Меню

Боротьба з кліщами-паразитами у домашніх тварин: засоби контролю та захисту

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Автор: Редакция Ликвидатор Боротьба з кліщами-паразитами у домашніх тварин: засоби контролю та захисту

З настанням теплого сезону і до пізньої осені, перед тим як вирушити на прогулянку, необхідно подбати про безпеку домашніх улюбленців. Небезпеку для собак і котів становлять кліщі. У їхній слині містяться збудники інфекційних захворювань: наприклад, піроплазмозу (бабезіозу). Внутрішньоклітинні паразити бабезії, потрапляючи в кров разом зі слиною паразита, порушують роботу червоних кров'яних тілець. У результаті ускладнюється перенесення кисню в організмі. У разі несвоєчасного лікування собака або кішка може отримати серйозні проблеми зі здоров'ям або навіть загинути. 

Як захистити тварину від кліщів

Собак, які люблять активно гуляти у високій траві, потрібно ретельно оглядати на наявність кліщів після кожної прогулянки. Паразита можна виявити під нашийником, біля вух і між пальцями лап. У цих місцях шкіра тонша, а значить кліщу легше харчуватися. Враховуйте, що на тілі може виявитися кілька кліщів. Зловивши комаху на тілі тварини, не поспішайте її знищувати - краще відправити її в лабораторію і переконатися, що улюбленцю нічого не загрожує. 

Після того як паразит покинув тіло собаки, виявити місце укусу вкрай складно. У більшості випадків він не викликає свербіння і не турбує тварину. Якщо ви запідозрили напад паразита, поспостерігайте за улюбленцем протягом 6-20 днів (це інкубаційний період для захворювань) - у разі нездужання негайно зверніться до ветеринара. Основні симптоми зараження собаки піроплазмозом:

  • млявість і задишка; 
  • відмова від їжі, сильна спрага;
  • блювота, діарея, пожовклі або навпаки бліді слизові;
  • підвищення температури до 40-42 градусів. 

klesh.jpg

Принести комах-паразитів може не тільки собака, а і його господар. Крім того, вони вже можуть перебувати у вашому домі. Найпоширеніший вид кліща - бурий (іксодовий). Його личинки, лялечка і доросла особина з легкістю опиняються на домашніх тваринах, часто ховаючись на підстилках або в будках вихованців. 

У разі виявлення кліща на шкірі не потрібно виривати його - у більшості випадків ви не зможете видалити його повністю. Під шкірою залишиться голова паразита, що призведе до запалення. Змочіть ватний диск олією, одеколоном, спиртом або милом і щільно притисніть на 15 хвилин. Кліщ вилізе сам. Ранку після укусу необхідно продезінфікувати й обробити йодом. 

Щоб убезпечити будинок від паразитів, зокрема й бліх - скористайтеся послугами професійних дезінсекторів, які всього за 1 сеанс знищать комах. Дезінсекція - це комплексна обробка, спрямована на знищення різних видів паразитів. Наприклад, за сеанс ви зможете позбутися тарганів, кожеїдів та інших комах. 

Замовити послугу

Засоби захисту від кліщів

У ветеринарних магазинах і аптеках є безліч засобів від паразитів, деякі з них мають універсальні властивості, захищаючи, приміром, не тільки від кліщів, а й від бліх. Існують спеціальні нашийники, спреї, краплі, шампуні, таблетки, комбінезони та навіть вакцина. Ветеринари часто рекомендують користуватися засобами в комплексі. 

Захист від кліщів для котів такий самий, як і для собак. У разі застосування крапель або таблеток варто стежити за дозуванням, враховуючи, що деякі інсектоакарицидні препарати не підійдуть через невелику вагу кота.

Вакцинація не захистить собаку або кішку від нападу кліща, але допоможе виробити слабкий імунітет від хвороби Лайма або піроплазмозу. У разі зараження тварина легше перенесе захворювання й уникне важких наслідків. Який із засобів виявиться ефективнішим - ви зможете розібратися на практиці. 

Нашийник від кліщів

Нашийник забезпечує захист домашнім тваринам до 3 місяців. Враховуйте, що він починає захищати вихованця через 2-3 дні після початку використання. Зняти його і замінити на новий необхідно за пару днів до закінчення терміну придатності. З переваг: 

  • нашийник найчастіше універсальний, захищає собаку або кота від бліх, волосоїдів і кліщів;
  • водостійкий на відміну від крапель, якими необхідно проводити обробку повторно.

Головний мінус: не всі тварини готові носити нашийник. Деякі виробники випускають нашийники зі специфічним ароматом.

klesh-1.jpg

Краплі та аерозолі

Аерозолі та краплі починають діяти відразу після нанесення, не даючи кліщу можливості зробити укус. Основні недоліки засобу:

  • необхідність регулярного нанесення (спрей розпилюють на все тіло тварини);
  • краплі часто захищають не все тіло, а тільки невелику ділянку в зоні нанесення;
  • ризик передозування, тому необхідно ретельно дотримуватися інструкції. 

Нетривалий ефект надають і таблетки, які приймають орально. 1 таблетки достатньо для комплексного захисту вихованця до 12 тижнів. Препарат підходить кішкам і собакам вагою від 2 кг. 

Шампунь від паразитів

Шампунь має слабкий захист. Засіб вирізняється короткочасною дією і підходить для нетривалої поїздки на природу або як профілактичний захід для собак або котів, які практично не виходять на вулицю. Ветеринари рекомендують поєднувати шампунь з іншими захисними засобами. 

Серед інноваційних засобів від паразитів відзначимо захисні комбінезони та бандани. Такий одяг просякнутий засобом від кліщів і підходить для тварин різного розміру, зокрема й котів. Їхня основна перевага - відсутність безпосереднього контакту препарату зі шкірою вихованця. Одяг підходить для довгих прогулянок на природі та додатково захищає улюбленця від комарів та інших комах. 

Додаткові заходи захисту від комах-паразитів

Весняно-літній сезон - період активного розмноження паразитів. Для знищення колоній шкідників, насамперед іксодових кліщів, проводиться дезінсекція з березня по листопад як на приватних територіях, так і в громадських місцях. Проведення дезінсекції в парках і міських зонах відпочинку значно знижує ризик контакту з кліщами, а також зменшує популяцію комарів. 

Для прогулянок із собакою варто ретельно обирати місця:

  • Відмовтеся від відвідування ділянок із високою травою, особливо в лісах і парках (враховуйте, що кліщі не стрибають на свою жертву, а терпляче чекають, щоб зачепитися).
  • Вибирайте зони зі штучно висадженим газоном, на цих ділянках паразити менш активні.
  • Якщо прогулянка тривала, візьміть із собою щітку або фурмінатор і періодично прочісуйте шерсть на прогулянці. Якщо кліщ уже перебрався на шерсть, він не встигне зробити укус.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт