Меню

Як позбавитися від курячих вошей, бліх і кліщів?

Як позбутися від курячих вошей, бліх і кліщів — дієві методи боротьби з паразитами

Автор: Редакция Ликвидатор Як позбавитися від курячих вошей, бліх і кліщів?

Ектопаразити, до яких відносяться кліщі, воші та блохи, можуть принести багато незручностей і проблем. Зустрічаються вони не лише на кішках і собаках, але і на птахах. Виявити комах спочатку їх розмноження досить складно. Але якщо ви помітили, що птах поводиться неспокійно, став гірше нестися, а молодняк зупинився в зростанні й набиранні ваги – це вже привід замислитися і провести ретельний огляд кожної особини, а також курника і сідал. Якщо виявлені у курей воші – що робити для їх виведення в курнику розкажуть наші дезінсектори.

Варто зазначити, що хоч пташині паразити на людині не живуть, але неприємності у вигляді укусів, алергії й ранок на шкірі вони все ж можуть принести. Тому боротьбі з курячими вошами та іншими паразитами варто приділяти велику увагу.

Чим вивести вошей у курей вам зможе підказати ветеринар або обирайте універсальний інсектицид для знищення паразитів. Не менш важливо провести ретельну дезінсекцію та прибирання курника.

Причини появи вошей, бліх і кліщів у курок

Комахи можуть вражати не лише курей, але й іншого птаха (до зараження схильні качки, гуси, індики), а причин їх появи декілька:

  • Найчастіше вони можуть проявитися в тісних курниках, коли немає вільного вигулу птаха.
  • Якщо прибирання приміщень проводиться недбало і нерегулярно, в умовах антисанітарії й високої вологості також починають розмножуватися кліщі й блохи.
  • Небезпечні для домашньої птиці дикі особини й гризуни, які можуть заразити курей ектопаразитами.
  • На появу паразитів і інших хвороб впливає правильність харчування поголів'я, від цього залежить їх імунітет. Раціон має бути збалансованим і містити потрібну кількість вітамінів і мінералів.

Замовити послугу

Основні ознаки, що у курей з'явилися паразити

Якщо ви стали відмічати, що:

  • несучість курей істотно впала;
  • птахи стали знервованими й неспокійними;
  • вони колупають дзьобом і лапами пір'я;
  • особини втрачають у вазі або не ростуть;
  • на тілі або ногах є виразки.

Усе це може свідчити, що в курнику активно розмножуються блохи, воші та кліщі. Це одні з найбільш поширених ознак ураження шкірних покривів курей. Перше, що варто зробити — провести детальний візуальний огляд.

Кліщі селяться в легкодоступних місцях, найчастіше на лапах. Воші й блохи, навпаки, шукають місця, де можна сховатися, вони зариваються в пух і пір'я курки. Якщо зараженій особині розпушити пір'яний покрив, можна помітити темні точки, кожна така точка – і є воша.

Комахи, що харчуються кров'ю нещасного птаха, швидко розмножуються, тому важливо розібратися як вивести вошей у курей.

Воші у курей: чим лікувати і яку шкоду можуть завдати комахи птаху?

Для людей небезпечні тільки алергічні реакції, які можуть проявитися у відповідь на слину паразитів. Значно більше шкоди вони приносять птахові. Кури відчувають сильний свербіж, при розчісуванні укусів рани інфікуються, це призводить до зниження продуктивності або взагалі смерті пернатих.

Якщо вчасно не почати вживати заходів і не розібратися, чим обробити курей від вошей, може початися масовий падіж птиці або серйозні захворювання (псевдочума, наприклад).

Ектопаразити можуть також стати причиною серйозних захворювань, для людини вони не страшні, але через застосування препаратів і інших засобів, які використовуються для лікування птаха, м'ясо і яйця стають непридатними для вживання. Фермерські господарства зазнають величезні збитки, аж до повного знищення усього поголів'я.

Як знищити курячих вошей та кліщів хімічними методами

Використовуйте інсектицидні препарати, щоб знищити вошей у курей. Як позбавитися паразитів ефективно – перед обробкою уважно вивчіть інструкцію, щоб не перевищити дозування препарату. Універсальні інсектициди доступні в зоомагазинах та ветеринарних аптеках. Можна купувати краплі, водні розчини або спеціальні пудри. Вони втираються в шкіру птахів і забезпечують хороший, довгостроковий ефект. Намагайтеся не використовувати препарати з хлором при вошах курей. Як лікувати птахів правильно вам зможе розповісти ветеринар, тільки так обробка не вплине на якість м'яса.

Як вивести вошей у курей у домашніх умовах – деякі птахівники вважають за краще використовувати перевірені засоби, добре допомагає дуст. Це дієвий і перевірений спосіб, після нього паразити пропадають надовго, проте є одне "але", дуст - це токсичний препарат і, якщо хоч трохи збільшити дозування, це призведе до неминучої смерті птаха.

Незалежно від того, який спосіб обробки ви вибрали та чим вивели вошей у курей, важливо обробляти відразу все поголів'я, щоб не допустити повторного зараження. Природно, що пролікувати курей мало, необхідно провести й дезінсекцію курника. Робиться це у кілька етапів:

  • Спочатку ретельно вичищається увесь послід.
  • Далі забирається і спалюється стара підстилка, солома і сідала.
  • Приміщення ретельно вимивається та ошпарюється гарячою водою. Мити бажано з хлоркою. Після миття приміщення важливо добре провітрити.
  • Фахівці рекомендують навіть заново побілити стіни. У суміш вапна можна теж додати трохи хлору.
  • Далі підлога і гнізда устилаються новою, свіжою соломою і курей можна переводити в оновлений «будинок».

Замовити послугу

Профілактика появи паразитів у домашньої птиці

Шкірні паразити у домашньої птиці – це не лише неприємно, але і небезпечно. Особливо, якщо поряд з вашим господарством є ще великі курники й пташині двори. Проблему не варто приховувати від громадськості, навпаки, з нею треба боротися. Але найкраще шукати не спосіб як позбутися воші в курнику, а запобігти їх появі. Важливо ізолювати домашні особини від диких. Нових курей варто витримати в карантині, перш ніж впустити в загальний курник.

Бажано щодня проводити прибирання в приміщенні, де мешкає птах, а також регулярно міняти підстилку. Важливо стежити, щоб не було гризунів, оскільки вони теж можуть бути переносниками паразитів.

Хороший метод профілактики – суміш піску із золою. Її треба насипати в місцях купання курей. Воші, кліщі та блохи в ній просто не виживають. Особливу увагу обробці варто приділити в той час року, коли активно розмножуються кліщі.

Допомогти утримувати ваше господарство в порядку й ефективно боротися з пташиними паразитами можуть фахівці компанії «Ліквідатор». Фахівці СПК зможуть грамотно оцінити ситуацію і підібрати правильну тактику усунення проблеми. Для виведення паразитів наші дезінсектори використовують професійні препарати сильної дії. Вони знищують бліх та кліщів на всіх стадіях розвитку і не завдають шкоди домашнім тваринам. Для обробки поверхонь ми використовуємо генератор холодного або гарячого туману, який рівномірно розподіляє препарат по всіх поверхнях та ретельно обробляє дрібні щілини. Пам'ятайте, вчасне звернення по допомогу збереже не лише вашого птаха, але і доходи, а також здоров'я і запобіжить поширенню небезпечних захворювань.


Замовити послугу

Часті питання про блохи

✅ Які засоби ефективні для знищення курячих бліх і кліщів?

Знищення бліх і кліщів вимагає комплексного підходу, найбільш ефективні хімічні методи, які дають бажаний результат після 1-2 обробок. Серед них ми виділимо інсектицидні спреї та порошки, які розпорошуються на птахів і в приміщенні Ці засоби вбивають бліх і кліщів під час контакту.

