, медичну дезінфекцію поділяють на 3 різновиди:

  • профілактичну;
  • поточну;
  • завершальну.

Вибір різновиду здійснюють виходячи з поставлених цілей та потреб.

Замовити послугу

Профілактична дезінфекція

Заходи, які прийнято відносити до профілактичних, включають механічне миття поверхонь розчинами, що містять речовини, що згубно впливають на різновиди вірусів і бактерій.

Профілактична обробка є необхідним заходом у місцях масового скупчення людей, включаючи:

  • загальноосвітні школи та інтернати;
  • дитячі садочки;
  • банки;
  • заклади, що надають соціальні послуги людям із групи ризику;
  • медичні заклади;
  • підприємства харчової промисловості.

У світлі останніх подій профілактичне оброблення має здійснюватися у громадському транспорті, магазинах та інших приміщеннях, де можуть контактувати потенційні носії інфекції та здорові люди.

Поточна дезінфекція

Поточна дезінфекція включає проведення санітарних обробок приміщень за допомогою спеціальних складів. Поточне миття дозволено проводити в присутності хворого, але тільки за умови того, що для роботи застосовуються препарати, що не надають негативного впливу на людину. До переліку робіт, що охоплює поточна дезінфекція, також належать:

  • миття поверхонь;
  • прання білизни;
  • знезараження повітря.

Роботи виробляються із застосуванням дезінфектантів – препаратів, здатних домогтися загибелі патогенів. Склад таких засобів унеможливлює накопичення їх у приміщенні, що допомагає усунути віруси без заподіяння незручностей людям.

У переліку найбільш популярних засобів називають розчини, що містять хлор. Поряд з ними для обробки застосовують галогеновмісні та кисневмісні деззасоби, а також:

  • ПАВи;
  • спирти;
  • феноли.

Перелічені речовини починають контактувати зі збудниками фізично. Властивості препаратів дозволяють зруйнувати оболонку вірусів та бактерій, при цьому не завдають шкоди навколишньому середовищу чи предметам у кімнаті. Знезараження поверхонь за допомогою пари та розчинів дозволяє зупинити передачу вірусу контактним шляхом.

Обробка газами дозволяє уникнути накопичення патогенів у повітрі. Це мінімізує кількість небезпечних частинок у повітрі та зменшує ризик поширення інфекції повітряно-краплинним шляхом. Методика та препарати для знищення патогенів повинні підбиратися з урахуванням вимог санітарно-епідеміологічної експертизи, фахівцями якої встановлюється тип збудника та розробляється методика. Чітке дотримання вказівок фахівців дозволяє мінімально

Замовити послугу

Заключна дезінфекція

Заключна дезінфекція проводиться після повного одужання або смерті пацієнта, який страждав від бактеріальної або вірусної інфекції. Такого плану знезараження виробляють із застосуванням парогенераторів та безпечних пристроїв, що випромінюють ультрафіолетові промені.

Виходячи з вищесказаного, методи дезінфекції можна умовно розділити на 3 підкатегорії:

  • фізичну;
  • хімічну;
  • біологічну.

Фізичне знищення вірусів передбачає усунення вірусів. Роботи, що виробляються в рамках даного методу, спрямовані на руйнування оболонок збудників інфекційних захворювань та бактерій різного рівня патогенності.

Хімічний метод усунення вогнищ інфекції – найзвичніший для багатьох клієнтів варіант. У ході робіт проводиться очищення поверхонь та повітря парою, розчинами та газоподібними речовинами, які розпорошують за допомогою спеціального обладнання. Препарати, що використовуються для боротьби з вірусами та бактеріями, які оточують людину, мають помірну токсичність, що дозволяє застосовувати їх на підприємствах харчової промисловості.

Біологічний метод знищення вірусів, заснований на генній інженерії та мікробіології, хоч і є найбезпечнішим, застосовується досить рідко. В усьому виною висока вартість обробки та потреба у створенні умов.

Осередкова дезінфекція: основні правила знезараження предметів

Так звана осередкова дезінфекція поєднує в собі поточну та заключні обробки. Основна мета цього заходу – усунення бактерій серед хворого. Даний підхід дозволяє прискорити процес одужання інфікованої людини та убезпечити тих, хто перебуває в безпосередній близькості до неї. Поряд з цим обробка приміщення дозволить виключити винесення інфекції за межі вогнища та допомагає запобігти хворобі обслуговуючого персоналу.

В умовах стаціонару знезараження проводиться медичним персоналом. В основний перелік робіт входять прання постільної білизни, миття посуду, з якого хворий приймає їжу, миття поверхонь.

Персонал повинен знати правила та особливості обробки та дотримуватися їх. Так, на 1 кг білизни слід використовувати не менше 4 л дезінфекційної рідини, а мити посуд потрібно з попереднім замочуванням та подальшим кип'ятінням. Концентрація та склад розчину підбирається відповідно до виду збудника. Нерідко для проведення дезінфекційних операцій використовують дезінфікуючі засоби з широким спектром дії.

Професійна дезінфекція

Основною відмінністю професійних дезінфекційних заходів, спрямованих на запобігання поширенню особливо небезпечних збудників вірусних та бактеріальних захворювань, є комплексність обробки об'єкта. Процедуру знезараження фахівці компаній, що спеціалізуються на наданні послуг фізичним та юридичним особам, проводять у приватних будинках та квартирах, офісах, торгових центрах та будинках різних установ.

Послугу професійної дезінфекції в Україні надає СВК "Ліквідатор". Залишити заявку на виїзд спеціалістів, отримати консультацію та уточнити особливості співпраці можна за телефонами, вказаними на сайті. За необхідності можна запросити зворотний дзвінок.

Фахівці СВК «Ліквідатор» готові обробити приміщення, в якому знаходилася хвора людина або виявлено збудник важких та контагіозних інфекційних захворювань у будь-який зручний день для клієнта. Філії компанії відкриті у багатьох обласних центрах України, виїзд на об'єкти проводиться цілодобово.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт