Етапи життя тарганів:
1. Всі Таргани мають неповний цикл розвитку, тобто без стадії перетворення личинки в лялечку. У більшої їх частини самки після запліднення відкладають яйця в оотеку (невеликий світлий мішечок) і носять її на животі. Згодом оотека темніє і починає роздуватися від старших всередині яєць, що займає від двох до чотирьох тижнів.
2. Самки деяких видів скидають оотеку в затишне (тепле і вологе) місце, найчастіше в якусь важкодоступну щілину, де з неї вилуплюються крихітні білі таракани (німфи) довжиною близько 3 мм. У інших видів самки носять оотеку на собі аж до вилуплення яєць і навіть доглядають за ними деякий час після цього.
3. З часом німфи темніють і їх хитнув покриви стають твердими. Пройшовши етапи декількох линьок, німфа перетворюється на дорослу особину, що у вельми поширених рудих тарганів займає близько 2 місяців в теплу пору року (при температурі 30 градусів і вище) і до півроку при температурі 22 градуси. Тривалість життя дорослої особини (імаго) рудого таргана становить 20-30 тижнів. Виходить, що з моменту вилуплення німфи прусак теоретично живе близько 9-12 місяців, якщо йому нічого не перешкоджає. Є види тарганів, які живуть кілька років, до яких відноситься і чорний тарган (може жити до 2 років). Загальна кількість особин в колонії може збільшуватися в тисячі разів через 3-4 місяці після потрапляння малої кількості паразитів в житло. Цей інтервал пояснюється більшою, ніж у самців, тривалої життям самок, які дуже плідні, а також довгим розвитком яєць.