Для боротьби з паразитами також можна використовувати краплі на холку – їх наносять на шкіру птахів для захисту від бліх і кліщів. Аналогічна дія в нашийників – вони допомагають захистити курей від паразитів. Препарати можуть використовуватися і з профілактичною метою.

✅ Як вивести бліх у курки в домашніх умовах?

Виведення бліх у курок у домашніх умовах передбачає обробку самих птахів, їхнього житла і проведення профілактичних заходів. Ми виділили кілька кроків, які допоможуть ефективно позбутися бліх:

  • Обробка птахів інсектицидами. Для цього приготуйте слабкий розчин інсектициду (наприклад, перметрину) відповідно до інструкції виробника. Потім занурте курку в розчин, уникаючи потрапляння в очі та дзьоб, а після ретельно промийте птицю чистою водою.
  • Репеленти. Як репеленти використовуйте магазинні препарати або ефірні олії чайного дерева, евкаліпта. Їх необхідно змішувати з водою і розпорошувати на птахів. 
  • Слідкуйте за чистотою. Регулярно міняйте підстилку і виносьте сміття з курника. Періодично мийте стіни, підлогу і всі поверхні курника з використанням мильного розчину або дезінфекційного засобу.
✅ Чи існують натуральні способи позбавлення від курячих вошей, бліх і кліщів?

Наші дезінсектори виділили 4 натуральні та прості способи боротьби з комахами-паразитами у птахів: 

  • Олія чайного дерева, лаванди або евкаліпта. Змішайте кілька крапель ефірної олії з водою і розпиліть на курей і в курнику. Олії відлякують паразитів.
  • Діатоміт. Розсипте діатоміт у курнику і на курей. Цей натуральний порошок зневоднює і вбиває бліх, кліщів при контакті.
  • Часник. Додайте подрібнений часник у корм курей - він діє як натуральний репелентний засіб.
  • Яблучний оцет. Додайте трохи яблучного оцту в питну воду курей. Це відлякує паразитів, а також допомагає поліпшити стан шкіри та пір'я.
✅ Який спосіб обробки птахів, тварин або приміщень найефективніший проти курячих вошей, бліх і кліщів?

Для обробки приміщень найчастіше використовують інсектицидні спреї на основі перметрину: вони ефективні проти більшості комах, а також забезпечують тривалий захист від паразитів. Схожий принцип дії у концентратів, які перед використанням необхідно розвести водою. 

Для захисту приміщення можна використовувати фуміганти. Принцип їхньої дії полягає в проникненні газу у важкодоступні місця та знищенні комах. Завдяки газоподібній формі фуміганти можуть досягати місць недоступних для рідких або порошкових інсектицидів. Фуміганти ефективні на всіх стадіях розвитку комах - яєць, личинок, німф і дорослих особин, що робить їх особливо корисними для повного знищення популяції шкідників.

✅ Як можна захистити домашніх тварин від курячих вошей, бліх і кліщів?

Використання комбінації хімічних і натуральних засобів, регулярне виконання профілактичних заходів допоможуть ефективно боротися з курячими блохами та кліщами, а також запобігти їхній появі в майбутньому.

Купуючи нових курей, тримайте їх у карантині протягом 2-3 тижнів, щоб переконатися, що вони не заражені паразитами, перш ніж вводити їх в основну групу. Періодично оглядайте курей на наявність бліх і кліщів. Звертайте увагу на ділянки шкіри під крилами та навколо клоаки.

Рекомендуємо також регулярно обробляти курник інсектицидами або натуральними засобами, щоб запобігти появі паразитів. Очищуйте і дезінфікуйте курник, прибирайте стару підстилку і замінюйте її свіжою. Підтримуйте курник у сухості та якомога частіше провітрюйте.

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт